dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Elewacja zewnetrzna. Nie będzie problemu?

    Witam
    Przymierzam się do zrobienia elewacji zewnętrznej. Zastanawiam się czy nie będzie problemu z przemarzaniem gdy styropian będzie powyżej chudziaka. Wyjdzie około w połowie styropianu pod wylewką. Grunt jest równo z chudziakiem.
    Druga sprawa to czy nie będzie woda podchodziła za XPSem do bloczka BK i nie będzie wychodzić wilgoć jak dzieje sie teraz gdy nie ma elewacji i woda dostaje sie pod folie kubełkową i w srodku bloczki BK robią się mokre od izolacji od fundamentu? Dać folie kubełkową pod listwe startową elewacji, chyba nie będzie to wygodne? Murarze zawineli ja na bloczek ale można ja odciać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elewacja.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	449135

    Trzecia sprawa, jak obrobić okno balkonowe. Będzie tutaj taras drewniany. Jest to pod zadaszeniem ale jak deszcz zacina to woda wpada pomiedzy folie a okno i dostaje sie do srodka. Taka sama sytuacja jest w oknie w salonie ktore sięga do podłogi.



  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże? W tym tygodniu ruszam z ociepleniem. Styropian to Arsanit 20cm 038.
    Czekam na podpowiedz. Pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ad1 - przeciez masz ocieplenie 10cm xps - trzeba bylo dac 15 - ewentualnie teraz dokleic 5
    ad2 - bedzie, izolacja bitumiczna z masy kmb lub szlamu cementowego powinna byc bezposrednio na scianie fundamentowej
    ad3 - fartuch z membrany epdm lub samoprzylepnej membrany bitumicznej
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    Ściana fudamentowa jest pomalowana izolacja bitumiczna tylko że ona kończy się na wysokości chodziaka A ja elewacje chce zrobić od poziomu styropianu pod wylewka. Czyli zostaje 15cm samego xps i folia kubelkowa.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucyk102 Zobacz post
    Ściana fudamentowa jest pomalowana izolacja bitumiczna tylko że ona kończy się na wysokości chodziaka A ja elewacje chce zrobić od poziomu styropianu pod wylewka. Czyli zostaje 15cm samego xps i folia kubelkowa.
    wiec dolozyc mase bitumiczna/szlam wyzej. jezeli juz wyklejone - niestety ale trzeba wyciac kawalek na wysokosc, odkryc, nalozyc mase uszczelniajaca - wykleic z powrotem
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo dużo pracy z wykonaniem xpsa i malowanieniem bloczek BK masa. Grunt, ziemia nie będzie wyżej niż poziom chodziaka to może wystarczy sama folia kubelkowa? Bo problem będzie z odcieniem foli bo później będzie trzeba ja wykopać żeby był zakład.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    mylisz chyba pojecia i zadanie folii kubelkowej.
    wycinasz ja i po sprawie.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8

    Domyślnie

    Dziś chciałem xps około 2-3cm poniżej chodziaka oraz izolacji pionowej ściany fundamentowej. Posmaluje to masa bitumiczna o przykleja xps 15cm. A z elewacja wystartowałem równo z wysokością styropianu w domu pod podloga.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony