dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie Podatki od sprzedaży mieszkań a cele mieszkaniowe aby nie płacić

    Witam , wiadomo że sprzedając mieszkanie przed upływem 5 -ciu lat przeznaczając pieniążki na zakup innego mieszkania lub domu nie płacimy podatku ale powiedzmy że powtarzam tę samą sytuację pięć lat później ale przed końcem roku kalendarzowego sprzedając drugie mieszkanie i kupując drugi dom czy dwa domy za dwa mieszkania fiskus nie będzie zdziwiony ? no łagodnie to określam , jak te sprawy się mają dokładnie może mi ktoś wyjaśnić .

  2. #2

    Domyślnie

    Drugi raz nie skorzystasz bo ta ulga przysługiwała tylko tym którzy zrobili to pierwszy raz. Np sprzedałeś mieszkanie a pieniądze przeznaczyłeś na zakup domu. Kiedyś była ta ulga potem ja zabrano (wtedy ja miałem pecha i musiałem zapłacić podatek pomimo ze ze sprzedaży nieruchomości przeznaczyłem pieniądze na zakup działki i budowę domu), potem znowu została przywrócona a dzisiaj nie mam pojęcia jak ona funkcjonuje.

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Pięć lat temu tak właśnie zrobiłem ale mam jeszcze jedno mieszkanie i dom na oku w cenie tegoż mieszkania i nie wiem czy czy w prawie jest jakieś ograniczenie czy nie .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Pięć lat temu tak właśnie zrobiłem ale mam jeszcze jedno mieszkanie i dom na oku w cenie tegoż mieszkania i nie wiem czy czy w prawie jest jakieś ograniczenie czy nie .
    Właśnie jestem po rozmowie z koleżanka która pracuje w tej n=branży podatkowej i wg niej po pięciu latach można tak robić. To jest podobne do kupna samochodu i jego sprzedaży, musi upłynąć chyba 6 miesięcy aby nie płacić podatku od zakupionego samochodu i tak można robić kilka razy w ustawowych odstępach czasu.

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To wiem ale ja te mieszkanie które teraz chcę sprzedać i kupić dom kupiłem w maju 2015 roku a rok podatkowy kończy się zawsze pod koniec roku i w zasadzie 2021 styczeń nie powinno być problemów ale zastanawiam się czy nie szło by tego mieszkania sprzedać w tym i od razu kupić ten dom tylko mam obawy że fiskus powie hola hola swoje potrzeby mieszkaniowe zaspokoiłeś już w 2015 roku sprzedając przed upływem 5-ciu lat mieszkania i kupnie domu obecnego , jednym słowem czy fiskus akceptuje dwa domy jak zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych , dobra zagwostka co .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To wiem ale ja te mieszkanie które teraz chcę sprzedać i kupić dom kupiłem w maju 2015 roku a rok podatkowy kończy się zawsze pod koniec roku i w zasadzie 2021 styczeń nie powinno być problemów ale zastanawiam się czy nie szło by tego mieszkania sprzedać w tym i od razu kupić ten dom tylko mam obawy że fiskus powie hola hola swoje potrzeby mieszkaniowe zaspokoiłeś już w 2015 roku sprzedając przed upływem 5-ciu lat mieszkania i kupnie domu obecnego , jednym słowem czy fiskus akceptuje dwa domy jak zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych , dobra zagwostka co .
    To jest tak samo jak z autami, po sześciu miesiącach możesz sprzedać bez podatku i tak ludzie często robią sprowadzając auta z zachodu. Tez fiskus mógłby powiedzieć jedno auto to ok ale nie drugie czy trzecie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony