dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Monolityczna ściana fundamentowa

    Witajcie

    Mam już wykonane ławy fundamentowe, jak pogoda pozwoli chciałbym zacząć robić monolityczne ściany fundamentowe, i moje pytanie brzmi jak poprawie zrobić izolację poziomą między ławą a ścianką fundamentową?
    W projekcie jest tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ławy.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	449051

    Kilku ""fachowców"" odradza mi takie wykonanie, argumentując tym, że papa pomiędzy ławą a ścianą fundamentową, sprawi że jedna z drugą się dobrze "nie połączą" ( z ław nie wystają żadne startery, druty itp w celu połączenia ławy oraz ściany fundamentowej) budynek nie jest podpiwniczony.

    Jakieś rady?
    Ostatnio edytowane przez 4w3e ; 13-10-2020 o 07:55

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał 4w3e Zobacz post

    Kilku ""fachowców"" odradza mi takie wykonanie, argumentując tym, że papa pomiędzy ławą a ścianą fundamentową, sprawi że jedna z drugą się dobrze "nie połączą" ( z ław nie wystają żadne startery, druty itp w celu połączenia ławy oraz ściany fundamentowej) budynek nie jest podpiwniczony.

    Jakieś rady?
    Rób tak jak w rysunku a tych "fachowców" się nie słuchaj. Jak dajesz izolacje pomiędzy ścianą fundamentową a ścianą parteru domu to czym obie ściany są powiązane?? to jest taka sama izolacja jak między lawą fundamentową a ścianą fundamentową.

  3. #3

    Domyślnie

    A gdzie on lepik znajdzie i kto teraz wie jak się układa papa razy dwa na lepiku

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    A gdzie on lepik znajdzie i kto teraz wie jak się układa papa razy dwa na lepiku
    Jak gdzie znajdzie lepik? w sklepie
    Nie przesadzaj że teraz już nit nie umie i nie wie jak się układa papę na lepiku.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy grunt jest podmokły?
    Wody gruntowe są bardzo niskie, ale teren to glina, przy opadach woda długo się utrzymuje na powierzchni a jak jest sucho to ziemia zamienia się w kamień.

    A gdzie on lepik znajdzie i kto teraz wie jak się układa papa razy dwa na lepiku
    Dam jakąś inną formę papy, na forum jest kilka polecanych.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał 4w3e Zobacz post


    Dam jakąś inną formę papy, na forum jest kilka polecanych.
    Ale co Ty się słuchasz że nie ma lepiku albo że nikt nie umie ułożyć papy na lepiku.
    Lepik kupisz prawie w każdym większym sklepie/hurtowni budowlanej, a z ułożeniem papy to nawet Ty nie miałbyś problemu.

  7. #7

    Domyślnie

    Ok czyli jako izolacje poziomą daję papę pod ścianę fundamentową,
    Pytanie takie jeszcze czy muszę zwrócić uwagę czy papa zawiera rozpuszczalniki?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał 4w3e Zobacz post
    Wody gruntowe są bardzo niskie, ale teren to glina, przy opadach woda długo się utrzymuje na powierzchni a jak jest sucho to ziemia zamienia się w kamień.
    W takiej sytuacji zamiast pchać kasę w ścianę monolityczną lepiej zrobić murowaną z bloczka, a oszczędności włożyć w drenaż.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Rób monolit, olej bloczek! Oszczędnosci sa pozorne a izolacji nie zrobisz skutecznej. Na jednej z obsługiwanych budów (lekki skłon, grunt gliniasty), ściany piwnicy były z bloczka i ponad rok walczą z przeciekającymi ścianami. Zrobiony drugi głębszy drenaż 5m od budynku, coś strzykane w ściany i dalej w jednym narożniku jest mokro. Ja tam bywam na kolejne pomiary drenażu. Zdalna budowa, ekipa miała nie być droga "wypożyczanie szalunków to koszty". No to było taniej zbudowane a koszty pojawiły się z wodą w piwnicy (był "basen" ) chyba do połowy łydki.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    W takiej sytuacji zamiast pchać kasę w ścianę monolityczną lepiej zrobić murowaną z bloczka, a oszczędności włożyć w drenaż.
    Nie wiem o jakich oszczędnościach piszesz często bloczki wychodzą porównywalnie a czasem drożej niż monolit.

  11. #11

    Domyślnie

    Będzie monolit, bo mnie to wyjdzie taniej niż bloczki.

  12. #12

    Domyślnie

    Jak nie ma starterów do zbrojenia to wypadałoby coś dać. Folia, papa. W ziemię lepiej grubą folię, ale ile ludzi, tyle opinii...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony