dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czy można murować betonem B30 w workach?

    Witam będę stawiał filary z cegły na których będę dawał 2 heby 180 zamiast ściany tak wyliczył konstruktor. Wykonałem stopy pod nie, w pierwszej wersji miałem je zalać B30 w workach jednak skończyło się tradycyjnie cement, żwir i piach. Czy mogę murować takim betonem dodam ze nie ma w nim żwiru po rozrobieniu to bardziej wygląda na ciemną zaprawe murarską. Ktoś mi kiedyś powiedział że spoina nie może być mocniejsza od materiału w tym przypadku bedzie to cegła. A chce żeby to było mocne konstruktor doradził żeby w spoinę dawać siatkę zbrojeniową.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.203

    Domyślnie

    Cytat Napisał bula258 Zobacz post
    Witam będę stawiał filary z cegły na których będę dawał 2 heby 180 zamiast ściany tak wyliczył konstruktor. Wykonałem stopy pod nie, w pierwszej wersji miałem je zalać B30 w workach jednak skończyło się tradycyjnie cement, żwir i piach. Czy mogę murować takim betonem dodam ze nie ma w nim żwiru po rozrobieniu to bardziej wygląda na ciemną zaprawe murarską. Ktoś mi kiedyś powiedział że spoina nie może być mocniejsza od materiału w tym przypadku bedzie to cegła. A chce żeby to było mocne konstruktor doradził żeby w spoinę dawać siatkę zbrojeniową.
    będę stawiał filary z cegły ......
    .....jednak skończyło się tradycyjnie cement, żwir i piach...... Czy mogę murować takim betonem dodam ze nie ma w nim żwiru

    To jest żwir czy go nie ma? Ta zaprawa w worku czy nie?


    ........konstruktor doradził żeby w spoinę dawać siatkę zbrojeniową...........

    Nie wiem jakie masz te filary , ale jakie by nie były po co tam siatka w spoinie ? Co budujesz ja nie wiem, dlaczego tak komplikujesz budowę również nie rozumiem.

    Cegły muruje się na zaprawę nie na Beton. Zaprawy tym równią się od betonów ze są lepiej urabialne, lepiej się kleją i lepiej się je nakłada kielnią.
    Filary na nich HEBY 180 - co to ma być za konstrukcja pod co?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał bula258 Zobacz post
    Witam będę stawiał filary z cegły na których będę dawał 2 heby 180 zamiast ściany tak wyliczył konstruktor. .
    Jakie masz wymiary i wysokość tych filarów?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Filary na nich HEBY 180 - co to ma być za konstrukcja pod co?
    Heby maja być zamiast ściany która jest w tym miejscu. Pręty na łączenia po to żeby wzmocnić konstrukcje ponieważ największy nacisk będzie od góry bo będzie na nie parł strop wraz z ścianką działową i częścią dachu.

    Wysokość filarów to ok 260cm na to będą dwa heby szerokość nie mniejsza niż dwa heby złączone razem czyli min 36cm.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jaka rozpiętość stropów i HEB'ów? Ktoś to przeliczył?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony