dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Pogodówka vitodens 100

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Faya

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-070
    Posty
    20

    Domyślnie Pogodówka vitodens 100

    Temat już był wałkowany , ze trzeba dokupić zestaw uzupełniający itp żeby to chodziło z tym że mam wrażenie do większych domów . Gadałem z projektantem instalacji i powiedział ze u mnie sam piec bez dodatkowych mieszaczu powinien dać se radę . Mam tylko podłogówkę w domu i jakieś ok 800 metrów rurek co 10cm . Na dole 5 i na gorze 6 pętli . Mam termostat wl/wył ale wiadomo jak to działa . Czy na pewno muszę dokupywać ten cały zestaw z mieszaczem sprzęgło itp ? Czy wystarcza czujnik pogodowy i ten sterownik żeby zmienić krzywa grzewcza ? Pomóżcie ludzie

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    aby odpowiedziec na to pytanie nalezy policzyć opory hydrauliczne instalacji bez tego to jak wróżenie z fusów lub szklanej kuli.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Albert23

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam,

    Mam dokładnie takie same pytanie. Wszędzie mam podłogówkę 170m2. Z tym, że na parterze mam 10 głowić,
    a na 1 piętrze mam 7. Instalacja OC prosta piec Vitodens 100w + 2 rozdzielacze Herz + CWU 100l. Opory hydrauliczne całej instalacji to
    10 kPa.

    Proszę o podanie odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie tj. czy potrzebne jest sprzęgło + dodatkowa pompa na powrót ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    proszę zadawać pytania w jednym temacie, bedzie łatwiej odpowiadać.
    na Twoje pytanie odpowiedzialem juz w temacie: https://forum.muratordom.pl/showthre...5%82em-czy-bez
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony