dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Umiejscowienie zlewu z kuchni

    Witam,
    Jestem na etapie planowania kuchni w mieszkaniu w stanie deweloperski. W moim obecnym planie zlewozmywak znalazł się w prawym rogu przy ścianie, ze względu na to, że takie umiejscowienie pozwala na lepsze wykorzystanie reszty miejsca. W kuchni zaplanowana jest też zmywarka, więc zlew będzie używana raczej tylko do czynności typu umycie warzyw, czy odlanie makaronu. Jednak mimo wszystko obawiam się czy takie umiejscowienie będzie wygodne, zwłaszcza, że zlew byłby w prawym rogu, a jestem praworęczna, a z prawej strony od razu jest lodówka w zabudowie (zdjęcie w załączniku). Chodzi o zlew jednokomorowy, bez ociekacza.
    Czy może ktoś tak ma u siebie i mógłby się wypowiedzieć w tym temacie ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	umiejscowienie zlewu.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	448983  
    Ostatnio edytowane przez ania_979 ; 10-10-2020 o 13:43

  2. #2

    Domyślnie

    Nie jest to jeszcze najgorsze usytuowanie zlewozmywaka ale ja bym doradził aby w miejsce zlewozmywaka wstawić zmywarkę a zlewozmywak przesunąć z lewą stronę tak aby graniczył on ze zmywarką.

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie rozważałam to, ale bardziej skłaniam się ku umieszczeniu zlewu w rogu dlatego, że jeśli dam zmywarkę z prawej, a z lewej zlew to blat roboczy rozdzieli mi się na dwa małe kawałki 60 i 50 cm, a chciałabym mieć jeden duży blat, gdyż dużo gotuję.
    A z ciekawości zapytam, jakie byłoby najgorsze usytuowanie zlewozmywaka?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania_979 Zobacz post
    A z ciekawości zapytam, jakie byłoby najgorsze usytuowanie zlewozmywaka?
    Najgorsze uważam że byłoby właśnie w samym rogu.
    Poczytaj sobie co to "złoty trójkąt w kuchni" abyś swobodnie poruszała sie w kuchni bez konfliktu bo w zlewozmywaku nie tylko myjesz naczynia czy sztućce.

  5. #5

    Domyślnie

    Zaraz.. Czegoś nie rozumiem.. Najpierw piszesz, że planowane przeze mnie usytuowanie nie jest najgorsze, a potem, że najgorsze jest w samym rogu, a przecież tak właśnie jest na moim planie. W samym prawym rogu przy pionie.. To w końcu jak, bo się zgubiłam.. ?
    O tym trójkącie czytałam, natomiast nie uważam, żeby ta zasada była konieczna do zachowania, bo w mieszkaniu, w którym mieszkam obecnie trójkąt nie jest zachowany a jest jak najbardziej wygodnie poza tym, że blat roboczy jest za mały, ale to inna kwestia. A jeszcze jedna sprawa to to, że niestety w małym aneksie kuchennym w bloku często tego trójkąta się po prostu fizycznie nie da się zachować.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania_979 Zobacz post
    Zaraz.. Czegoś nie rozumiem.. Najpierw piszesz, że planowane przeze mnie usytuowanie nie jest najgorsze, a potem, że najgorsze jest w samym rogu, a przecież tak właśnie jest na moim planie. W samym prawym rogu przy pionie.. To w końcu jak, bo się zgubiłam.. ?
    .
    Najwyraźniej się nie zrozumieliśmy
    Pisząc że w samym rogu miałem na myśli ten narożnik w którym łączy sie zabudowa pozioma z pionowa (wg rysunku)
    Jeżeli jak w planie to uważam że jest to do przyjęcia.

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Usytuowanie zlewu w narożniku, gdy z prawej strony jest ściana z pionem, nie jest najlepsze, zwłaszcza dla osób praworęcznych. Oddzielenie zmywarką od tej ściany to zdecydowanie dobry pomysł. Podzielenie blatu na dwa mniejsze nie zmniejsza funkcjonalności kuchni bo powierzchnia robocza pozostaje bez zmian.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony