dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przeciekają kominy -co poszło nie tak :( ?

    Witam. Mam problem z kominami. Otoż dziś po 3 dniach deszczu zauważyłem na budowie , ze przeciekają mi kominy i woda leje się po krokwi oraz na po cegłach.

    Dach był wykończony z kominami 3 lata temu i mimo że przez ten czas było masę ulewnych deszczów to nic nie przeciekało az do dziś.

    Dodam , ze nie oszczędzałem na materiałach i fachowcach bo komin wymurowany jest z pełnego klinkieru.
    Mianowicie komin jest systemowy schiedla , jest obmurowany wewnatrz domu porothermem 11.5cm a na zewnątrz wystaje 2m i jest z pełnego klinkieru robbena murowany na zaprawie do klinkieru oraz jest pełna fuga.. Komin jest oczywiście okuty.

    Co mogło pójść nie tak , ze po 3 dniach deszczu pojawiły się przecieki po 3 latach od wykonania.
    Dodam , ze dach i okucie wykonywał mi bardzo dobry fachowiec i najbardziej z czego jestem zadowolony na budowie to z tego jak dobrze wykonał mi nie łatwy dach.
    Gdzie szukać przyczyny.
    1 z dekarzy powiedział mi ze na 99% problemem jest to ze nie nie jest zaimpregnowany klinkier i podcieka po fudze (komin impregnowałem 3 lata temu po wymurowaniu)
    Dodam , ze nie mam założonych kratek wentylacyjnych w kominie bo zawsze odkładam to w czasie a niestety dostęp do komina mam ciężki no ale nie sadze że to mogło być przyczyną

    Gdzie szukać przyczyny ? Czy naprawdę winowajcą może być niezaimpregnowana fuga? pytam bo nie chce mi sie w to wierzyć.
    Specjalnie przy budowie komina uparłem się na pełny klinkier bo chcialem uniknąć tego typu rzeczy.. no to mam.

    W zimie chcialem ocieplać poddasze bo buduje systemem gospodarczym no ale 1 musze to naprawić i nie wiem co sprawdzić w 1 kolejnośći.

    Pozdrawiam i prosze o dorade

  2. #2

    Domyślnie

    Klinkier to ceramika więc w jaki sposób może przeciekać?
    Wina może być że rozszczelniła się obróbka kominów nad pokryciem albo pod nim. Masz pełne deskowanie czy membranę? Z czego i jak była wykonana obróbka komina i czym jest dach pokryty?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Klinkier to ceramika więc w jaki sposób może przeciekać?
    Wina może być że rozszczelniła się obróbka kominów nad pokryciem albo pod nim. Masz pełne deskowanie czy membranę? Z czego i jak była wykonana obróbka komina i czym jest dach pokryty?
    Dach jest pokryty dachówka ceramiczna. Mam membranę też niby z wyższej półki bo Delta max. Komin był okuwany blacha aluminiowa no i z tego co pamiętam sylikon.
    Rozumiem że jeśli mam klinkier tylko ponad dachem a wewnątrz na poddaszu obmurowke znporothermu to jest ok? No właśnie dekarz mówił że może cieknąć przez sama fugę i że raz na 3 4 lata powinno się impregnować komin ale jakoś nie trafia do mnie ten argument..
    Rozumiem że brak kratek wentylacyjnych i ewentualne zacinanie do wentylacji można wykluczyć jako przyczyne.?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Daj jakieś zdjęcie .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony