dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michau2

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    8

    Domyślnie Podloga z plyt OSB na drewnianym stropie w starym domu

    Czesc rozpoczalem remont mieszkania w ponad 100 letnim budynku i czeka mnie wymiana podlogi. Mysle o polozeniu plyty osb 25mm a na to panele oraz plytki w zaleznosci od pomieszczenia.
    Obecnie podloga jest wykonana z desek, deski w niektorych miejscach sa nierowne. Zerwałem jedna z desek i sytuacja wyglada tak ze jest warstwa jakies zaprawy (polepa, szlaka?) nie wiem jak to fachowo nazwac. Wiem ze zapewne powinienem to wybrac i w to miejsce wlozyc wate mineralna ?
    Wiec tak powinienem:
    - zdemontowac istniejace deski po ktorych teraz chodze
    - wybrac zaprawe a w jej miejsce ulozyc welne mineralna lub wysypac keramzyt
    - na belki stropu ulozyc filc
    - ulozyc legary (kantowki) prostopadle do belek stropu mocujac je do belek (jakie wkrety zastosowac?)
    - ulozyc na legarach filc
    - polozyc plyte OSB i przykrecic

    Ponizej zamieszczam pare zdjec.

    https://zapodaj.net/a0bb53b7f28c5.jpg.html
    https://zapodaj.net/cde905b58bd7b.jpg.html

    Bardzo prosze o wypowiedzenie sie w tej kwestii.

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez michau2 ; 13-10-2020 o 18:12

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Opisywane przez Ciebie rozwiazanie jest najpopularniejszym rozwiazaniem w tym kraju i chyba najdurniejszym na jaki mozna bylo wymyslec - no ale tak jest.
    Jestem w podobnej sytuacji - remont mieszkania w kamienicy, na 1wszym pietrze (wiec znaczenie ma tez ciezar podlogi)
    Dlaczego najdurniejsze:
    1 - osb jest paskudnym materialem pod przyszle okladziny, zeby na osb polozyc plytke - wcale nie jest to taka prosta sprawa, na kleje wydasz majatek
    2 - istnieje ryzyko klawiszowania
    3 - musisz zrywac to co jest
    pewnie jeszcze pare minusow sie znajdzie.
    Pozornie tylko drogim rozwiazaniem bedzie element jastrychowy fermacell na podsypce. masz opcje rozwiazania bardzo wielu problemow zwiazanych z remontem takiej podlogi.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michau2

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Spoko a co gdybym polozyl panele na tej podlodze ktora jest terraz czyli deska delowka tzw. slepa podloga. W miejscach ktore sa nizej dalbym wiecej folii piankowej w przypadku kladzenia paneli a w lazince oraz kuchni polozylbym panele winylowe?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michau2

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Widze ze wielu chetnych chcialoby sie wypowiedziec w temacie ale nie dadza rady a podobno forum budowlane...

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć Miachau2,

    czy możesz powiedzieć jak rozwiązałeś sprawę z podłogą w swoim domu? Jesteśmy dokładnie na tym samym etapie, wełna kupiona, płyta osb również, tylko mamy wątpliwości co do zabezpieczenia wełny przed ewentualną wilgocią (czy stosować pod wełnę folię paroprzepuszczalną?) oraz co dać na legary pod płytę osb (filc techniczny, jeżeli tak to jakiej grubości?).

    Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony