dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Budowa 2021 - prośba o pomoc z harmonogramem

    Cześć wszystkim.
    Zwracam się z prośbą o ocenę i ewentualne podpowiedzi, czy harmonogram, który sobie założyliśmy jest realny i sensowny.

    Planujemy budowę domu w Malinówkach 11 A (poszerzony o 0,5 metra).
    https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-11-a-mca624a3ab6a2b

    Obecnie "robi się" mapa do celów projektowych.

    Masz plan jest następujący:
    Wrzesień 21 - stan zerowy - Ekipa
    Grudzień 21 - styczeń 22 - załatwienie kredytu hipotecznego
    Marzec - czerwiec 22 - SSO, dach - Ekipa
    Czerwiec/Lipiec 22 - Okna, drzwi - Ekipa
    Lipiec 22 - hydraulika 1/2 - Ekipa
    Lipiec - sierpień 22 - elektryka - praca własna
    Sierpień 22 - wentylacja mechaniczna - praca własna
    Wrzesień 22 - hydraulika 2/2 - podłogowe i PC - ekipa
    Październik 22 - tynki/wylewki - ekipa
    Listopad - grudzień 22 - poddasze użytkowe (sufit podwieszany, wełna), sufity podwieszane na dole - praca własna

    Reszta prac wykończeniowych (w tym kręcenie k-g) już w zależności od pogody i tego czy zdecydujemy się grzać PC od jesieni.

    Jakieś rady? Nie wiem czy jesień to nie jest zbyt późno na tynki i wylewki.

    Temat oczywiście będzie obgadany z kierunkiem budowy ale jeszcze nie zdecydowałem się na konkretnego.

    Z góry dzięki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak masz poumawiane ekipy, to jest szansa. Ale pamiętaj, że jeden poślizg (bo np. przez deszczową wiosnę nie da się wjechać z dostawą na działkę czy któraś ekipa się wysypie, bo wyjedzie do Niemiec lepiej zarabiać albo wyląduje na kwarantannie) i kolejna ekipa idzie do kogo innego, bo czekać nie będzie. I cały plan może się posypać jak domino. Więc nie przywiązuj się do niego specjalnie i przyjmij za pewnik, że poślizgi będą (najwyżej mile się zaskoczysz - ale wątpię).

  3. #3

    Domyślnie

    Wiesz co... Co Tobie napisać. Plan jest dobry, a wykonanie... To się okaże.

    Wiesz ile może trwać załatwianie kredytu? Wiesz, jakie wymagania mają banki jeśli chodzi o kredyt na budowę domu?

    Tak tylko napiszę, że ja w umowie z architektem mialem napisane, że projekt zakończy się do 31 marca. A złożył papiery o PnB w połowie września.


  4. #4

    Domyślnie

    Grudzień 21 - styczeń 22 - załatwienie kredytu hipotecznego
    marzyciel, chyba, że weźmiesz pierwszy lepszy aby tylko był bez zwracania uwagi na koszty i warunki.

    Pierwszy kredyt dostałem w 4 miesiące na kawałek pustego pola(2010/2011), drugi mając wkład własny 200% (60-70% inwestycji)chcianego kredytu załatwiałem od września do marca(2018/2019). oczywiście były takie co dostałem w 1,5-2 miesiące ale warunki i koszty wołały o pomstę do nieba.


  5. #5

    Domyślnie

    Bardziej mi chodziło o kwestie technologiczne. Ten plan wg mnie jest średnio optymistyczny (bo optymistyczny zakładałby wyprowadzkę do grudnia 2022.
    Tak jak już pisałem, najbardziej martwią mnie wylewki i tynki. Czy nie jest bezpieczniej technologicznie i czasowo założyć sobie. Ze te prace zrobić na wiosne. Wtedy zostaje dużo luzu na ew problemy przy instalacjach/ekipach.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak jeszcze patrzę na ten plan i wydaje mi się, że tynki po elektryce. Potem pozostałe instalacje i dopiero wylewki.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BothSides
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    11

    Domyślnie

    Bym dała więcej czasu tynkom. Potrafią długo schnąć nawet latem, a co dopiero na jesieni...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał BothSides Zobacz post
    Bym dała więcej czasu tynkom. Potrafią długo schnąć nawet latem, a co dopiero na jesieni...
    Trochę doczytałem i rzeczywiście, bezpiecznie jest założyć zrobienie tynków po elektryce i zakończyć tak rok zostawiając podłogówke i wylewki na wiosne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony