Dzień dobry,

Posiadam pomieszczenie gospodarcze, znajdujące się wewnątrz budynku. Pomieszczenie ma 5m2, a jego ściany graniczą z nieogrzewanym korytarzem, w którym temperatura nigdy nie spada poniżej 13 stopni (nawet zimą) i jedną ścianą z garażem, gdzie temeratura to mnimum 6 stopni w zimie.

Aktualnie wewnątrz pomieszczenia mam pustaki silikatowe na trzech ścianach oraz na jednej ścianie (tej graniczącej z garażem) oraz stropie żelbet.
W związku z faktem że zdarza mi się tam spędzać trochę czasu, zeszłej zimy ogrzewałem piecykiem i temperatura wzrastała z 15 do 20 stopni. Problem był taki, że to ciepło uciekało praktycznie na bieżąco i piecyk musiał prawie cały czas chodzić.
Tej zimy chciałbym tymczasowo ocieplić wspomniane pomieszczenie aby można lepiej go nagrzać zimą. I tutaj pojawia się pytanie - chciałbym to zrobić niskim kosztem (doo 400 zł) , chciałbym również nie pomniejszać zbytnio powierzchni wewnątrz (15 - 20 mm warstwy to max).

Myślałem obłożeniu ścian styropianem 10 mm (1cm) a na to położeniu płyty MDF lub jakiegoś panelu PCV.
Myślałem również o pomalowaniu tego farbą termiczną,
Nie chcę aby skraplała się też woda - w pomieszczeniu będzie około 20 stopni a poza nim pomiędzy 10 a 15 stopni.

Czy możecie mi podowiedzieć jak to ugryźć, aby było dobrze?