dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Przerywana praca pompy, koniec filtra/studni?

    Dzień dobry,

    proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z poborem wody ze studni. Krótka historia problemów jest taka, że moja stara ponad 10 letnia pompa grundfos mq3 przestała działać, nagrzała się, weszła w alarm i już nigdy później nie zadziałała. Zakupiłem dość mocną hwa 3000 inox jako zastępczą. Pompa ta działała ogólnie nie działała źle jednak zdarzało jej się w pewnym momencie pompować mniej wody, zatrzymać się i nagrzać jednak po ochłodzeniu dalej pracowała dobrze, takie przestoje miała może ze 3 razy, niższe ciśnienie zdarzało się częściej lecz nie stale i ciężko mi powiedzieć od czego mogło zależeć.

    Po miesiącu udało mi się zakupić 3 letnią pompę mq3-35 po serwisie, używana w gospodarstwie domowym, serwis był kontrolny, nie stwierdzono usterki. Jednak od początku praca pompy jest już zdecydowanie nie prawidłowa, wystarczy ok. minuty czasem dłużej odkręconego kranu by pompa przechodziła w tryb awaryjny(pali się czerwona lampka), po zresetowaniu pompuje dalej lecz potrzebuje czasu by ciśnienie było prawidłowe po czasie znów się wyłączy przez zabezpieczenie przed suchobiegiem lub przegrzaniem chociaż sprawdzałem i nigdy się nie nagrzała.. Nie ma tu twardej zasady kiedy się tak dzieje lecz prawie zawsze wcześniej czy później przejdzie w tryb alarmowy.

    Grundfos mówi, że dla pewności można sprawdzić pompę jednak najczęstrzą przyczyną wchodzenia w tryb alarmowy tego modelu jest ponoć problem ze studnią. W moim przypadku studnia ma już 30 lat, rozmawiałem z dwoma firmami i jedna i druga obstawia, że po 30 latach prawie na pewno może to być kwestia filtra w studni, który przepuszcza może z 20% tego co powinien. Mniej prawdopodobna przyczyna to nieszczelność rurociągu. Dołączam zdjęcie instalacji pompy, woda od studni jest wyciągnięta tylko kawałek, potem idzie już tylko w głąb ziemi.

    Proszę może o radę co można zrobić by mieć pewność, że kopanie nowej studni nie będzie zmarnowaniem pieniędzy.

    Dziękuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201009_133618.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	448945   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201009_133646.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	448946  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Opisałeś całą epopeję z pompami, a istotą problemu jest prawdopodobnie studnia, o której nie napisałeś ani słowa (poza jej wiekiem).
    Jeśli pompa informuje Cię o suchobiegu to nie jest problem pompy tylko studni... w której brakuje wody. Nie oczekuj od pompy, że sama Ci wodę znajdzie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony