dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie fundament pod ogrodzenie.

    potrzebuje kolejnej rady doświadczonych forumowiczów ewentualnie opinie tych którzy przerabiali już ten temat, mianowicie. wczoraj zapałem słupki ogrodzeniowe i chciałby iść dalej . ogrodzenie ma wyglądać tak : słupki metalowe 10x10 na dole fundament na nim 1 rząd pustaków ogrodzeniowych + daszek i przęsło. kilka pytan
    1 jaka powinna szerokość fundamentu pod bloczek 20x20x40 ( wys szer dlug)
    2 jaka głębokość fundamentu ( myślę o 50-60 cm)
    3. fundament ma być 5 cm od poziomu 0 tj. kostki
    4 czy robić dylatacje między slupkiem a fundamentem pod przęsła jeśli tak czy moge do tego uzyc styropian eps 100 2 cm
    5 czy na gotowy fundament daje się również izolację poziomą jak tak to co dac. folia czy pomalować dysperbitem czy jedno i drugie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody90x Zobacz post
    potrzebuje kolejnej rady doświadczonych forumowiczów ewentualnie opinie tych którzy przerabiali już ten temat, mianowicie. wczoraj zapałem słupki ogrodzeniowe i chciałby iść dalej . ogrodzenie ma wyglądać tak : słupki metalowe 10x10 na dole fundament na nim 1 rząd pustaków ogrodzeniowych + daszek i przęsło. kilka pytan
    1 jaka powinna szerokość fundamentu pod bloczek 20x20x40 ( wys szer dlug)
    20 cm
    Cytat Napisał mlody90x Zobacz post
    2 jaka głębokość fundamentu ( myślę o 50-60 cm)
    Ponieżej Punktu Przemarzania na danym terenie PL czyli od 80 -120 cm
    Cytat Napisał mlody90x Zobacz post
    3. fundament ma być 5 cm od poziomu 0 tj. kostki
    Czemu ? ma być na równo z kostką dgy będzie zaniżony wszystko co na nim będzie namakać od wody opadowej.
    Cytat Napisał mlody90x Zobacz post
    4 czy robić dylatacje między słupkiem a fundamentem pod przęsła jeśli tak czy mogę do tego użyć styropian eps 100 2 cm
    Dlaczego? dobre odizoluj ale farbą antykorozyjną i w beton.

    Cytat Napisał mlody90x Zobacz post
    5 czy na gotowy fundament daje się również izolację poziomą jak tak to co dać. folia czy pomalować dysperbitem czy jedno i drugie
    Jedno i drugie, czy dasz folię fundamentową czy papę - co będzie łatwiej, ale dać trzeba.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony