dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Korozja w instalacji

    Witam

    Moja instalacja centralnego ogrzewania wygląda tak że mój dom jednopoziomowy jest zasilany piecem 12kW który stoi w kotłowni wybudowanej całkiem oddzielnie od domu. Z racji takiej instalacji wymagany był montaż pompy obiegowej przy piecu. Razem z piecem w kotłowni jest bojler 100L. W domu 100% instalacji jest w plastiku, natomiast kotłownia w stali. Cała instalacja ma 8 lat.
    W tym roku bojler został pokonany przez korozję, niestety przez zastosowaną izolację styropianową, wyciek został wykryty dość późno i sporo korozji dostało się do układu. Bojler jest już wymieniony ale zaczęła skrzypieć pompa. Po jej otwarciu przeraziłem się ilością korozji. Wirnik i klosz pompy były pokryte "rudą" mazią. Pompę oczyściłem i działa dobrze ale boję się nawrotów tego stanu. Po ostatnim czyszczeniu pompy, dzisiaj otworzyłem ją ponownie i wyglądała podobnie jak ostatnio. Czy jest jakiś sposób na pozbycie się korozji z układu i zabezpieczenie przed ponownym powstawaniem ?

  2. #2

    Domyślnie

    Na bajpasie pompy nie masz zamontowanego przed pompka filtra?
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 13-10-2020 o 19:42

  3. #3

    Domyślnie

    Mam, też był cały w korozji. Nie jest ona "stała" , bardziej to taka mocno brudna woda ale osad zostaje na pompie i nie wiem jak na innych elementach.

  4. #4

    Domyślnie

    Musiałbyś spuścić całą wodę z układu i zalać od nowa, Po jakimś czasie sprawdź i w razie czego powtórz operację. Czy ten nowy bojler ma anodę magnesową?

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie o to chodzi że przy wymianie bojlera cała woda była zlana. Wymiana miała miejsce około 2 miesiące temu. Tak, bojler z anodą. Poprzedni był identyczny ale po anodzie został tylko korek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał unreality Zobacz post
    Właśnie o to chodzi że przy wymianie bojlera cała woda była zlana. Wymiana miała miejsce około 2 miesiące temu. Tak, bojler z anodą. Poprzedni był identyczny ale po anodzie został tylko korek.
    Anodę powinno się wymieniać o ile dobrze pamiętam co dwa-trzy lata.
    Spróbuj raz jeszcze wodę spuścić i przepłukać całą instalację i zalać od nowa ze środkiem do czyszczenia instalacji c.o. Takie środki są dostępne na rynku od jakiegoś czasu a koszt nie jest duży.

  7. #7

    Domyślnie

    Ok poszukam środka do czyszczenia CO, kwestia tylko czy taki środek może dostać się do wody pitnej ? Może wpuścić go przez któryś z zaworów przed piecem, albo w naczynie wyrównawcze ?

  8. #8

    Domyślnie

    Czy jest jakiś sposób na pozbycie się korozji z układu i zabezpieczenie przed ponownym powstawaniem ?
    Może wpuścić go przez któryś z zaworów przed piecem, albo w naczynie wyrównawcze ?
    tak, zrobienie instalacji w układzie zamkniętym. Przy otwartym zawsze będzie rdzewieć


  9. #9

    Domyślnie

    Sugerujesz że rdza poszła z naczynia ? Niestety nie ma możliwości przerobienia instalacji na tą chwilę.

  10. #10

    Domyślnie

    nie z naczynia jako takiego, tylko przez to ze instalacja jest otwarta mas cały czas dostęp do tlenu


  11. #11

    Domyślnie

    W tym roku przeróbka już nie wchodzi w grę, doradź proszę jak z tymi środkami do usuwania korozji postępować, którędy wpuścić w układ ?

  12. #12

    Domyślnie

    Jeżeli dolewasz wody do instalacji c.o. to przelewem z naczynia jaka woda leci?

    Najprościej i chyba jedynym miejscem jest wlać środek poprzez naczynie wyrównawcze po spuszczeniu wody z instalacji a przed ponownym zalaniem.

  13. #13

    Domyślnie

    Z naczynia woda idzie czyściutka. Spróbuję upuścić wody i wpuścić środek w naczynie. Czyli to odpowiada na moje wcześniejsze pytanie że środek może dostać się do wody pitnej ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony