dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Vitotrol 200-e korekcja temperatury pomieszczenia

  1. #1

    Domyślnie Vitotrol 200-e korekcja temperatury pomieszczenia

    Witam, użytkuję kocioł vitodens 200 i mam do niego dodatkowo zdalne sterowanie vitotrol 200-e. Problem polega na tym że vitotrol przekłamuje wskazywaną temperaturę pomieszczenia (potwierdzone kilkoma różnymi termometrami). Chciałbym to skorygować i z tym mam kłopot. Próbowałem zrobić to wg. instrukcji obsługi str. 25 "Ustawianie korekcji temperatury na czujniku temperatury pomieszczenia" ale nie mam takiej opcji. W moim vitotrolu jak wchodzę w menu>ustawienia to mam tylko 3 pozycje do wyboru:
    -kontrast
    -jasność
    -język
    Według instrukcji powinna tam być jeszcze jedna opcja "korekcja temperatury" ale jej nie ma.
    Będę wdzięczny za pomoc eksperta.

    Ps. w ustawieniach serwisowych w panelu kotła również nie znalazłem możliwości korekty wskazywanej temperatury pomieszczenia, jest tylko możliwość korekty temperatury z czujnika zewnętrznego.
    Ostatnio edytowane przez andrzejgrochocki ; 14-10-2020 o 12:27 Powód: zaznaczenie subskrybcji

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Korzysta Pan z instrukcji do nowszego modelu sterownika. Urzadzenia wyprodukowane do 04.2020 nieposiadały funkcji korekty temeperatury, link do właściwej instrukcji: https://webapps.viessmann.com/vibook...e-fit&view=Fit

    w kwietniu tego roku do sprzedaży trafił zmodrnizowany sterownik wyposażony w nowe, dodatkowe funkcje.
    https://webapps.viessmann.com/vibook...e-fit&view=Fit
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Korzysta Pan z instrukcji do nowszego modelu sterownika. Urzadzenia wyprodukowane do 04.2020 nieposiadały funkcji korekty temeperatury, link do właściwej instrukcji: https://webapps.viessmann.com/vibook...e-fit&view=Fit

    w kwietniu tego roku do sprzedaży trafił zmodrnizowany sterownik wyposażony w nowe, dodatkowe funkcje.
    https://webapps.viessmann.com/vibook...e-fit&view=Fit
    Sugeruje Pan że nie da się skorygować wskazanie temperatury przekłamanego o prawie 2 stC i muszę z tym żyć?

  4. #4

    Domyślnie

    A może jest opcja żeby wgrać nowy firmware do tego poprzedniego sterownika?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    niestety nie mamy możliowści wgrania nowego opragoramowania do sterownika
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robert22m

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejgrochocki Zobacz post
    A może jest opcja żeby wgrać nowy firmware do tego poprzedniego sterownika?
    Witam. Da się ustawic z pozycji pieca...Sam osobiscie ustawiałem...Mam Kocioł Vitodens 222F z Vitotronic 200 i mam 2 szt Vitotroli seria 200 jeden na obieg podłogowy /dół/ a drugi obieg grzenjikowy /góra/....Musisz wejsc w SERWIS--->KONFIGURACJA SYSTEMU ----> OBIEG GRZEWCZY /na którym masz Vitotrol/ i szukasz strzałkami parametru E2:40 /u mnie tak jest/ on dotyczy korekty temperatury rzeczywistej pomieszczenia.....A jesli chcesz zrobic korekte temperatury zewnetrznej dla POGODÓWKI to jest w SERWIS---->INFORMACJE OGOLNE i szukasz parametru 6E:25 /u mnie tak jest /
    Dom 160m3, Viessmann Vitodens 222-f Vitotronic 200, szary pustak 25cm, okna 3 szybowe OKNOPLAST EVOLUTION2, ocieplenie poddasza 25cm wełna Ursa 0,32, ocieplenie z zewnatrz styropian 12 frezowany grafit Termoorganika 0,31, podłoga na dole 9cm grafit + góra 5cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony