dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 18
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 349
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    No, są tacy co rozumieją co ja piszę i tacy co nie rozumieją.
    Przywykłem.
    Radzić można tylko MĄDREMU księciu!

    Twoje jest najtwojsze!
    I tak to zostawmy.
    Nie zastanawiajmy się, czy najlepsze.

    To, ze wiem co jest najlepsze nie znaczy, ze akurat teraz ja to mam!
    Tak się składa, ze najlepsze wielokrotnie budowałem tym, co tego potrzebowali i nie zawsze za to dostałem PEŁNE wynagrodzenie wcześniej ustalone!
    Jeden adiunkt uczelni wyższej :ciulnął: mnie na kilka tysi...
    Tak dla przykładu...
    Taka trudna dola istalujących dobre rozwiązania... innym...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    " Na forum jest dosyć przykładów, gdzie kpisz z ludzi, którzy o coś pytają."

    Bo widzisz...
    Ja nie trawię głupców!
    Są tacy, co nie wiedzą, co wstydem nie jest, ale szukają wiedzy - tym ZAWSZE pomagam!
    No, jeżeli jestem w stanie.
    Są i tacy, co "wiedzą lepiej" i nikt ich nie przekona!
    Takim współczuję...
    A budowanie domu to fizyka i troszkę chemii.
    Prostej... hydratacja itp.
    Ze mną można się nie zgadzać.
    Z prawami fizyki - NIGDY!!!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #223
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    " Na forum jest dosyć przykładów, gdzie kpisz z ludzi, którzy o coś pytają."

    Bo widzisz...
    Ja nie trawię głupców!
    Są tacy, co nie wiedzą, co wstydem nie jest, ale szukają wiedzy - tym ZAWSZE pomagam!
    No, jeżeli jestem w stanie.
    Są i tacy, co "wiedzą lepiej" i nikt ich nie przekona!
    Takim współczuję...
    A budowanie domu to fizyka i troszkę chemii.
    Prostej... hydratacja itp.
    Ze mną można się nie zgadzać.
    Z prawami fizyki - NIGDY!!!!

    Adam M.
    A z matematyką się zgadzasz ? Bo ja piszę proste odejmowanie 33300 - 22500 Dla Ciebie to "prawie zero" a dla mnie dużo więcej. Jedno i drugie urządzenie zapewnia ciepło i CWU.
    Konceptusem interesowałem się zanim rok później obwieściłeś, że dla nich pracujesz. https://forum.muratordom.pl/showthre...ej-firmy/page2
    https://forum.muratordom.pl/showthre...obiona/page197

    Nie zająłeś wtedy stanowiska, za to teraz krytykujesz, bo ośmieliłem się kupić coś tańszego i o tym piszę. Swoją drogą, nie wyjaśniłeś mi dlaczego, (mimo że jak sam kiedyś pisałeś mam dobre warunki gruntowe - lustro wody na 2,5m i niedaleko rzeka) firma zaproponowała mi PC nie 4kW za 26k tylko 6kW za 33000 (oczywiście z całą kotłownią) a według OZC mam przy -18stC obciążenie cieplne niecałe 3400W.
    Za to chętnie piszesz, że brak mi wyobraźni kiedy postawiłem w wątpliwość, że dla 230m2 domu jest możliwa gruntówka z pionowym DZ za 36k. Jak mam nie mieć wątpliwości, skoro na moje 106m2 to koszt 33300 Konceptusa (najtańsza oferta jaką dostałem) ?
    Przedstawiam tylko i wyłącznie fakty i nikogo za jego wybory nie krytykuję, bo to nie mój a jego cyrk.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 19-10-2020 o 22:41

  4. #224
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    CZYM się różnią te kotłownie?
    TYLKO ceną czy też innymi elementami?
    Nie wstydź się!
    Napisz!

    Adam M.
    Ja także chętnie się dowiem co zawiera kotłownia za 22,5k...?
    Ja jestem jak pomocna otwarta księga.
    Mogę się podzielić wycenami, które swego czasu zebrałem (były tam kotłownie za 21k, 23k, 25k).
    Żadnej z tych ofert ostatecznie nie wybrałem, więc poziom szczegółowości będzie taki jak w ofertach wstępnych, ale może wystarczy.
    Czy jednak jest to realna ciekawość pytających (i warto abym męczył palce na klawiaturze) czy tylko zgryźliwość do użytkownika Pytajnik?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No widzisz, podchodzisz do mnie jak typowy urzędas, który uważa, że jak ktoś do niego przychodzi, to zna się na tym samym co on. Tak nie jest, więc sprecyzuj co chcesz wiedzieć.
    To ty nie wiesz co składa się na owe 22k. które grzeją dom i ciepłą wodę...?
    Ja wiem co mogę wywalić i co zamienić na tańsze w swojej instalacji aby dalej grzała dom i ciepłą wodę...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #226
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    To ty nie wiesz co składa się na owe 22k. które grzeją dom i ciepłą wodę...?
    Ja wiem co mogę wywalić i co zamienić na tańsze w swojej instalacji aby dalej grzała dom i ciepłą wodę...
    No widzisz..nie mam pojęcia co możesz zamienić, za ile i niewiele mnie to obchodzi. Wiem, że to co mam działa, Wiem, że byłem u ludzi (miałem kilkanaście adresów w promieniu 50km byłem u 7miu właścicieli) u których to działa od lat i są zadowoleni. Najstarsza zamontowana PC tej firmy którą widziałem chodzi 15ty lub 16ty rok. I właśnie to, że mogłem pojechać, zobaczyć i usłyszeć opinie użytkowników, zadecydowało o kupnie.Papier wszystko przyjmie...a ja wolę 'organoleptycznie'

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czy jednak jest to realna ciekawość pytających (i warto abym męczył palce na klawiaturze) czy tylko zgryźliwość do użytkownika Pytajnik?
    Cóż...chyba widać.

    Z pamięci - PC 6kW Atlantic, Zbiornik Mileo 200L Zestaw do CWU ,zbiornik wyrównawczy, skrzynka z bezpiecznikami i podlicznikiem, czujnik pogodowy, reg pokojowy, stojak pod PC, podłączenie rurami 32 do rozdzielacza podłogówki, zawory, montaż...coś pominąłem ?
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 19-10-2020 o 23:04

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No widzisz..nie mam pojęcia co możesz zamienić, za ile i niewiele mnie to obchodzi. Wiem, że to co mam działa, Wiem, że byłem u ludzi (miałem kilkanaście adresów w promieniu 50km byłem u 7miu właścicieli) u których to działa od lat i są zadowoleni. Najstarsza zamontowana PC tej firmy którą widziałem chodzi 15ty lub 16ty rok. I właśnie to, że mogłem pojechać, zobaczyć i usłyszeć opinie użytkowników, zadecydowało o kupnie.Papier wszystko przyjmie...a ja wolę 'organoleptycznie'



    Cóż...chyba widać.
    Niewiele cie to obchodzi ale chętnie wyskoczyłeś z kwotą 22,5k za instalację do domku 100m² wykazać"przepaść" cenową do instalacji za 36k do domu 250m2...
    Wiedząc co siedzi w takiej"kotłowni" łatwiej jest porównać dwa rodzaje pomp ciepła...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #228
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @jasiek71, naprawdę są różne wyceny, ja do ogrzania 150m2 miałem wyceny powietrznej (kompleksowo cała kotłowania) od 21k do 42k.
    Najtańsza gruntowa (kompleksowo kotłownia, odwierty) zaczynała się w nieopodal najdroższej powietrznej (nie, nie pytałem tylko zagranicznych).

    A kto sprzedaje gruntową do 250m2 domu za 36k? Jedyny konkret w tym wątku w zakresie cen gruntowych to link do wspomnionego konceptusa a tam jest za 45k (no chyba, ze to 250m2 o oszczędnych wymaganiach energetycznych to można naciągnąć do 41,25k).
    Uprzedzając pewne wpisy - nie twierdzę, że nie istnieją gruntowe za 36k. Twierdzę, że nikt nie wskazał, gdzie, jaka, itd.

    (*) oferty zbierane jesienią 2018r.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No widzisz..nie mam pojęcia co możesz zamienić, za ile i niewiele mnie to obchodzi. Wiem, że to co mam działa, Wiem, że byłem u ludzi (miałem kilkanaście adresów w promieniu 50km byłem u 7miu właścicieli) u których to działa od lat i są zadowoleni. Najstarsza zamontowana PC tej firmy którą widziałem chodzi 15ty lub 16ty rok. I właśnie to, że mogłem pojechać, zobaczyć i usłyszeć opinie użytkowników, zadecydowało o kupnie.Papier wszystko przyjmie...a ja wolę 'organoleptycznie'



    Cóż...chyba widać.

    Z pamięci - PC 6kW Atlantic, Zbiornik Mileo 200L Zestaw do CWU ,zbiornik wyrównawczy, skrzynka z bezpiecznikami i podlicznikiem, czujnik pogodowy, reg pokojowy, stojak pod PC, podłączenie rurami 32 do rozdzielacza podłogówki, zawory, montaż...coś pominąłem ?
    Edyta się pojawiła...
    Czyli porównujemy cenowo instalację powietrznej pompy ciepła o mocy 6kW i zasobnikiem 200L do instalacji gruntowej pompy ciepła o mocy 11kW ( Ecopower C 11 soft start...) i zasobnikiem dedykowanym 300L ( Kospel SWPC 300L...) , Kompletnym wyposażeniem kotłowni łącznie z pompką cyrkulacyjną cwu (Wilo...), Grzałką do wygrzewania zasobnika i poziomym dolnym źródłem ( 4x200m PE 32, rozdzielacz na podwórku w kręgu betonowym z pokrywą i włazem rewizyjnym...)...?
    Rozdzielka z zabezpieczeniem i licznikiem energii też jest w cenie...

    Może mi ktoś powiedzieć jak to się porównuje ...?
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 20-10-2020 o 07:29
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #230
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Są tacy, co nie wiedzą, co wstydem nie jest, ale szukają wiedzy - tym ZAWSZE pomagam!
    Bezedura....

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No, jeżeli jestem w stanie.
    No, chyba że tak...

    P.S.

    Przestań w końcu pisać posta pod postem...
    Zachowajmy minimum kultury...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Może mi ktoś powiedzieć jak to się porównuje ...?
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Czyli porównujemy cenowo instalację powietrznej pompy ciepła o mocy 6kW i zasobnikiem 200L do instalacji gruntowej pompy ciepła o mocy 11kW ( Ecopower C 11 soft start...) i zasobnikiem dedykowanym 300L ( Kospel SWPC 300L...)
    No tak porównywać to nie można, bez sensu przecież.

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Kompletnym wyposażeniem kotłowni łącznie z pompką cyrkulacyjną cwu (Wilo...), Grzałką do wygrzewania zasobnika i poziomym dolnym źródłem ( 4x200m PE 32, rozdzielacz na podwórku w kręgu betonowym z pokrywą i włazem rewizyjnym...)...?
    A co tu jest co sprawia, że nie można dokonywać porównania przy założeniu że powyżej są podobne pompy co do mocy i wielkości zasobnika?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #232

    Domyślnie

    Ja stałem przed podobnym dylematem w 2017r. Gruntówka czy pompa PW.

    Mieszkam niedaleko forumowego "guru" od pomp gruntowych , ale po wycenach na wykonanie kompleksowe pompy ciepła z kotłownią wyszło że pompa PW będzie kosztowała mnie minimum kilkanaście tysięcy mniej od pompy gruntowej z DZ (na gotowo)

    To zakończyło "problem wyboru" i zdecydowałem się na pompę PW.

    Mnie kompletna kotłownia z pompą LG Therma V 9KW , ze zbiorkiem 300L (wężownica 3,4m2) , stalowe grube rury , markowe elementy , z montażem kosztowała mniej niż 20 tys ...
    Żałuję że kupiłem tak mocną pompę (starczyła by wersja 5KW 1000 zł tańsza) , bo tą sądzę że ogranąłbym dom 300m2 ...

    Miałem kilka ofert. Od razu pisałem że do wyceny że nie chce bufora , nie chce dodatkowych pomp obiegowych , siłowników i iitd.
    To od razu "odchudzilo" wyceny ..

    Wyceny były różne. Mimo że dużo było w zbliżonej cenie to mocno się różniły.
    Np. jedna osoba montowała pompę na metalowej specjalnej ramie , a inni na bloczkach betonowych , większość na rurach PP niewiadomej średnicy , a jeden na metalowych grubych rurach , niektórzy dawali zawór trojdrogowy z siłownikiem pewnej znanej marki a niektórzy jakiś tani chiński ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 20-10-2020 o 11:14
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    No tak porównywać to nie można, bez sensu przecież.


    A co tu jest co sprawia, że nie można dokonywać porównania przy założeniu że powyżej są podobne pompy co do mocy i wielkości zasobnika?
    Czyli bez problemu można porównać instalację z 6kW powietrzną pompą ciepła z 2018 roku lub mocno"odchudzoną" instalację 9kW z 2017roku do 11kW instalacji z gruntową pompą ciepła zrobioną tydzień temu gdzie kluczowym elementem według was jest cena...?
    Dla przypomnienia mamy końcówkę października 2020 roku a nie 2018 czy 2017...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Nie mierz innych swoją miarą... Na forum jest dosyć przykładów, gdzie kpisz z ludzi, którzy o coś pytają.

    Ha, i temat "najmojsze" to również Twoja przywara. NIGDZIE nie napisałem że to co mam, jest najlepsze. Za to Ty...hohoho..
    Daj spokój ten typ pewnie zapomniał tabletki wziąć w tym miesiącu i tak będzie truł. Zwykły Trol ,najlepiej nie reagować na gościa.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Czyli bez problemu można porównać instalację z 6kW powietrzną pompą ciepła z 2018 roku lub mocno"odchudzoną" instalację 9kW z 2017roku do 11kW instalacji z gruntową pompą ciepła zrobioną tydzień temu gdzie kluczowym elementem według was jest cena...?
    Dla przypomnienia mamy końcówkę października 2020 roku a nie 2018 czy 2017...
    Patrząc na ceny pomp ciepła to nie widzę aby podrożały , a nawet pojawiły się monoblocki których montaż jest jeszcze tańszy .
    Patrząc na obecną cenę pompy w sklepie detalicznym wychodzi że pompa LG Therma V 9KW kosztuje obecnie około 14500 zł z 8% VAT , czyli cena zbliżona do tej jaką ja płaciłem.

    Co to znaczy mocno "odchudzona" ? Jak ktoś ma 100% podłogówki to nie potrzebuje żadnego bufora , żadnych siłowników itd.
    Po co płacić za coś co do niczego nie jest potrzebne a jedynie może powodować problemy i powoduje że instalacja jest bardziej skomplikowana i kosztowana ?

    Według mnie ważna jest cena , ale tak jak pisałem przy wycenie najniższa cena nie była dla mnie najważniejsza , a to co wchodzi w jej skład.

    Ale też płacenie kilkanaście (kilkadziesiat) tysięcy więcej za instalacje aby później mieć "oszczędności" za ogrzewanie roczne 50-200zł w stosunku do pompy PW to chyba też niezbyt się kalkulują ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #236
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Czyli bez problemu można porównać instalację z 6kW powietrzną pompą ciepła z 2018 roku lub mocno"odchudzoną" instalację 9kW z 2017roku do 11kW instalacji z gruntową pompą ciepła zrobioną tydzień temu gdzie kluczowym elementem według was jest cena...?
    Dla przypomnienia mamy końcówkę października 2020 roku a nie 2018 czy 2017...
    Specjalnie tak przekręcasz, specjalnie nie czytasz co inni piszą i dyskutujesz wymyślając zdanie drugiej strony czy wychodzi ci to naturalnie.
    Ja się poddaję, takie prowadzenie "dyskusji" jest ponad moje siły. Życzę miłego dnia.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  17. #237
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Niewiele cie to obchodzi ale chętnie wyskoczyłeś z kwotą 22,5k za instalację do domku 100m² wykazać"przepaść" cenową do instalacji za 36k do domu 250m2...
    Wiedząc co siedzi w takiej"kotłowni" łatwiej jest porównać dwa rodzaje pomp ciepła...
    Czy Ty naprawdę wiesz co czytasz? Gdzie ja niby porównuję swoją PC do gruntówki za 36k na dom 250m2? Bądź tak łaskawy i wskaż MOJE porównanie tych dwóch pomp.
    Jedyne co porównuję to wyceny na MÓJ domek pomp powietrznej i gruntowej . Wyraziłem też wątpliwość (post #114) że skoro na mój MAŁY domek firma proponuje mi PC gruntową za 33300zł , to na ponad dwa razy większy wystarczy PC z pionowym DZ za 36k. W formie wyjaśnienia dostałem tekst o braku wyobraźni od Adama i od Ciebie przypuszczenia, że to co mam to jest fu i be. Pełna profeska

    Zrobiłem filmik z "kotłowni"..trochę się wywrócił ;/. Jak czegoś tam potrzebnego do prawidłowego działania PC brakuje, to proszę pisać.
    https://www.youtube.com/watch?v=iBapcQtG6IA
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 20-10-2020 o 15:41

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Z pamięci - PC 6kW Atlantic, Zbiornik Mileo 200L Zestaw do CWU ,zbiornik wyrównawczy, skrzynka z bezpiecznikami i podlicznikiem, czujnik pogodowy, reg pokojowy, stojak pod PC, podłączenie rurami 32 do rozdzielacza podłogówki, zawory, montaż...coś pominąłem ?
    Wykazywać absurdalność decyzji można na różne sposoby.

    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...zem-9266830922

    Co powiesz o powyższej cenie, a ona jest chyba bez zasobnika?

    I mam jeszcze kilka pytań:
    1. dlaczego wg Ciebie Zubadan jest droższy o 10 kPL od Twojego Atlantica?
    2. czy mieszkając w Suwałkach też byś wybrał swoją PC?
    3. czy jeśli są różnice na korzyść Zubadana, to czy uważasz (obiektywnie, bo subiektywnie wiemy co wybrałeś i jaka jest odpowiedź) że za lepsze rzeczy należy więcej zapłacić?
    4. zakładając (znów....wiem...) że cena powyższego Zubadana była identyczna jak gruntówki, którą CI zaproponowano, i możesz wybierać tylko między nimi co byś wybrał?

    Postaraj się, po starej znajomości, bez napinki, tak normalnie , odpowiedzieć.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  19. #239
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Dla mnie oczywistym jest, że gdybym miał wybierać pomiędzy gruntówką a PW z górnej półki cenowej, za tę samą czy podobną cenę, to bym brał gruntówkę Tyle że jak wiesz, nie musiałem stanąć przed takim wyborem. Buduję się za swoje a nie bankowe, więc pewne kompromisy być muszą. Może pamiętasz, że konceptusem się podjarałem. Liczyłem że za 26k mógłbym mieć gruntówkę (Wtedy firma miała pc 4 i 5 kW w ofercie na domki 80-100m2 teraz już ich nie ma w tabelach) ale niestety, różnica w cenie którą mógłbym zaakceptować nie wynosiła "prawie zero" a ponad 11k, więc wybór dla mnie był prosty, mimo że w razie powrotu zimy sprzed lat trzeba będzie wspomagać się grzałką .

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    że za lepsze rzeczy należy więcej zapłacić?
    Ale masz świadomość, że nikt z twoich dyskutantów tego nie neguje?
    I nigdzie wprost ani pośrednio nigdy nie zanegował w tej dyskusji.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 12 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony