dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Okno plastikowe - problem z zamykaniem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno uchylne.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	4,1 KB
ID:	449136


    Witam
    Proszę o pomoc nie wiem co sie porobiło ale jak otwieram okno na uchylne to potem mam problem z jego domknieciem i musze z prawej strony posrodku go docisnąć bardzo mocna zęby klamka sie złamka. (zaznaczyłem na rysunku strzałka)
    jesli otwieram na oścież to okno zamyka sie bezproblemu

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Wyglada że jest jakiś problem ze środkowym zaczepem po stronie zawiasowej. Otwórz okno, obejrzyj ten zaczep, może coś tam się przesunęło, może element na skrzydle wystarczy lekko przestawić na mniejszy docisk.

    Może też być jakieś "ciało obce" na górze, w okuciach i ono blokuje.

    Trzeba to okno dokładnie obejrzeć..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    No zdałoby się i przesmarować to i pozostałe okna . Przejrzeć i podokręcać to co się poluzowało. A z tym zacząć od prześledzenia tuby: https://www.youtube.com/results?sear...kna+uchylnego+. Czy też : https://www.youtube.com/results?sear...gulacja+okna++

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Raczej to drugie. Ale najlepiej pokaż swoje okno. Całe, i otwartego na wysokości gdzie dociskasz.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Czy na okuciach jest nazwa Maco?

  6. #6

    Domyślnie

    Tutaj wrzuciłem Filmik:

    https://megawrzuta.pl/download/a0c52...97b10299d.html


    co do nazwy okien to nigdzie nie mogę znaleźć nazwy firmy

    Proszę pomóżcie bo mecze sie nad tym od kilku tygodni.

    Nie wiem co się może blokować. i to tylko przy otwarciu uchylnym. jeśli otworze na oścież problemu nie ma.
    Nasmarowałem wszystko co sie rusza i dalej problem.
    Moze mnie ktos nakieruje w ktorym miejscu szukac problemu ewentualnie ktore miejsce wyregulować bo jak mam wszystkie to mogę tylko pogorszyć

    Jeżeli trzeba jakies dodatkowe zdjecie to napiszcie którego miejsca mam zrobić
    Ostatnio edytowane przez hatanit ; 21-10-2020 o 15:44

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Oglądałeś?


  8. #8

    Domyślnie

    akurat tutaj nie ma mojego przypoadku w tym filmiku.

  9. #9

    Domyślnie

    Poradniki z internetu mają wartość taką jaką mają. Masz okucia Maco z niedorobioną mikrowentylacją w rozwórce czyli w elemencie na górze skrzydła. Raczej nie smarowałeś wszystkiego co się rusza, na górze w odległości około 10-15 cm od zawiasu są 2 suwaki. Otwierasz skrzydło, na otwartym klamka do góry, wtedy się rozsuną i smarujesz je nie żałując. Kilka ruchów klamką, ponowne smarowanie i będzie chodziło
    https://okucia24.com/maco-rozworka-g...gr-3,id42.html

  10. #10

    Domyślnie nie m atuaj mojego przypadku

    no wlasnie tam smarowałem. Tylko napis zmi bo ni wiem czy dobrym srodkiem.
    Kupiłem wazeline techniczna (taka z harmonijka) - tylko ona ni ejest płynna a taki smar wychodiz gesty

    Ni eiwme czy to ma byc tak jak oliwa czy smar
    Ostatnio edytowane przez hatanit ; 22-10-2020 o 17:35

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Do okuć stosuje się raczej "oleje". Wazelina nie zaszkodzi (dłużej podziała) ale potrzebujesz czegoś, co szybko rozpłynie się po okuciu.

    Inna sprawa: może lepiej będzie zaprosić do serwisu okien jakiegoś fachowca?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12

    Domyślnie

    fachowaca? jak bym chiał wzywac fachowaca i stac by mnie było na to to bym nie tracil czasu piszac na forach.

    Musze to zrobic sam

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Rozumiem. Moje uznanie za chęci.
    Na podstawie udostępnionych przez Ciebie informacji można wyciągnąć wnioski jakie padły. W zasadzie wszystko napisał IVO. Pozostaje Ci to skutecznie wdrożyć w życie - lub - jeśli to jednak coś innego to nadal szukać przyczyny.
    Może zrób jakieś zdjęcia tych elementów/ nagraj film.... a nóż rzuci się w oczy coś niepokojącego.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    A czy Ty dociskasz okno po stronie zawiasów jak zamykasz? Czy to nie pomaga?

  15. #15

    Domyślnie

    Tak przy okazji, nie wiem jak (coś nie wychodzi) wrzucić do posta zdjęcie z kompa. Ktoś mnie oświeci?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Jeżeli nie mikrowentylacja to jakieś krzywizny ościeżnicy lub skrzydła, które trzeba docisnąć, aby wskoczyło w ramię rozwórki.
    Proszę sprawdzić łatą 2-metrową od strony zawiasów, czy są proste ramy.
    Może to po prostu wysoki balkon, lekko wygięty, niekonserwowany i mamy kumulacje niekorzystnych zjawisk...
    Jeżeli nie, to pojedynczo odkręcać zaczepy i sprawdzać jak się zamyka.

  17. #17

    Domyślnie

    dociskam okno najpierw po stronie klamki potem po stronei zawisow i wtedy sie da zamknac ale nie bezinwazyjnie, słychac opór

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony