dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Szafka RTV - to nie takie proste ...

    Chciałem się podzielić dwoma doświadczeniami przy doborze szafki RTV. Pierwsze dotyczy tego że .... można taniej . Wiem że to brzmi kuriozalnie ale okazało się że mój wykonawca szafek w kuchni kazał na siebie czekać z wykonaniem szafki RTV .....2 lata. Mojej Małży miarka się przebrała i zażądała abym coś z tym zrobił ... więc zrobiłem .
    Znalazłem innego wykonawcę (jak sie okazało znajomy z którym wódkę piłem 8 lat temu - POLECAM - kontakt na priv) i powiem szczerze to był strzał w 10 !. Cena 30% niższa niż zaproponowana przez pierwszego wykonawcę no i juz wykonanana! (3 tygodnie)
    Wyglądała tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RTV_1.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	449074

    Z szafki jesteśmy bardzo zadowoleni ale ........ no właśnie teraz przechodzimy do drugiego doświadczenia.

    Szafka z fornirem , jak widać na zdjęciu gruby blat i boki , jednym słowem kawał mebla. Niestety mój leciwy DENON (rocznik 2008 ) zasilający 2 strefy (salon 5 głośników , kuchnia 2) powoduje że temperatura w szafce to 40 stopni (temperatura wyższa o 10stopni skraca życie o 50% sprzętu elektronicznego)

    No i się zaczęło ... jak sobie z tym poradzić ?
    Poszukując odpowiedzi znalazłem odpowiedzi w Internetach : zrób ażurową ..... hehe ubawiłem się do łez .....

    Więc jak ochłodzić szafkę ? Znalazłem kilka urządzeń ale ich ceny trochę mnie zwaliły z nóg.
    Więc opracowałem system chłodzenia (akceptowany przez moją żonę)
    Ponieważ nie chciałem stracić wyglądu szafki znalazłem estetyczne kratki wentylacyjne (czarne) , otwory fi 100 (najmniejsze jakie znalazłem) pasowały do zamontowania wentylatorów 120 . Do tego regulator obrotów aby nie hałasowało no i ..... znalazłem w swoich "przydasiach " sterownik pieca z minimalnym ustawieniem temperatur 35 stopni (wiem wiem już zamówiłem ładny termostat z wyświetlaniem temperatury z krokiem co 0,1 stopnia) , chodziło bardziej o Proof of concept

    Ale UWAGA , działa !!
    Temperatura spadła do ok 32 stopni czyli nieźle
    a wygląda to teraz tak (widoczne dwa otwory do wentylacji , pod spodem 3 otwory fi 80) :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RTV_2.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	449072

    Jak radzicie sobie ze sprzętem RTV/audio ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RTV_1.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	449071  
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 12-10-2020 o 20:03
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie mamy

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie mamy
    Szafek czy problemów z szafkami ?

    BTW dodałem jeszcze od spodu wentylatorki fi 80 i spadło do 31 stopni. Tutaj było łatwiej z negocjacjami z moją ładniejszą połową bo nie widać wentylatorów , chyba na tym zakończę tuning szafki RTV. Choć czeka mnie jeszcze szafka w sypialni gdzie też jest wzmacniacz .....
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  4. #4

    Domyślnie

    Podzielamy twoją radość, zgrabnie się uwinąłeś . Ale..... TV jest teraz passé, jeszcze szafka i drogo skoro za kilkadziesiąt złoty można ze średniej półki kupić wieszak na ścianę TV. Kupuje się duży internet z podłączeniem do dużego monitora/TV I via net ogląda telewizję . Przychodzą po podatek za TV pokazuje się TV bez anteny tylko internet. No można i przyzwoity projektor ,ale to większe pieniądze i wypas też -obraz na całą ściankę

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Podzielamy twoją radość, zgrabnie się uwinąłeś . Ale..... TV jest teraz passé, jeszcze szafka i drogo skoro za kilkadziesiąt złoty można ze średniej półki kupić wieszak na ścianę TV.
    może tego nie widać ale TV "wisi" a nie jest oparty na szafce . Celem szafki było schowanie : aplitunera (widać go na zdjęciu - dość duży) , wzmacniacza 3 strefy (na zewnątrz) , stabilizatora napiecia , XBOX X, XBOX 360, blueray ,switcha, gramofon (po prawej pod szybą) , winyle i płyty do XBOXow a nie stawiania na szafce TV


    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Kupuje się duży internet z podłączeniem do dużego monitora/TV I via net ogląda telewizję .
    Tu dużo opowiadać ale mam lokalny IPTV ale to nie ten dział aby o tym pisać

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    No można i przyzwoity projektor ,ale to większe pieniądze i wypas też -obraz na całą ściankę
    Mam ale to te z nie to miejsce na dyskusje (choć mojej żonie nie podoba się pod sufitem ekran (rozwijany)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  6. #6

    Domyślnie

    polecam szafki rtv ze strony https://tonimeble.pl/szafki-rtv solidne, ładne, wysoka jakość odpowiednia cena.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony