dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 207
  1. #21

    Domyślnie

    Nie wiem bo Ty pisałeś że pompę kupuje się RAZ!!! na 15-20 lat... znaczy nie zesra się po drodze do tych 15-10 lat!?
    A teraz porównujesz swoją wypowiedz do samochodu... Czy ja u Ciebie kupuję samochód czy obietnicę 15-20 lat funkcjonowania?
    Daj mi papier ze swoim podpisem pieczątką i gwarancją że jak się któraś pompa zesra przez 15-20 lat wymieniasz ją na swój koszt... to też chętnie podpisuję umowę na 5 obiektów.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    A doczytał ktoś że napisałem że 24kWh to duże zużycie.? że średnio jest 10kWh!?
    Do tego napisałem że pompa nigdy nie pracuje 100% tylko w sprzyjających okolicznościach 80-90%?
    A pamiętacie że pompę kupuje sie na 15-20lat? I niech się trafią 2 zimy z dwoma dniami gdzie nagle okaże się że pompa nie daje sobie rady.
    I co wtedy nagle ktoś ma dojść do wniosku że wydał 25tyś i i mógł dołożyć 1500zł i mieć urządzenie które bez problemy by sobie poradziło.

    Ci którzy mnie krytykują to pewnie jak jadą w podróż do teściowej gdzie jest do przejechania 100km to też pewnie na stacji leją 6,2L paliwa bo tyle im pali samochód wg. danych producenta.

    Ja mam założone ponad 800 urządzeń i jeszcze żaden klient nie powiedział że ma zimno bo pompa mu nie daje rady ogrzać domu.
    Duże zużycie to ja mam. A 24kWh, to chyba jak ktoś pokój na godziny podnajmuje.

    Tym którzy montują do takich domów śmieciuchy po 25kW też nikt nigdy nie powiedział, że mu nie dogrzewa.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    A doczytał ktoś że napisałem że 24kWh to duże zużycie.? że średnio jest 10kWh!?
    Do tego napisałem że pompa nigdy nie pracuje 100% tylko w sprzyjających okolicznościach 80-90%?
    A pamiętacie że pompę kupuje sie na 15-20lat? I niech się trafią 2 zimy z dwoma dniami gdzie nagle okaże się że pompa nie daje sobie rady.
    I co wtedy nagle ktoś ma dojść do wniosku że wydał 25tyś i i mógł dołożyć 1500zł i mieć urządzenie które bez problemy by sobie poradziło.

    Ci którzy mnie krytykują to pewnie jak jadą w podróż do teściowej gdzie jest do przejechania 100km to też pewnie na stacji leją 6,2L paliwa bo tyle im pali samochód wg. danych producenta.

    Ja mam założone ponad 800 urządzeń i jeszcze żaden klient nie powiedział że ma zimno bo pompa mu nie daje rady ogrzać domu.

    To dlatego tylu tu na forum wpada z pytaniem co zrobic bo im pompa taktuje,fakt że mu nie starcza mocy to chyba jeszcze nikogo nie było.
    Ciekawe kiedy szybciej padnie jak nie dogrzeje przez 20lat 5razy czy jak bedzie miala stosunek startów do pracy 5:1

    Po pierwsze jako propartner nie powinienes wypisywac takich bzdór typu Uwaga pompa 5kw za mala na 100m2 bo powinienes wiedziec ze pompy nie dobiera sie w zależnosci od metrażu a janusze nie potrafiący rozróżnic kwh od kw i jeszcze jakieś Eu od E costam zaraz sobie wbija do glowy ze chyba faktycznie lepiej wziąść tcapa na 100m2 bo przeciez do tesciowej lepiej się jedzie z silnikiem o poj.5l niz 1,2
    Po drugie jak juz zamieszczasz poradnik jak przygotowac chate do montazu a zajmujesz sie tym profesjonalnie to material tez taki powinien być do czegoś ten profesjonalizm zobowiązuje.
    Niechcialo mi się tego szczegółowo czytać ale na pierwszy rzut oka widzialem ze Twoi klijenci maja montować rożnicówkę to jeszcze dodaj w jakiego typu sieci mogą ja zastosować.
    I dlaczego do instalacji grzejnikowej zalecasz zawsze bufor tlumaczysz to malym zladem wody i zamykaniem sie glowic a co na podlogówce petle sie nie moga pozamykac? A ile tej wody masz w podlogówce wezmy taki pokój z 10m2 ile tam upchasz 80mb rurki 16tki toz to tylko 9litrów wody to grzejnik c33 60x110 ma tyle samo.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post

    To dlatego tylu tu na forum wpada z pytaniem co zrobic bo im pompa taktuje,fakt że mu nie starcza mocy to chyba jeszcze nikogo nie było.
    Ciekawe kiedy szybciej padnie jak nie dogrzeje przez 20lat 5razy czy jak bedzie miala stosunek startów do pracy 5:1

    Po pierwsze jako propartner nie powinienes wypisywac takich bzdór typu Uwaga pompa 5kw za mala na 100m2 bo powinienes wiedziec ze pompy nie dobiera sie w ........
    Zobacz sobie moje instalacja na FB, jak widziałeś u kogoś w normalnym domu 1:5 to weź mi pokarz, bo ja mam standardowo 1h pracy do 1-1,2. Robię to zawodowo. I potrafię dobrać pompę tak żeby mocy nie brakowało oraz żeby nie było problemów z taktowaniem. Zresztą co to jest taktowanie? piszecie o tym takie referaty że mi się tylko śmiać chce. Problem przeniesiony z On/Off-ów na inwertery. Żeby pompa inverterowa miała problem z ilością startów to już na prawdę idiota musi dobierać. A takich przypadków nawet ja jeżdżąc po serwisach widziałem mało. Głupi termostat załatwia sprawę.

    A myślisz że jak komuś brakuje mocy to szuka pomocy na forum? Jak widzi że pompa pracuje non stop i w domu chłodno to co za poradę znajdzie na forum?
    Może ktoś mu pomoże "trzymaj się ciepło" i tyle wtedy atakuje instalatora. Widziałem takie przypadki gdy instalator dokładał "turbo" do pompy, takie ze 6kW zazwyczaj....

    Odnośnie poradnika, to im bardziej szczegółowy tym więcej problemów, wstawisz opis, a ktoś elektryk zamiast eaton będzie miał ETI i już masz telefon czy tak, czy na pewno itd. To ja już wolę wymienić na budowie jak ten jeden na 100 będzie miał złą.
    Bez sensu jest dawać 10-stronicową listę wymagań. Przez te lata praktyki dopracowałem mniej więcej poziom informacji jaki klient i jego fachowcy są w stanie ogarnąć.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    I niech się trafią 2 zimy z dwoma dniami gdzie nagle okaże się że pompa nie daje sobie rady.
    I co wtedy nagle ktoś ma dojść do wniosku że wydał 25tyś i i mógł dołożyć 1500zł i mieć urządzenie które bez problemy by sobie poradziło.
    .
    Mógł też być inny, który na na te 2 dni w roku kupi farelkę za 100zl, a ta pokryje 1/3 obciążenia cieplnego jego fomu przy -20C.

    1400zł w kieszeni..dwa lata ogrzewania gratis.
    To kto będzie bardziej zadowolony ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-10-2020 o 08:27

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    I niech się trafią 2 zimy z dwoma dniami gdzie nagle okaże się że pompa nie daje sobie rady.
    I co wtedy nagle ktoś ma dojść do wniosku że wydał 25tyś i i mógł dołożyć 1500zł i mieć urządzenie które bez problemy by sobie poradziło.
    Pewnie do takiego wniosku nie dojdzie bo po 2 dniach może nawet nie zauważy różnicy temperatur. Dom to taki ciężki "klocek" ma trochę zmagazynowanej energii.
    Przecież nie zakładamy, że PC się wyłączy.

    Poczytaj co pisze Kaizen - on mądrze prawi...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Zobacz sobie moje instalacja na FB, jak widziałeś u kogoś w normalnym domu 1:5 to weź mi pokarz, bo ja mam standardowo 1h pracy do 1-1,2. Robię to zawodowo. I potrafię dobrać pompę tak żeby mocy nie brakowało oraz żeby nie było problemów z taktowaniem. Zresztą co to jest taktowanie? piszecie o tym takie referaty że mi się tylko śmiać chce. Problem przeniesiony z On/Off-ów na inwertery. Żeby pompa inverterowa miała problem z ilością startów to już na prawdę idiota musi dobierać. A takich przypadków nawet ja jeżdżąc po serwisach widziałem mało. Głupi termostat załatwia sprawę.

    A myślisz że jak komuś brakuje mocy to szuka pomocy na forum? Jak widzi że pompa pracuje non stop i w domu chłodno to co za poradę znajdzie na forum?
    Może ktoś mu pomoże "trzymaj się ciepło" i tyle wtedy atakuje instalatora. Widziałem takie przypadki gdy instalator dokładał "turbo" do pompy, takie ze 6kW zazwyczaj....

    Odnośnie poradnika, to im bardziej szczegółowy tym więcej problemów, wstawisz opis, a ktoś elektryk zamiast eaton będzie miał ETI i już masz telefon czy tak, czy na pewno itd. To ja już wolę wymienić na budowie jak ten jeden na 100 będzie miał złą.
    Bez sensu jest dawać 10-stronicową listę wymagań. Przez te lata praktyki dopracowałem mniej więcej poziom informacji jaki klient i jego fachowcy są w stanie ogarnąć.
    No faktycznie na forum za dużo nie można sie dowiedzieć bo piszą tu raczej amatorzy którzy próbują trochę usprawnic dzialanie swoich pomp i moze dlatego takie referaty poprostu z braku wiedzy.

    Ale Ty nie pomagasz daj tu swój referat objasniajacy cała logikę działania pompy na przykladzie panasonica to wtedy moze docenimy Twoj profesjonalizm.
    Dla mnie jesteś gościem który pojawia się tu sezonowo pocwaniakować i połapać klijentów nie widziałem chyba żadnego kompleksowego opisu zagadnienia od a do z w Twoim wykonaniu.
    Skoro masz juz tyle montaży i niezagrożoną pozycję na rynku to chyba sie nie boisz podzielić wiedzą chyba że jej brak.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mógł też być inny, który na na te 2 dni w roku kupi farelkę za 100zl, a ta pokryje 1/3 obciążenia cieplnego jego fomu przy -20C.

    1400zł w kieszeni..dwa lata ogrzewania gratis.
    To kto będzie bardziej zadowolony ?
    Ja będę zadowolony jak nie będę musiał jeździć i szukać farelki. Dla mnie wymaganie dotyczące systemu CO w domu są proste. Ma w zupełności wystarczyć. Bez farelek, kominków, grzania piekarnikiem i innych cudów.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mógł też być inny, który na na te 2 dni w roku kupi farelkę za 100zl, a ta pokryje 1/3 obciążenia cieplnego jego fomu przy -20C.

    1400zł w kieszeni..dwa lata ogrzewania gratis.
    To kto będzie bardziej zadowolony ?
    Ciekawe podejście, powiedzieć komuś kto zostawi u Ciebie 20-30 tys zł że jak będzie miał zimno to ma sobie kupić farelkę.
    właśnie dlatego że poważnie podchodzę do klientów nigdy tak nie dobiorę pompy żeby klient musiał sobie farelkę kupić, czy też inne kombinacje robić jak wyraźnie mi tego nie zaznaczy że tak chce.

    To tak jak by se kupić auto elektryczne z zasięgiem 50km, bo tyle zazwyczaj robisz km dziennie,.... a jak masz gdzieś dalej jechać to sobie ten ktoś ma wypożyczyć inne....

    Ja tak nie robię, chociaż wiele instalatorów tak dobiera na styk lub trochę za małe sprzęty bo wtedy łatwiej sprzedać bo tańsze pompy są.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    A pamiętacie że pompę kupuje sie na 15-20lat? I niech się trafią 2 zimy z dwoma dniami gdzie nagle okaże się że pompa nie daje sobie rady.
    Dlatego bez sensu jest przewymiarowanie pompy a lepiej mieć dodatkowe źródło (np. kominek) , wtedy nie tylko mamy wspomaganie ale mamy oszczędność na PC, pompa pracuje wydajniej a nie przez 99% czasu na 60-70% obciążenia aby przez dwa dni w roku wykorzystać pełną moc.
    Alternatywne źródło nie tylko jest przydatne w sytuacji -20 stopni , ale również np. braku prądu.
    Dzisiaj wiem że mogłem mieć spokojnie 9kW a może jeszcze mniejszą

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    A tak przy okazji - przyjąłem "za dobrą monetę" udzieloną mi swego czasu przez Ciebie odpowiedź, że sterownik FTC4 to przestarzały sterownik i zrezygnowałem z kupna PC Mitsubishi.
    A możesz proszę rozwinąć ?
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Dlatego bez sensu jest przewymiarowanie pompy a lepiej mieć dodatkowe źródło (np. kominek) , wtedy nie tylko mamy wspomaganie ale mamy oszczędność na PC, pompa pracuje wydajniej a nie przez 99% czasu na 60-70% obciążenia aby przez dwa dni w roku wykorzystać pełną moc.
    Alternatywne źródło nie tylko jest przydatne w sytuacji -20 stopni , ale również np. braku prądu.
    Dzisiaj wiem że mogłem mieć spokojnie 9kW a może jeszcze mniejszą
    Co jest lepszego w wymuszonym paleniu? Poza tym na takim Mazowszu ogłoszą Ci, że smog i za napalenie w kominku mogą Ci łatwo "podwoić" rachunek za ogrzewanie karą.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Dlatego bez sensu jest przewymiarowanie pompy a lepiej mieć dodatkowe źródło (np. kominek) , wtedy nie tylko mamy wspomaganie ale mamy oszczędność na PC, pompa pracuje wydajniej a nie przez 99% czasu na 60-70% obciążenia aby przez dwa dni w roku wykorzystać pełną moc.
    Nie ma potrzeby dodatkowego źródła ciepła na okoliczność niewyrabiania PC w domku z tematu. Wystarczy wbudowana grzałka 3kW. Ba, załatwi ona sprawę nawet awarii sprężarki - bo w ciągu doby jest w stanie dostarczyć grubo ponad 100% potrzebnej ilości kWh a chwilowego niedoboru mocy nikt nie zauważy nawet . Przy całkowitym braku ogrzewania trzeba czekać co najmniej kilkanaście godzin na spadek temperatury o 1* a brak CWU w zasobniku (o ile ktoś nie grzeje "na styk" i jak wystygnie o 1* to już dla niego jest zimna, tylko do minimum przepisowych 55*) nastąpi z dobę później.
    Może się przydać awaryjne źródło prądu albo ciepła niezależne od prądu na okoliczność problemów z zasilaniem.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przy całkowitym braku ogrzewania trzeba czekać co najmniej kilkanaście godzin na spadek temperatury o 1*.
    Ja tam widzę, że wystarczy 6h przy temp w okolicach 0C. A nie zapominajmy, że mówimy o domu z dużą akumulacją. Tzn. jego właściciel uważa, że ma dużą.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I co tym osiągniesz?

    Za oknem temperatura taka (z grubsza - na wejściu do reku, odrobinę wyższa, niż faktycznie na zewnątrz - wielkość odrobiny zależy od wydajności wentylatorów):


    Temperatura w sypialni:


    Osiągniesz mniejszą amplitudę? Szybciej bardziej rozbujasz i amplituda wzrośnie, bo czas reakcji temperatury powietrza jest bardzo spóźniony.

    Czas pracy podłogówki Z PEŁNĄ MOCĄ 13:10 do 14:50 (przy wodnej będzie jeszcze wolniejsza reakcja z powodu modulacji).

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Ciekawe podejście, powiedzieć komuś kto zostawi u Ciebie 20-30 tys zł że jak będzie miał zimno to ma sobie kupić farelkę.
    właśnie dlatego że poważnie podchodzę do klientów nigdy tak nie dobiorę pompy żeby klient musiał sobie farelkę kupić, czy też inne kombinacje robić jak wyraźnie mi tego nie zaznaczy że tak chce.
    Absolutnie nie chciałbym by instalator wciskał mi armatę na wróbla. (Jednego pogoniłem, jak się upierał przy kotle 6-24kW dla mojego domu).
    Ty też być tych 1500zł wiecej nie wyciągnął ode mnie, bo po pierwsze - mam taki małotrafiony gadżet, który przy -20C wreszcie zaznaczyłby swoją przydatność (kominek), po drugie - gdzieś głęboko w szafie jest schowany drugi gadżetem przydatny, kiedy jeszcze mieszkałem w wielkiej płycie (farelka 2000W).
    Budując dom widzę 15 lepszych sposobów na zagaspodarowanie tych 1500zł, niż przewymiarowywanie pompy, bo przez dwie doby może być -20C

  15. #35

    Domyślnie

    Ilość godzin w Krakowie z daną temperaturą;
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kraków 1.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	449087
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  16. #36

    Domyślnie

    Bez problemu taka pompa poradzi sobie z takim domem. Jesli to nie wigwam. Nie wiem jak to jest liczone i ile wody zużywaja, że pracuje ze 24 godziny, ale u mnie 8ka ładuje 200l zbiornik od 30 do 45 stopni może z 30min w temp powyżej zera? Dom do 22 stopni (wygrzewany, bez zysków bytowych) ogrzany był pracując od 13-15 i 22-24 zeszłej zimy.
    Nie wiem kto liczy do -20 i jakim cudem na grzałkach tego przykładowego domu ta pompa nie ogrzeje. To wigwam. Sąsiad tez ma taki, skosy, balkony a potem grzeje gazem w maju i od tygodnia. U mnie ciągle 23.8 stopnia.

    Puściłem sobie teraz podłogówkę kontrolnie na 2 godziny. Temperatura wody w podłodze po uruchomieniu zmierzona 23,5 stopnia.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 13-10-2020 o 12:28

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    (...) po drugie - gdzieś głęboko w szafie jest schowany drugi gadżetem przydatny, kiedy jeszcze mieszkałem w wielkiej płycie (farelka 2000W).(..)
    Farelke też mam z wynajmowanego bo tam na pietrze było zimno jak nie wiem co. Chce sobie kupić coś fajnego do salonu bo lubie sobie tak pościć czasami "zywe" ciepło przy fotelu.
    Ja sobie zamontowałem ostatnio biokominek. 2 godziny grzania i temperatura idzie o poł stopnia do góry na dwie doby

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Co jest lepszego w wymuszonym paleniu? Poza tym na takim Mazowszu ogłoszą Ci, że smog i za napalenie w kominku mogą Ci łatwo "podwoić" rachunek za ogrzewanie karą.
    Od razu wymuszonym .... może być grzałka, pisałem >>np.<< nie rozwiązuje oczywiście problemu braku prądu (w ub. roku miałem dwa takie dni)

    Co do kar to przy braku prądu nie sądzę ze będzie to tematem
    Aczkolwiek poza miastami jest łatwiej np. z kominkiem
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Może się przydać awaryjne źródło prądu albo ciepła niezależne od prądu na okoliczność problemów z zasilaniem.
    To miałem na myśli zgodnie z zasadą :" One is none , two is one"
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post

    A możesz proszę rozwinąć ?
    Nie będę tego rozwijał. Zadałem fachowcowi pytanie na priv i otrzymałem odpowiedź jak napisałem. Teraz wiem, że owszem są nowsze sterownik(np FTC5), ale i pracują jeszcze też FTC2.

    Wtedy w GB FTC4 był do kupienia w dobrej cenie oraz w dobrych cenach "Mercedesy" wśród pomp pod Wieliczką.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony