dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Vitodense 100-W z Vitoconnect OT2 vs krzywa grzewcza

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MariolaWoj

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-286
    Posty
    1

    Question Vitodense 100-W z Vitoconnect OT2 vs krzywa grzewcza

    Witam,
    po raz pierwszy mam piec gazowy i nie wszystko dla mnie jest jasne, uprzejma prośba o info, porady.

    Mam piec Vitodense 100-W (na poddaszu) i założyłam Vitoconnect OT2 (też na poddaszu) z Vitotrol 100 typ OT1 (na parterze).
    Generalnie Vitoconnect zainstalowałam w celu zdalnej obsługi pieca przez aplikację ViCare. Dodatkowo, ustalanie temperatury ogrzewania przez Vitotrol jest wygodne, bo nie mam jeszcze schodów na poddasze.
    Mam pytania:
    1. Czy dołączenie Vitoconnect z Vitotrol wyklucza stosowanie krzywej grzewczej na piecu ? Czy można mając vitotro używać krzywej grzewczej ? Czy jest to ustawialne z aplikacji ViCare ?
    1a. Jakie są korelacje pomiędzy krzywą grzewczą na piecu a ustawieniem temperatury na vitotrol ?
    2. Jeśli jest TAK w punkcie 1. to co można regulować, tylko temperaturę wnętrza ?
    3. co wskazuje vitotrol - czy temperaturę wnętrza ?
    4. Czy na vitotrol ustawiam temperaturę wnętrza, czy poprzez aplikację ViCare ?
    5. czy jest jakaś instrukcja aplikacji ViCare - mam dużo niejasności, choć jest całkiem intuicyjna.
    Pomóżcie proszę

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    1. podłączenie Vitoconnecta powoduje, ze kocioł przestaje pracować wg krzywej grzewczej.
    2. tak regulujemy tyko wymaganą temperature pomieszczenia. temperatura kotła jest wyliczana na podstawie wymaganej temperatury pomieszczenia i różnicy między temperatuą pomieszczenia wymaganą a rzeczywistą.
    3. Vitotrol pokazuje aktualną temperature pomieszczenia a w czasie zmiany pokazuje wymaganą temperaturę
    4. temperature wymaganą mozna ustawiac zarówno w aplikacji jak i na sterowniku. Ostatnio wykonana nastawa ma priorytet.
    5. co jest nie jasne?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony