dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 18
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 349
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ale masz świadomość, że nikt z twoich dyskutantów tego nie neguje?
    I nigdzie wprost ani pośrednio nigdy nie zanegował w tej dyskusji.
    Nie, nie mam.

    Pomożesz?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  2. #242
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Nie, nie mam.

    Pomożesz?
    Mógłbym odbić piłeczkę w stylu - wskaż gdzie ktoś negował - ale nie będę i pomogę

    Tak na początek - temat, który założyłeś odczytałem nie jako akademicką dyskusję o parametrach technicznych sprzętów tylko jako dyskusję o decyzjach zakupowych. A te są dużo bardziej skomplikowane niż porównanie dwóch sprzętów.

    Zacznę od swoich wpisów, ale jak będziesz nieugięty i będziesz w miły sposób nalegał usiądę i pocytuję wpisy innych

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Moim zdaniem gruntowa pompa ciepła jest lepsza pod wieloma względami od powietrznej i za ten lepszy produkt jestem gotów zapłacić więcej.
    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Bo jak tu już pisali znawcy ma prostsza konstrukcje (=mniej awaryjna), lepszy cop/scop, itd.
    I warto za tą lepszość wydać kasę [...]
    Oczywiście, dodawałem, że dla mnie ta różnica nie może być większa niż...
    Że dla mnie dany produkt jest za drogi. Ale to są indywidualne kryteria zakupowe a nie negowanie, że lepsze rzeczy nie powinny kosztować więcej. Powinny. Także podkreślałem, że lepsze powinny być droższe, ale niekoniecznie każdy ich potrzebuje i nie dla każdego będą to sensownie wydane pieniądze.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Wykazywać absurdalność decyzji można na różne sposoby.

    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...zem-9266830922

    Co powiesz o powyższej cenie, a ona jest chyba bez zasobnika?

    I mam jeszcze kilka pytań:
    1. dlaczego wg Ciebie Zubadan jest droższy o 10 kPL od Twojego Atlantica?
    2. czy mieszkając w Suwałkach też byś wybrał swoją PC?
    3. czy jeśli są różnice na korzyść Zubadana, to czy uważasz (obiektywnie, bo subiektywnie wiemy co wybrałeś i jaka jest odpowiedź) że za lepsze rzeczy należy więcej zapłacić?
    4. zakładając (znów....wiem...) że cena powyższego Zubadana była identyczna jak gruntówki, którą CI zaproponowano, i możesz wybierać tylko między nimi co byś wybrał?

    Postaraj się, po starej znajomości, bez napinki, tak normalnie , odpowiedzieć.

    pzdr
    Może ja odpowiem: Z PC jak i z samochodem podchodzę jednakowo auto ma 4 pierścienie na klapie i takie chcę i mam nie obchodzi mnie gadka że można tańsze innej marki. Tak samo z PC chcę taką i taką kupuję. Po problemie.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #244

    Domyślnie

    giman

    Akurat Twoje zdanie jest dla mnie klarowne.
    I nie, nie szukaj dalej.

    Decyzje zakupowe powiadasz, kryteria, indywidualne oceny...no tak, tyle tylko, że jak pewnie zauważyłeś (nie zmuszaj mnie do szukania please) wiele osób:
    1. stosuje całkiem inne kryteria względem PC niż wobec innych rzeczy kupowanych do domu (jak nie widać różnicy to po co przepłacać?)
    2. nie widzi (nie chce dostrzec?) tych różnic,
    3. alergicznie reaguje jak ktoś jego wybór deprecjonuje,
    4. dla poparcia swych kryteriów jest skłonny nagiąć fizykę i dostosować ją do swojego wyboru, udowodniając rzecz niebywałe,
    5. zaczyna porównywać rzeczy nieporównywalne pod żadnym względem....poza jedynym: CENĄ (choć patrz pkt. 1),
    6. nie chce szukać optymalnych rozwiązań.

    I jak się złoży do kupy pkt. 1-5 to masz 3/4 tego tematu.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    giman

    Akurat Twoje zdanie jest dla mnie klarowne.
    I nie, nie szukaj dalej.
    Ufff

    Do wszystkich poniższych moich wypowiedzi w których nie do końca się z czymś zgadzam, nie szukaj cytatów


    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    1. stosuje całkiem inne kryteria względem PC niż wobec innych rzeczy kupowanych do domu (jak nie widać różnicy to po co przepłacać?)
    Nie bedę negował, ale nie odniosłem takiego wrażenia (dopuszczam, że czytam nieuważnie lub jestem stronniczy).

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    2. nie widzi (nie chce dostrzec?) tych różnic,
    Akurat na różnice różnych typów pomp i przewag technologicznych gruntowej to wskazywali chyba wszyscy.

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    3. alergicznie reaguje jak ktoś jego wybór deprecjonuje,
    Tu mam swoją osobistą, subiektywną teorię, że alergię wywołuje sposób wypowiedzi niektórych dyskutantów (nie tyczy się ciebie).

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    4. dla poparcia swych kryteriów jest skłonny nagiąć fizykę i dostosować ją do swojego wyboru, udowodniając rzecz niebywałe,
    Oooo to szczerze mnie zaintrygowało. Olejmy pozostałe punkty i weźmy wyginanie fizyki

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    5. zaczyna porównywać rzeczy nieporównywalne pod żadnym względem....poza jedynym: CENĄ (choć patrz pkt. 1),
    A tu nie wiem w sumie do czego się odniosłeś. Nie wyłapałem.

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    6. nie chce szukać optymalnych rozwiązań.
    Szybko wyedytuj, bo tylko przez słowo optymalnych zrobi się nowe 10 stron
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Szybko wyedytuj, bo tylko przez słowo optymalnych zrobi się nowe 10 stron
    Za późno....zacytowałeś....

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #247
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Panowie, o co idzie w tej dyskusji, bo jak o udowadnianie kto jest mądrzejszy, to może przejdźcie na priv.
    Bo już od ponad tygodnia mielicie jedno i to samo.

    A tak na marginesie, tu tu kolega mówi, że chciał mieć cztery koła na masce i je ma.
    Ja też chciałem mieć gwiazdę na masce i ją mam i niezależnie od tego co inni o tej marce mówią, i mimo że ta marka miała krótki okres slabszy, to po tem zrobiła milowy krok do przodu. Dalej jest to marka sama w sobie.
    Mam też fiata od nowości w rodzinie, o której to marce mówiło sie, że nie ma prawa jeździć, a u nas jeździ już 11 rok bez naprawy ( poza eksploatacja ).

    To samo z pompami, jak ktoś chce PC GW, to ją se zamontuje i będzie sobie chwalił, że jest zajeb...,
    Ale niech nie mówi, że jest lepsza od PC PW, bo w czym ona ma być lepsza. Eksploatacja porównywalna, koszt montażu jednak na kożyść PC PW.
    A awaryjność, piszecie, że na aukcjach brak części, bo może dla tego, że się nie psują.
    A tak na marginesie, to mam lodówkę ze sprężarką inverterową i też pracuje już 10 lat i nigdy się nie popsuła, a wentylatory też ma.

    Tak jak to już ktoś powiedział, gdybym wiedział, że zimy wrócą, to na pewno zamontował bym PC GW, ale to co widziałem jak wyglądają ostatnie zimy, to z całą świadomością zdecydowałem się na PC PW, bo to ma tylko grzać, być tanie w eksploatacji i jak najszybciej się zwrócić i z tego sie wywiazuje znakomicie.
    I nie opowiadajcie, że popularność PC PW zyskuja tylko dla tego, że są dopłaty, bo dopłaty są do jednych i drugich, lecz do nowych domów dopłat brak, a tam zdecydowanie wygrywają PC PW.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    To samo z pompami, jak ktoś chce PC GW, to ją se zamontuje i będzie sobie chwalił, że jest zajeb...,
    Ale niech nie mówi, że jest lepsza od PC PW, bo w czym ona ma być lepsza. Eksploatacja porównywalna, koszt montażu jednak na kożyść PC PW.
    Mimo Twojej prośby mówię, PC GW jest lepsza pod niemalże każdym względem od PC PW, a dlaczego...drugi raz mi się nie chce pisać.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7983768
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  9. #249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Jak chcialeś w tym poście porównać grzanie CWU w m-c wrześniu, to chyba nie doczytałeś u mnie w tym miesiacu poszło 38kWh, a u ciebie 45kWh, to co na czyja korzyść? A to był zimny miesiąc.
    Grzania CO nie możemy porównywać, bo jednak mamy inne domy, lecz też nie mam czego sie wstydzić ( metraż do kosztów i jeszcze grzejniki ), ale możemy porównać grzanie CWU, bo to miarodajne.
    U mnie zużycie za m-ce od czerwiec do wrzesień - to odpowiednio 38,38,35,38kWh
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Jak chcialeś w tym poście porównać grzanie CWU w m-c wrześniu, to chyba nie doczytałeś u mnie w tym miesiacu poszło
    Doczytałem, doczytałem te 7 kWh wskazałem na Twoją korzyść.

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    U mnie zużycie za m-ce od czerwiec do wrzesień - to odpowiednio 38,38,35,38kWh
    A u mnie również odpowiednio: 54, 51, 44 i 45 kWh. Żadną miarą tej różnicy nie można nazwać "przewagą bezdyskusyjną".
    Poruszamy się w zakresie max 16 kWh różnicy, a to raptem trochę ponad 5 zł.


    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    .
    Grzania CO nie możemy porównywać, bo jednak mamy inne domy, lecz też nie mam czego sie wstydzić ( metraż do kosztów i jeszcze grzejniki ),
    Pewnie, że nie masz. Ważne jest wyjście z węgla, czystość i bezobsługowość systemu.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  11. #251
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    W tamtym poście odniosłeś sie jeszcze do kosztów serwisu, defrostów, rozbudowanej elektroniki, problemów z taktowaniem i mogę dodac od siebie hałasem.

    O hałasie nie dyskutuję, jest cicha, ja jej nie słyszę, ale to wszystko zależy od świadomego posadowienia jej.
    Koszty serwisu, tak jak wcześniej wspominałem, zamontowałem ją ( z całą kotłownią ) średnio o 6tys. taniej niż w tym samym czasie inni chcieli, łącznie z CNC ( na ich stronie ). Z tego względu mam tak wspaniały serwis, że za to nic nie placę, bo tam nie ma co robić. A serwisant ( montażysta ), jest tak uczciwy, że jak się coś popsuje, to serwis wypełni.
    Co do problemów z ustawieniami i taktowaniem, to to samo, jak ktoś to montował z głową i świadomością to to mu pracuje tak jak u Ciebie, nawet nie wie, że ona tam jest.
    Defrosty, to jest jej normalna praca.

    Tak jak mówię, każdy kupuje to co chce i co mu pasuje.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post



    Jak wolisz, napisze wprost - od czasów wyginięcia dinozaurów nie było w dziejach Ziemii sytuacji "zero słońca przez tydzień" na terenie Polski. Kłamiesz.



    Przedstawiłem dwa wykresy. Zresztą, gdyby była noc polarna to artykułów i newsów o tym byłaby masa.
    CBDO

    EOT z mojej strony.
    Masz rację.
    Słońce zawsze świeci, tylko chmury je zasłaniają.
    A dwa, masz zaćmienie (tak mi odpisałeś, zwracam). Okęcie i moja lokalizacja.
    Skończ się ośmieszać.
    Zaśmiecasz wątek i spamujesz.
    Zmuszasz tym samym mnie, do pisania nie na temat.
    Są pv w mojej okolicy, które zaprzeczają twojej iluzji.
    Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

    Nie mam ochoty odpisywać na twoje bajki.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 20-10-2020 o 21:16
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    A dwa, masz zaćmienie (tak mi odpisałeś, zwracam). Okęcie i moja lokalizacja.
    W trybie sprostowania:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rybnik. Samego Jastrzębia Zdroju na pvmonitor nie znalazłem - ale potwierdza zasadę, że większy mróz = więcej słońca co widać też na wcześniejszym wykresie, który wrzucałem ze stacji pogodowej na Okęciu.




    Jak widać produkcja niczego sobie 7-8 gdy mrozy były największe. Nawet powyżej średniej, chociaż z każdym dniem słoneczko coraz wyżej.
    Rybnik - nie Okęcie.
    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Są pv w mojej okolicy, które zaprzeczają twojej iluzji.
    Ale wykresów i linków nie pokażesz? Ja podałem rzeczywiste - Twoje to iluzja.

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Jak chcialeś w tym poście porównać grzanie CWU w m-c wrześniu, to chyba nie doczytałeś u mnie w tym miesiacu poszło 38kWh, a u ciebie 45kWh, to co na czyja korzyść? A to był zimny miesiąc.
    Grzania CO nie możemy porównywać, bo jednak mamy inne domy, lecz też nie mam czego sie wstydzić ( metraż do kosztów i jeszcze grzejniki ), ale możemy porównać grzanie CWU, bo to miarodajne.
    U mnie zużycie za m-ce od czerwiec do wrzesień - to odpowiednio 38,38,35,38kWh
    U mnie w tych samych miesiącach 0, 0, 0, 0kWh grzejąc bezpośrednio gorzałką elektryczną...
    Jak to odnieść do waszego...?
    Że wcale nie grzeję wody...?

    Nie bardzo rozumiem jaki cel ma porównywanie ilości zużytej energii elektrycznej na CWU...?
    Jak rozumieć minejsze zużycie...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Mimo Twojej prośby mówię, PC GW jest lepsza pod niemalże każdym względem od PC PW, a dlaczego...drugi raz mi się nie chce pisać.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7983768
    Czlowieku tak jak JA jak i kolega wyżej napisał . Dla ciebie lepsza jest PC GW a dla innych PC PW i wbij sobie to do głowy. Nie stosuj metod totalitarnych, każdy podejmuje decyzje jakie chce i robi jak chce. Każdy wydaje własne środki jak uważa. Zauważ nikt z nas nie neguje PC GW - nikt nie pisze że ta czy ta jest lepsza. Tak moderowano i szanuj wybór jak i zdanie innych tak jak my szanujemy twoje.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 21-10-2020 o 17:33 Powód: Język.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    To już 260 postów i 13 stron.

    Może Państwo czas skończyć dyskusję.

    W razie czego - patrz #24

    Pozdrawiam Wszystkich Dyskutantów!
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  17. #257

    Domyślnie

    [
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W trybie sprostowania:


    Rybnik - nie Okęcie.


    Ale wykresów i linków nie pokażesz? Ja podałem rzeczywiste - Twoje to iluzja.
    Najpierw podałeś Okęcie.
    Dobrałeś lokalizację pod siebie, czylli manipulujesz.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kwestionujesz moje twierdzenie, ktore poparłem pomiarami. Tydzień zaćmienia?


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kwestionujesz moje twierdzenie, ktore poparłem pomiarami. Tydzień zaćmienia?


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Samego Jastrzębia Zdroju na pvmonitor nie znalazłem
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co nazywasz obrażaniem?
    Nie mam ochoty więcej odpowiadać na twoje manipulacje.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 22-10-2020 o 20:01
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  18. #258
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    czeslaw65

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-207
    Posty
    7

    Domyślnie

    Proszę o eksploatacyjne opinie urzytkowników ziemnych PC może jakieś sprawdzone firmy -Dziękuję

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W trybie sprostowania:


    Rybnik - nie Okęcie.


    Ale wykresów i linków nie pokażesz? Ja podałem rzeczywiste - Twoje to iluzja.
    Panie ściemniaczu z wielkim ego...
    W tym tygodniu tylko wczoraj u mnie słońce przebiło się przez chmury na godzinkę.
    Tydzień z mrozami, twoje mądrości jakoś się nie sprawdziły.
    Ponownie...
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 13-02-2021 o 19:38
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #260

    Domyślnie

    Ponieważ uśmiałem się do łez, pozwolę sobie wkleić do "swojego" tematu:
    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    .
    Jak się okazało byłem tym nieszczęśnikiem, co trafił na wadliwa pompę, efekt skali jak to określił Panasonic. Co nie zmienia faktu, że te mrozy zweryfikowały moją pompę, która w największe mrozy niestety się wyłączyła. Wtedy musiałem pobiegać i rozgrzać suszarką sprężarkę, która startowała i pracowała.
    Fakt jest taki, że nie miałem żadnych przestojów w grzaniu, trochę problemów z uruchomieniem tego ( łącznie 3-zatrzymania w największe mrozy ).
    I w tym kontekście ta konstatacja brzmi....hm....wybornie !!!
    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Z tego względu, śmiem twierdzić, po takiej zimie, że montaż pomp gruntowych nie ma ekonomicznego uzasadnienia.
    Cały czas poruszamy się z danymi z licznika pompy i przy taryfie G11, by podgonić COP.

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    10.2020 - 177kWh
    11.2020 - 395kWh
    12.2020 - 643kWh
    01-2021 - 836kWh
    02-2021 ( do tej pory ) - 612kWh

    2663 kWh x0,57 zł. = 1517 zł.

    W tym samym czasie moje zużycie (fakt dom nowy, ale w zimniejszej strefie i większy) to razem: 1738 kWh (ok. 60 h w drogiej taryfie reszta w taniej) za 575 zł.
    Moje dane są z osobnego podlicznika.

    Koszt mojej gruntówki (było już w wątku) równał się mniej więcej z 9 kW T-Capem montowanym przez solidną, dużą, znaną firmę. Oczywiście z obowiązkowym buforem....
    Ostatnio edytowane przez ProStaś ; 20-02-2021 o 14:46 Powód: literówka
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

Strona 13 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony