dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Drzwi przesuwne

    Cześć
    Proszę podpowiedzcie coś.
    Mam problem z firmą, która robiła nam drzwi przesuwne. Postanowiłam skorzystać z firmy która wykona usługę od A do z, żeby samemu się nie pomylić itp. Przyjechał więc Pan pomiarowiec, ja wybrałam model drzwi, czekałam prawie 3 miesiące aż w końcu przyjechali montażyści i się okazało że drzwi przesuwne naścienne są za wąskie. Jeden otwór ma 90 cm i drzwi mają równo 90 cm więc po zamontowaniu gdy odstawaly trochę od ściany to widać było prześwit na korytarz. Drugi otwór 85.5 cm, drzwi przyjechały 84.5cm....... to już w ogóle prześwit. Drzwi były robione na wymiar. Nie rozumiem jak można tak spartolic i teraz mi wmawiają że drzwi są zrobione dobrze tylko ja otwory w ścianach mam takie skopane niewymiarowe. No ale przecież po to brałam firmę, żeby właśnie uniknąć takich pomyłek. Ja nie znam się na temacie ale dla mnie logiczne jest to, że skoro otwór ma np 90 cm to drzwi naścienne powinny być o parę cm z każdej strony szersze żeby ten otwór zakryć. Nie wiem co robić.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Ja też nie wiem co zrobić.

    Oczywistym zaleceniem jest by - w przypadku montażu drzwi przesuwnych bez ościeżnicy - dobierać je o rozmiar większe.

    Wygląda na to, że miała być zastosowana ościeżnica to wtedy wymiar by pasował. A nie było tak że w ramach obniżania ceny zrezygnowaliście z ościeżnic?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Nie chcieliśmy ościeżnicy. Do drzwi doplacalismy dodatkowo ponieważ wymiar miał być niestandardowy. I były robione pod wymiar otworu. Dla mnie to oczywiste że powinny być szersze niż otwór. Czy się mylę?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Dla mnie też oczywiste. Nie wiem czy wykonawca się pomylił, czy jednak "ma taką technologię".

    Nie znam norm, na które można się powoływać by udowodnić że jest źle. Jedyne na co to przyzwoitość.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Oczywistym jest fakt złego pomiarowania i tyle. Wiele więcej w tym temacie nie da się wymyślić. No, chyba że po zamówieniu drzwi wymyśliłaś, że jednak nie będzie ościeżnicy to wtedy wymiar rzeczywiście będzie nieodpowiedni z Twojej winy. Jak wszystko było ustalone przed montażem to przyzwoitość montażysty powinna dać znać o sobie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony