dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Płyta PIR międzykrokwiowo

    Witam. Posiadam poddasze o wysokości 165cm i chciałbym aby było użytkowe jako schowek, ewentualnie sporadyczne miejsce żeby kogoś przekimać. Chciałbym je ocieplić płytami PIR ponieważ zależy mi na wysokości.
    1) Czy mogę dać 12cm między krokwie oraz 3cm podkrokwiowo i do tego przykręcić płyty osb ?
    2) Czy stosując płyty nalezy zostawić szczeline czy mogę je docisnąć do pełnego odeskowania ?

    Od wewnątrz i tak chce dać folie paroizolacyjną dla dodatkowej izolacji. Natomiast miejsca między płytą pir a krokwiami uzupełnić pianką niskoprężną.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Stosował ktoś może takie rozwiązanie ? Dodam tylko że wierzba będzie sucha gdyż dach jest już gotowy a ocieplenie zacznę dopiero na wiosne.

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz dać izolację tylko międzykrokwiowo. Przecież ma to być schowek. Takie krokwie izolują cieplnie jak starsze okno dwuszybowe. Nikt nie robi afery że okna czy drzwi wejściowe izolują gorzej niż 20 cm styropianu.
    Paweł

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli bez problemu do deskowania mogę to przycisnąć bez żadnej szczeliny wentylacyjnej ?
    No dla mnie lepiej zrobić teraz dobrze dopóki robie wnętrze niż potem dokładać ocieplenia.
    15cm PIR o lambdzie 0,023 to wg mnie dobra warstwa ale zawsze wole podpytać.

  5. #5

    Domyślnie

    Wentylacja musi być bo deskowanie zgnije. I oczywiście wlot powietrza na dole i wylot na górze.
    Paweł

  6. #6

    Domyślnie

    Ale skoro jest to materiał nie przepuszczający wilgoci i dodatkowo od wewnątrz zabezpieczony paroizolacją to też może zgnić deskowanie ?
    Na deskowaniu mam położoną membrane, łaty, kontrłaty i blach na rąbek więc jakaś wentylacja jest.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony