dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darasle
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Vitodens 200W 25kW

    Witam,

    Od tego sezonu przeszedłem z ekogroszku na ogrzewanie gazowe, mój zestaw to Vitodens 200W 25kW, Vitotrol 200-E, zbiornik 140L - powierzchnia ogrzewania 120m2, tylko grzejniki płytowe z głowicami.
    Aktualne spalanie na dobę to około 4,5 - 5m3 gazu - w nocy około 2-3°, w dzień 8-9° przy temperaturze około 21° wewnątrz.
    Czy ktoś mógłby się odnieść do tych wartości, czy to duże spalanie, w normie?
    Chociaż muszę nadmienić, że na początku przy podobnych temperaturach wynosiło koło 2m3, chyba za dużo zacząłem kombinować
    PS
    To co ja mogę zrobić w kwestii spalania to jak rozumiem optymalne ustawienie krzywej grzewczej ?
    Czy regulacja głowicami na kaloryferach również może przynieść pozytywny rezultat?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zużycie gazu jest powiedzmy do poprawienia - zapewne masz też cwu może gotowanie - wg cen ok 3 tyś za okres grzewczy( zima) to trochę dużo jak za dom który widzę.
    Oczywiście każda regulacja czy to temperatury zasilania , czy też regulacja zaworami termostatycznymi przyniesie pożądany efekt oszczędności na zużyciu.
    Być może, ustawiłeś zbyt stromo krzywą i bardzo szybko reaguje na zmiany temperatury zewnętrznej? W takie temperatury jak obecnie piec załącza się bardzo rzadko by utrzymać żądaną temperaturę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Napewno optymalne ustawieni ekrzywej grzewczej pomoże. Kocioł pracujacy w dłuższych cyklach (bez taktowania) będzie zużywał mniej gazu ale nie będzie to redukcja zużycia o dziesiątki %.
    W pierwszej kolejności trzeba szukać gdzie ciepło ucieka z domu. Czy wietrzenie jest robione prawidlowo czy może są pzostawione ucholone okna...
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4

    Domyślnie

    Dlaczego chłop ma szukać gdzie ciepło ucieka? Może problemu należy szukać w pierwszej kolejności w doborze kotła do ogrzewania? Nie jest to jakiś wybitny piec tylko kiepski produkt z drogą naklejką.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #5

    Domyślnie

    Nic ze stajni Viessmana nigdy nie było i nie będzie najlepsze na rynku chyba, że mówimy o cenach oni zawsze mają w tej kategorii najwyższe noty. Samochód też na samą jazdę potrzebuje około 2l/100km a jak to się dzieje że potrafią i spalić 10l? A no właśnie opory powietrza, produkcja bezużytecznego ciepła, opory toczenia, itd...

    Dlaczego deklarowana produkcja ciepła jest sprawdzana w akredytowanych jednostkach a nie w domowych warunkach ponieważ w domowych warunkach ten kocioł dostaje po dupie co widać w pierwszym poście 5m3 gazu każdy 1m3 to około 10kWh. Więc na ogrzanie domu potrzebuje 50kWh a to starczy na jakiś tydzień grzania ciepłą pompą w aktualnych warunkach. W COP=1 byś się w tym domu uparował a autor utrzymuje 21 w dzień i 18 w nocy - żona by mnie wygnała z domu przy takiej temperaturze mam 23,3*C w dzień i 22,5*C w nocy.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darasle
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Po pierwsze, gdzie ja pisałem że w nocy mam 18° ?
    Już poznałem fana pompy ciepła i na tę chwilę podziękuję. Chętnie "poczytam" kogoś doświadczonego w temacie gazu - nie potrzebuję rozprawek nad wyższością jednego nad drugim.
    Update statusu: aktualnie po dobie jestem na poziomie 2,8m3 - wcześniej zbyt szybko wprowadzałem zmiany bez dłuższego oczekiwania jaki osiągnę rezultat. Temperaturę mam tę samą przez 24h, tzn. 21,5°.
    Aktualny wynik 2,8m3 daje około 100zł brutto za miesiąc - paralelą dla mnie jest doświadczenie z ekogroszkiem. Sama CWU miesięcznie wynosiła tę wartość, tak więc już jest progres do stanu poprzedniego - nie wspominając o pracy własnej i syfie jaki wytwarzał się przy spalaniu eko.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    idź glosować na jarka licząc na kolejne 500+
    Jarek... a ten stary dziad bez Panny będzie mi mówił jak mam zakładać rodzinę a wcześniej w , R. Maryja będzie mnie uczył jak robić dzieci, co on wie o rodzinie. Skoro jego brata córa ma 3 dzieci i każde dziecko z innym mężem

    Cytat Napisał darasle Zobacz post
    Update statusu: aktualnie po dobie jestem na poziomie 2,8m3 - wcześniej zbyt szybko wprowadzałem zmiany
    W sensie rozumiecie... SAM to zrobił z 5 zrobiło się 2,8m3 z naszą pomocą będzie miał 0,7l
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 14-10-2020 o 20:58
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darasle
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jarek... a ten stary dziad bez Panny będzie mi mówił jak mam zakładać rodzinę a wcześniej w , R. Maryja będzie mnie uczył jak robić dzieci, co on wie o rodzinie. Skoro jego brata córa ma 3 dzieci i każde dziecko z innym mężem



    W sensie rozumiecie... SAM to zrobił z 5 zrobiło się 2,8m3 z naszą pomocą będzie miał 0,7l
    Czy mogę Cię kulturalnie prosić o wyłączenie się z tego wątku? Zakładam, że mógłbyś spożytkować ten czas w bardziej produktywny sposób dla siebie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał darasle Zobacz post
    Czy mogę Cię kulturalnie prosić o wyłączenie się z tego wątku? Zakładam, że mógłbyś spożytkować ten czas w bardziej produktywny sposób dla siebie.
    A Tobie brakło czasu na czytanie o tym piecu i ustawieniach? Temat niżej o tym gadają 12 STRON!!!
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darasle
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Napewno optymalne ustawieni ekrzywej grzewczej pomoże. Kocioł pracujacy w dłuższych cyklach (bez taktowania) będzie zużywał mniej gazu ale nie będzie to redukcja zużycia o dziesiątki %.
    W pierwszej kolejności trzeba szukać gdzie ciepło ucieka z domu. Czy wietrzenie jest robione prawidlowo czy może są pzostawione ucholone okna...
    Szanowny Panie,

    W dniu wczorajszym w okolicach południa wysiadł mi regulator Vitotrol 200e, temat zgłoszony do serwisu. Niemniej jednak ostatniej dobry zużycia gazu zmalało o 40% w stosunku do punktu wyjścia tego wątku.
    Kocioł ustawiony na 20°, krzywa grzewcza 1.2 - w nocy koło 3 obudziłem się, ponieważ w sypialni było 22,3° - innymi słowy, bez tego regulatora zdecydowanie spadło zużycie gazu, przy wysokiej temperaturze wewnątrz.
    Co do samego regulatora, od początku serwisant miał z nim jakieś problemy, nie mógł go skonfigurować, czy potencjalna wada tego urządzenia mogła wpływać na efektywność spalania ? Sądzę, że było zbyt duże taktowanie.
    Czym spowodowana jest lepsza efektywność mojej instalacji bez tego regulatora, wydawało mi się że powinno być odwrotnie?
    Czy po naprawie będę miał możliwość wyłączenia tego Vitotrola z pozycji samego urządzenia lub kotła?
    To urządzenia dla mnie jest całkowicie bezużyteczne, nie używam go w ogóle, zamiast tego mam w tel.aplikację ViCare, które ma wszelkie ustawienia jak na kotle.

    Z góry dziękuję za odp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony