dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rdw

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-176
    Posty
    36

    Domyślnie Pomóżcie ustalić producenta drzwi/zamka po logo - odwrócona "lambda", drzwi w kasecie

    Czy ktokolwiek wie jakiego producenta są drzwi lub zamek widoczny na zdjęciu? (nie wiem czy to logo drzwi czy samych zamków).
    Logo wygląda jak lustrzane odbicie greckiej litery lambda lub litera "y" do góry nogami.
    Są to ukryte drzwi przesuwne w kasecie firmy Eclisse. Zepsuły się po 4 latach, nie mam w fakturach szczegółów, a każda firma która mogłaby podjąć się naprawy chce wiedzieć, jakiej firmy drzwi mam w kasecie Eclisse.
    Swoją drogą nie jestem zadowolony z firmy Eclisse - oni produkują kasety do drzwi i nie przejmują się klientem, który teraz nie ma gdzie znaleźć serwisu do drzwi w ich kasecie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8985.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	449076

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem czy drzwi są tego producenta ale zamek jest firmy Hafele.
    http://https://okucia24.com/zamek-gl...na,id3107.html

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rdw

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-176
    Posty
    36

    Domyślnie

    Ok dzięki, dzięki tej wskazówce ustaliłem, że to logo to firma Bonaiti która widocznie produkuje tylko same zamki i ma coś z Hafele wspólnego.
    W każdym razie nie uda mi się po tym ustalić, co to za lekkie białe drzwi, których widocznie zaczepy od górnej strony się popsuły, mam w kasecie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Bonaiti produkuje zamki (mam nadzieję, że nie jest tylko importerem z Chin). Hafele (m.in) je dystrybuuje.

    Zamek jest już jakimś naprowadzeniem na producenta skrzydła. Nie ma dużej konkurencji, ale pewne firmy można wykluczyć.

    Zmierz wymiary zewnętrzne skrzydła - to może być jakieś naprowadzenie na producenta skrzydła, z tym że górne "zaczepy" to element systemu kasety.. także znowu jesteś skazany na kontakt z Eclisse.

    Doprecyzuj potrzeby i dzwoń do nich. To dobra firma, ale musisz wiedzieć czego potrzebujesz.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rdw

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-176
    Posty
    36

    Domyślnie

    Już dzwoniłem do nich - zgłosiłem, że mam awarię drzwi tj. "oderwały się" drzwi na jednym z dwóch miejsc na górze gdzie "wiszą" i przez to szurają po podłodze, z pytaniem, co z tym robić (w okresie pogwarancyjnym). Jako klienta detalicznego, odesłali mnie do ich przedstawiciela regionalnego na Warszawę. Tam, uprzejmy pan dał mi kontakt do jakiegoś pana, który po godzinach pracy prywatnie dorabia na usuwaniu takich awarii.
    Nie bardzo mam wyjście, bo firma w której kupiłem drzwi z montażem (RuckZuck) zamknęła w Warszawie wszystkie swoje sklepy bo chyba im biznes nie szedł.
    Trochę czuję się spławiony przez Eclisse, ale skoro wyboru nie mam, to będę skazany na naprawy bez gwarancji i dowodu zakupu przez osobę, jaką ich pracownik wskaże.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ale wygląda że masz drobny problem z mocowaniem skrzydła. Nie musi ono być od tego producenta (chociaż też robią).
    Zrób foto "tego na górze".
    Z opisu producent kasety wydaje się być ostatnim winnym, a Ty go tu od czci wyzywasz..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rdw

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-176
    Posty
    36

    Domyślnie

    OK. Tak to wygląda u góry. Co może być przyczyną?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8922 2.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	449080

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No ja sobie wyobrażam jak wygląda opadnięte skrzydło.
    Chodzi o szczegół, wózek i jego mocowanie po stronie która opadła.

    W pierwszej kolejności:
    - rozregulowało się i trzeba podkręcić wysokość na wózku
    - a może jednak zerwało się mocowanie szyny jezdnej (słabo przykręcona)
    - wyrwało się mocowanie zaczepu ze skrzydła.

    Wszystkie możliwości tak samo mało prawdopodobne.

    Musisz zdjąć skrzydło i sprawdzić co się dzieje. Na You tube znajdziesz filmiki z montażu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony