dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Kotwienie okna w xps

    Cześć między oknem a wieńcem mam 20cm dziury. Zastanawiam się czy pod wieniec podkleić ytonga co jest trochę ciężkie czy mogę podkleic xps, wtedy okno od dołu i boków byłoby zakotwione do ytonga a od góry do xps.

  2. #2

    Domyślnie

    To okno już jest, czy będzie? Jeśli jest, to jakoś pewnie montażysta zakotwił. Jeśli będzie, to zamów poszerzenie okienne.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał enussss Zobacz post
    Cześć między oknem a wieńcem mam 20cm dziury. Zastanawiam się czy pod wieniec podkleić ytonga co jest trochę ciężkie czy mogę podkleic xps, wtedy okno od dołu i boków byłoby zakotwione do ytonga a od góry do xps.
    To masz za małe okno skoro 20 cm masz zapasu do wieńca.
    Okno montuje się po bokach, z góry ani z dołu sie nie daje sie kotew ani dybli.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Jeśli będzie, to zamów poszerzenie okienne.
    Jeżeli okna nie ma to po co zamawiać z poszerzeniem okiennym jak można zamówić większe na wymiar.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jeżeli okna nie ma to po co zamawiać z poszerzeniem okiennym jak można zamówić większe na wymiar.
    Zeby np linia okien (patrzac z zewnatrz domu) byla na jednym poziomie. A do poszerzenia można przekręcić rolet zewnętrzną. Będzie wtedy mozliwie najcieplejszy montaż rolet.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Zeby np linia okien (patrzac z zewnatrz domu) byla na jednym poziomie. A do poszerzenia można przekręcić rolet zewnętrzną. Będzie wtedy mozliwie najcieplejszy montaż rolet.
    Nie wiemy czy to nowo budowany dom, ale gdyby nawet to na całej kondygnacji powinny być otwory okienne tej samej wysokości bo wychodzi z tego że tam powinno być nadproże a nie ma, jako nadproże jest wieniec.
    Jeżeli już autor chciałby dać rolety zewnętrzne to ma miejsce pod wieńcem te 20 cm aby schować skrzynkę rolety.

  7. #7

    Domyślnie

    Jest to nowo wybudowany dom. Wieniec jest też jednocześnie nadprożem, poprostu strefa nadokienna jest dozbrojona dodatkowymi prętami. Oknami nie mogę dojechać do samego końca bo wtedy sufit miałbym na wysokości okien okna nie są zamontowane. Przymierzam się do przygotowania otworu okiennego. I nie wiem czy pod wieniec w jakiś sposób podklejać bloczki i je kotwić czy przykleić xps. jeśli od góry nie jest konieczne kotwienie okna to odpowiedź prosta-xps albo styropian

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał enussss Zobacz post
    Przymierzam się do przygotowania otworu okiennego. I nie wiem czy pod wieniec w jakiś sposób podklejać bloczki i je kotwić czy przykleić xps. jeśli od góry nie jest konieczne kotwienie okna to odpowiedź prosta-xps albo styropian
    Masz tak na wszystkich otworach okiennych? jeżeli tak to możesz pokusić sie o zamontowanie rolet zewnętrznych, wtedy skrzynkę od rolety schowasz w otworze okiennym.
    Jeżeli chcesz bardzo zakleić te otwory to xpsem to zrób, tylko ja bym sie powstrzymał do momentu wstawienia okna.

  9. #9

    Domyślnie

    Rolety zewnętrzne trzeba do czegoś zamontować. I tu właśnie poszerzenia okienne się przydadzą. Rolety nadstawne (które nie wymagałaby poszerzenia należy odrzucić od razu).
    Ale najlepiej wybrać dostawcę i montażysta okien i z nim obgadać, co z tym zrobić.

    A z ciekawości- jeśli to nowo budowany dom, to dlaczego otwór okienny jest taki wysoki?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie chcę montować rolety

  11. #11

    Domyślnie

    To po co, zostało to tak wymurowane?
    Firma mocująca okna będzie wiedziała, co z tym zrobić. Najpewniej zaproponują poszerzenia.

  12. #12

    Domyślnie

    Kiero podpowiedział żeby zrobić jedną belkę zbrojenia a w miejscach nadokiennych dozbroić wieniec prętami fi16 i jest zrobione. Wszystko jest na jednej wysokości

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał enussss Zobacz post
    Kiero podpowiedział żeby zrobić jedną belkę zbrojenia a w miejscach nadokiennych dozbroić wieniec prętami fi16 i jest zrobione. Wszystko jest na jednej wysokości
    Jak zamontują Ci okna wtedy zakleisz dziurę pomięty futryna a wieńcem, teraz nic nie rób.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To masz za małe okno skoro 20 cm masz zapasu do wieńca.
    Okno montuje się po bokach, z góry ani z dołu sie nie daje sie kotew ani dybli.
    Przeczytałem tylko początek i mnie ścięła ta wypowiedź - ABSOLUTNIE NIEPRAWDA! To że stare rutyniarskie ekipy pomijają górę to fakt. Ale taki błąd robią już nieliczni.
    Fakt też jest taki, że pewnie z połowa ekip nie kotwi okien dołem, ale nie zmienia to faktu, że to także jest błąd i to skutkujący większymi problemami niż pominięcie góry (dolna rama nagrzewa się znacznie bardziej) i na pewno bez mocowania będzie się wyginała.


    A co do sedna: kotwa do xps? przykręcona kołkiem a może wkrętem? To ma niby cokolwiek trzymać! To także BŁĄD montażowy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    .....Okno montuje się po bokach, z góry ani z dołu sie nie daje sie kotew ani dybli.
    Co to za herezje?
    Okna montuje się mechanicznie po całym obwodzie a nie po tylko po bokach!

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jak zamontują Ci okna wtedy zakleisz dziurę pomięty futryna a wieńcem, teraz nic nie rób.
    Żadna poważna firma nie zamontuje okna, mając 20 cm dziury nad nim.
    Pozostają poszerzenia nad oknem lub obniżenie nadproża.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Przeczytałem tylko początek i mnie ścięła ta wypowiedź - ABSOLUTNIE NIEPRAWDA! To że stare rutyniarskie ekipy pomijają górę to fakt. Ale taki błąd robią już nieliczni.
    .
    Ok, masz racje, nie dopisałem że miałem na myśli okna małe do szerokości 1-1,5 m, przy dużych wysokich i szerokich przeszkleniach oczywiście że góra i dół też.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Żadna poważna firma nie zamontuje okna, mając 20 cm dziury nad nim.
    Pozostają poszerzenia nad oknem lub obniżenie nadproża.
    W jaki sposób poszerzy albo obniży nadproże jak w tym przypadku nie ma typowego nadproża, jest nim wieniec stropowy.
    Dlatego też napisałem aby z tym wyrównywaniem otworu okiennego wstrzymać sie aż do montażu okien.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ok, masz racje, nie dopisałem że miałem na myśli okna małe do szerokości 1-1,5 m, przy dużych wysokich i szerokich przeszkleniach oczywiście że góra i dół też.
    Nieeeee! 1,5 metra to ogromne okno i kategorycznie wymaga kotew. Tu trzeba dać 3 lub nawet4!
    ! Przemontowywałem niedawno ok 10letnie okna dobrej firmy. Miały ok 1m -1,2m szerokości. Nie były mocowane dołem. Ugięcie ramy do środka wynosiło nawet do 1cm. Jak takie "gięte" okno zachowuje szczelność nie muszę chyba tłumaczyć.

    Owszem, są pewne nowe trendy i pojedyncze instrukcje, by okna jednodzielne o szerokości do 1m montować na jedno mocowanie na górze, ale w dalszym ciągu większość wymaga wg norm. Czyli 15-25 cm od narożnika i od słupków oraz nie rzadziej niż co ok 70-80cm a czasem nawet 50cm.

    Także - jesteś w błędzie i o to nie mam żalu, ale o fakt, że promujesz go dalej już tak.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony