dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie Ytong energo plus + 36,5 0,23

    Witam, mam w planie budować na płycie fundamentowej dom 112 M2 parter z użytkowym poddaszem, projekt Armanda XS, ometr powiekszony. Z zasady dom ma mieć ogrzewanie podłogowe gazowe, bez kominka. Proszę o opinie osoby które budowały i mieszkają w domu ze ścianami jednowarstwowymi. Interesuje mnie mikroklimat ale również koszt ogrzewania.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Musisz się pospieszyć i złożyć papiery do PnB w tym roku, bo to ledwo spełnia aktualnie obowiązujące WT - a od 31 grudnia nie dostaniesz na takie ściany PnB.
    I sprawdź, czy/za ile znajdziesz ekipę, co na tym zrobi elewację. Bo w dzisiejszych czasach trudno o takich.

    Żeby poznać koszty ogrzewania w różnych wariantach wykonaj OZC w różnych wariantach.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mieszkałem prawie trzy lata w domu 180m2 ze ścianami jednowarstwowymi Porotherm 44.
    Koszty ogrzewania gazem około 3500-4000zł plus 300zl za 2mp drewna.
    Mikroklimat ? Hmmm..
    Wewnątrz było.... dość przewiewnie

    Nie budowałbym tak słabo ocieplonego domu.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Pozwolenie już, mam płytę też, hmm ceramika chyba nie jest Ytongiem,

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Czy ten dom był cały w podłogowce?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    Pozwolenie już, mam płytę też, hmm ceramika chyba nie jest Ytongiem,
    No to teraz się pytasz o wrażenia z mieszkania w domu ze ścianą 1W ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Ściany będą stawiane pod nadzorem techników Ytonga, umowa z wykonawcą, gwarancja i zapis o badaniu ścian kamerą termowizyjna po zamknięciu SSO.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Zmieniłem ze ściany 3 warstwowej jak było w pb

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    Zmieniłem ze ściany 3 warstwowej jak było w pb
    Jak już masz zmienione, to wiesz, jak ta zmiana wpłynęła na PChE. Czy może architekt nie przeliczył nanosząc tę zmianę?
    Generalnie masz w tym momencie tak drogi w ogrzewaniu dom, jak to tylko możliwe (no, może okna lepsze, niż minimalne wymagania i rekuperacja poprawi sytuację względem tego, co można teraz legalnie najbardziej energochłonnego zbudować).

  11. #11

    Domyślnie

    Kompletnie bez sensu koncepcja.....
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    Zmieniłem ze ściany 3 warstwowej jak było w pb
    to nie ma znaczenia, aby wymiary zewnętrzne się zgadzały, ja miałem w projekcie jednowarstwową BK 36cm odmiany 400 ale zamieniłem na BK24cm odmiany 400 +12cm styropianu 0,031. Jeśli chodzi o straty, to są niewielkie, niestety dom z BK odmian 350-400 ma bardzo duza wadę jaką jest akustyka. jak jestem na poddaszu i sąsiad tłucze młotkiem, to lecę na dół sprawdzić co się dzieje i kto mi wlazł do domu. Po 2 latach zacząłem jakoś to odróżniać. na parterze tez słychać, tylko inaczej, ale wrazenie jest tez takie, ze ktos w domu cos robi, a to jest za dwoma płotami.


  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Mam sąsiada który mieszka w takim domu z energo plus 36,5 i... bardzo się cieszy że dom jest ekstremalnie suchy, tzn musi nawilżać powietrze bo nawet zimą jest za sucho, opłaty za gaz co i woda w najgorszym m-cu 250, więc mam dowód że bez styro też istniej życie

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    musi nawilżać powietrze bo nawet zimą jest za sucho
    Zimą to akurat zawsze jest za sucho (chyba, ze wentylacja kompletnie nie działa).
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...kuperacj%C4%85

    Oczywiście, ze nie musi być styropianu. Moi rodzice za komuny zbudowali dom z 1,5 BK - i stoi. Na tamte czasy całkiem przyzwoity standard. Ale nie dzisiaj.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Zaryzykuję

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Jak coś zawsze styro w sklepie czeka, po pierwszej zimie będzie wiadomo, generalnie to wolałbym się opierać na opiniach użytkowników energo + ale każdy głos ma swoją wagę.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    Jak coś zawsze styro w sklepie czeka, po pierwszej zimie będzie wiadomo, generalnie to wolałbym się opierać na opiniach użytkowników energo + ale każdy głos ma swoją wagę.
    Znalazłeś ekipę od elewacji?
    Kierbud się podpisze, że to nie zmiana czy architekt, że EP i U po przeliczeniu mieści się w limicie?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    Mam sąsiada który mieszka w takim domu z energo plus 36,5 i... bardzo się cieszy że dom jest ekstremalnie suchy, tzn musi nawilżać powietrze bo nawet zimą jest za sucho, opłaty za gaz co i woda w najgorszym m-cu 250, więc mam dowód że bez styro też istniej życie
    suchość zależy od wentylacji ale fakt jest przyjemnie sucho. U mnie 35-40% czasami więcej jak pogoda deszczowa.

    Natomiast fajna jest inna rzecz. Taką ścianę nawet otwartą czyli stojącą luzno w mrozy -10÷-20 jak dotkniesz to masz wrażenie ze sama grzeje, a jak dotkniesz betonu to ręka dretwieje i przymarza do niego.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Znalazłeś ekipę od elewacji?
    Kierbud się podpisze, że to nie zmiana czy architekt, że EP i U po przeliczeniu mieści się w limicie?
    A co Cię to obchodzi. Pies z kulawą nogą tego nie sprawdza, nawet "życzliwy " sąsiad Kaizen nic z tym nie zrobi.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    jak już ktoś napisał w domu będzie głośno. Żaden ekspert z ytonga nie wspomina o tym . Jeżeli nie mieszkasz w pobliżu drogi to spoko, jednak jeżeli masz obok siebie coś co wydaje dziwek będziesz miał ten dzwięk w domu. Sam mieszkałem vprzez 1,5 roku przed zrobieniem elewacji w budynku z ytonga 24 cm - jeżeli chodzi o komfort akustyczny dramat. Po zrobieniu elewacji jest git.( żeby fala dźwiękowa została wytłumiona powinna przejść przez kilka ośrodków o różnej strukturze . ) Ytong energo jest grubszy o te 12,5 cm i może być troszkę ciszej ale to nadal tylko ytong. Zresztą sam się przekonasz i pewnie po jakimś czasie obłożysz dom styropianem albo wełną. Sam chciałem obłożyć wełną po tych 1,5 roku bo na prawdę byłem zdesperowany ale ekipa od ociepleń przekonała mnie że po samym styropianie tez będzie cicho i mieli racje.

    A tak z ciekawości zapytam skąd taki pomysł? Bo jeżeli chodzi o koszt budowy ( biorąc pod uwagę materiały + robociznę ) to się prawie nie różni od ściany 2 warstwowej. Przelicz to sobie.
    W koszt ogrzewania nie wnikam bo to głównie zależy od temperatury zewnętrznej. Jak wyglądają teraźniejsze zimy widzi każdy w szczególności na nizinach - jesień nie zima

    To samo ze ściankami działowymi z ytonga. Mam takie z 12'stki. Tak się składa że salon ma wspólną ścianę z toaletą. i jest tak: hehe .

    Zastanów się nad ytongiem 24 i 15cm styropianu.Na chwile obecną to chyba takie minium. Na pewno będziesz bardziej zadowolony niż ze sciany jednowarstwowej. bedzie i cieplej i taniej niż później ocieplenie budynku wybudowanego z ytong 36,5 cm
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 25-10-2020 o 07:52

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony