dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Takie jak każdy na forum publicznym - jeśli piszesz nieprawdę mam prawo to skrytykować i zaprzeczyć, że nie masz racji.https://rodo.grupazpr.pl/#time-regulamin-serwisow

    "Stelaż nie ma nic wspólnego z ceramiką i przyciskiem bo pomimo że kupuje się je w komplecie to można dowolnie zmieniać jedno i drugie."

    Nawet w obrębie jednej firmy nie pasują do siebie - a tym zdaniem stwierdzasz że pasują różne!!! kłamstwo.
    A ja twierdzę że szukasz taniej sensacji i kłamiesz po to aby zdobyć kolejnego wielbiciela.
    Ty masz prawo to ja chyba tez mam prawo skrytykować Twoje słowa.
    To że nie doprecyzowałem swojej wypowiedzi nie oznacza że wszystko do wszystkiego pasuje. Logiczne jest że do Geberitu nie będzie pasował przycisk od Koła. Więc bardziej skup się na doradzaniu aniżeli na rozdrabnianiu tematu na drobne.
    Tak na marginesie, deskę do muszli jeżeli posiadasz Geberita to tez musi być firmy Geberit? od innych nie będzie pasowała? I doprecyzuję, mam na myśli muszle o tradycyjnych kształtach.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Tu się sprawdź
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=jaki+przycisk
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=jaki+przycisk
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=jaki+przycisk

    Masz okazję - wg Ciebie wszystko pasuje
    takich pytań , wątków i problemów jest pełno na forum, a miało być tak łatwo i pięknie.
    Ale co Ty tu porównujesz? Mowa jest o nowym zakupie gdzie jak już sam udowodniłeś można dopasować jeden przycisk do dwóch stelaży W tym temacie nie chodzi o dokupienie przycisku do stelaża który był zakupiony X lat temu.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ale co Ty tu porównujesz? Mowa jest o nowym zakupie gdzie jak już sam udowodniłeś można dopasować jeden przycisk do dwóch stelaży W tym temacie nie chodzi o dokupienie przycisku do stelaża który był zakupiony X lat temu.
    Czy Ty naprawdę nie rozumiesz tematu - gdy ten ktoś kupował swój stelaż(nowy zakup) też mu wmówiono, że będą pasować wszystkie i został z "ręką w nocniku"
    Nie chodzi tylko o sam przycisk - tak jak mocowanie przy pomocy spawarki i gwintownika można sobie poradzić to odpływ ze zbiornika jest na innym poziomie. Przeróbka przy pomocy bardzo dobrych preparatów klejących do PCV pomaga ale zawsze rośnie ryzyko rozszczelnienia i co wtedy? Trzeba dewastować łazienkę - nawet tą mającą 8-lat nie każdego niestety na to stać.
    Niekiedy miski niby pasują, ale kolor jest inny - ceramika biała i biała a jednak inna - a stoi obok siebie wc i bidet a jeszcze lepsze są głębokie miski i na stelaż już zamontowany ich nie powiesisz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	main.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	21,6 KB
ID:	449088Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c5e02f8b8f2b8bfcbc32be98599c764a_v.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	449089
    Obecnie modne zestawy Armatura zarówno miski jak i stelaże są w miarę uniwersalne bo wszystko się rusza(rury i mocowanie) - ale górę "spieprzyli"
    I jeśli ktoś się zdecyduje na kpl. to niech sprawdzi w katalogu czy mu się podoba i miska i umywalka czy nawet wanna bo pozostanie mu wybór jedno firmowy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #24

    Domyślnie

    Każdy stelaż ma swoje przyciski. Nie pasuja w obrębie firmy. Do G. Basic pasują bodajże 3 wersje poziomego podwójnego przycisku DElta 21, Delta 50 itd. Do sztandarowych jest największy wybór. Np. zlicowane, sensoryczne, podswietlane...

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzidX Zobacz post
    Dzień dobry,

    Prośba o poradę. Chcę zamontować porządny stelaż, a nie mogę się zdecydować ...
    Wstępnie zdecydowałem się na model Grohe Rapid SL Fresh 5w1, ale Geberity mają dłuższą gwarancję.
    Sam już nie wiem. Prośba o jakieś argumenty za jednym i za drugim.
    Ten model Grohe bym sobie darował ze względu na mały otwór rewizyjny. Jakakolwiek naprawa to będzie droga przez mękę.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Ten model Grohe bym sobie darował ze względu na mały otwór rewizyjny. Jakakolwiek naprawa to będzie droga przez mękę.
    Jakie zatem modele proponujesz ?

  7. #27

    Domyślnie

    Geberit Duofix element montażowy do WC UP320 Sigma H112 111.320.00.5 - Rozumiem, że taki model jest w porządku ?

  8. #28

    Domyślnie

    Mam 2 modele Geberit:

    1. Geberit Duofix Basic stelaż podtynkowy do WC 111.170.00.1
    2. Geberit Duofix element montażowy do WC UP320 Sigma H112 111.320.00.5

    Drugi jest droższy, podobno jakościowo lepszy ... pytanie czy warto dopłacać ?
    Wiem, że do tego pierwszego jest ograniczona gama przycisków.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzidX Zobacz post
    Jakie zatem modele proponujesz ?
    Zwracam uwagę na funkcjonalność, a otwór rewizyjny jest moim zdaniem istotny. Nie wiem czy jest istotna różnica w jakości między grohe a geberit, wybierz ten, który ci się podoba i pasuje do łazienki. Stelaże róznią się wymiarami, co determinuje zabudowę, przyciskami, mogą być w serii z innymi elementami, np. umywalką, są moduły (które mi się podobają, ale ta cena ).

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzidX Zobacz post
    Prośba o podanie konkretnych modeli, które są wg Was sprawdzone i porządne.

    Stelaż bardzo uniwersalny geberit sigma . Można do niego dokupić moduł odsysający niepożądane zapachy z miski wc , podświetlenie i sterowanie komórką .

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Najważniejsze- kupuj taki do którego WŁOŻYSZ RĘCE by wymienić spłuczkę czy inną pierdołkę. Reszta to pikuś...

    A ..i jeszcze jedno. Warto mieć filtr wody, który zatrzymuje drobinki piasku. W mojej pipidówce wystarczy awaria lub strażacy biorący wodę z hydrantu i ludzie dzwonią, że im się coś zepsuło...a to tylko takie jedno ziarenko ale jakiż dramat
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 16-10-2020 o 21:04

  12. #32

    Domyślnie

    Geberit Duofix i po problemie, każdą miskę przykręcisz.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bejmar

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    szczecin wies
    Posty
    66

    Domyślnie

    Mówicie o dwóch firmach jak w temacie zresztą.

    A może warto zerknąć na TECE ? Coś ktoś pisał w innych pozytywnie.

    A z Grohe, jak baterie sobie bardzo chwalę, tak stelaż miał podobną skuchę jak pisał Pandzik.
    Dla mnie stelaże Grohe już skreślone na zawsze.

  14. #34

    Domyślnie

    SCHWAB?
    Co powiecie na to?

  15. #35
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Ja mogę polecić Geberit - raz, że jakość, dwa, że nawet przy przewierceniu spłuczki da się ją załatać bez kucia ściany (przynajmniej w większości przypadków), trzy, że części zamienne są dostępne przez 25 lat od zakupu.

    Jesli chodzi o samą miske, to całkiem niezły stosunek jakości do ceny oferuje firma Rea.
    Ostatnio edytowane przez ngreen ; 24-01-2022 o 08:09

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cześć, chciałbym się podpiąć pod ten wątek ze swoim pytaniem.
    Muszę kupić 3 stelaże podtynkowe (myślałem nad miskami Roca Rimless Square z deską slim, które będą dokupione później).
    - 1 jak najcieńszy / SLIM i tutaj wybór wstępnie padł na TECE Slim lub Geberit Duofix Slim
    - 2 pasujące do głębokości zabudowy około 16 cm (wliczając płytę g-k i okładzinę z płytek - liczę płyta g-k 12 mm, klej 10 mm, płytka ceramiczna wielkoformatowa 1200x2400x6 mm) i tutaj myślałem nad Cersanit Aqua 52 Slim, TECE Slim lub Geberit Duofix Slim

    Co myślicie o tych firmach (Geberit, TECE, Cersanit)? Czy którąś z nich szczególnie byście odradzali?

    TECE Slim (spłuczka optiva II) wygląda całkiem fajnie, bo ma regulację wysokości aż do 300 mm więc mogę ją przykotwić bezpośrednio do płyty fundamentowej i ma całkiem bogaty wybór przycisków i nie jest aż tak drogi. Z drugiej strony nie ma jednak możliwości montażu pojemników na kostki zapachowe. Czy warto dopłacać do Geberita Duofix Slim dla 25 letniej dostępności części zamiennych (Geberita musiałbym stawiać na dodatkowych cegłach, ponieważ na płycie fundamentowej mam jeszcze 10 cm styropianu i 12 cm wylewki i nie zmieszczę się w 200 mm regulacji)?

    Znacie jakieś negatywne opinie o Cesanit Aqua 52 Slim (teoretycznie niezbyt długo na rynku i ciężko znaleźć opinie)?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony