dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Koszty i czas potrzebny na uzbrojenie w wodę?

    Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak u niego przebiegało uzbrojenie działki w wodę w przypadku odległości od wodociągu.
    Mam na oku świetną działkę, w mieście, sąsiednie działki mają prąd i wodę, ale ta jest nieuzbrojona. Napisałam email do miejscowych wodociągów, odpisali, że sprawa jest skomplikowana, bo daleko do wodociągu, a nie mogą rozbudowywać po drodze wewnętrznej, przez czyjeś działki, itp. i że niedługo udzielą mi konkretnej odpowiedzi (czekam...). Wg planu zagospodarowania jest to teren zabudowy jednorodzinnej, nie wolno kopać studni, szamb i trzeba się podłączać do "sukcesywnie rozbudowywanej sieci". Wydaje mi się więc, że chyba jakoś podłączyć mnie musieliby, zwłaszcza że sąsiad jest podłączony. Do wodociągu w prostej linii jest 60m, a wzdłuż drogi wewnętrznej 100m. Czy ktoś ma podobne doświadczenia i mógłby powiedzieć, jakie to były orientacyjne koszty i czas? Wiadomo, że sytuacja w każdym mieście jest inna, ale byłabym wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami. Na prąd trzeba czekać ponad rok, ale można podłączyć tymczasowy na budowę, a bez wody nie da się raczej ruszyć.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Musisz czekać na warunki przyłączenia z wodociągu jeżeli o takie poprosiłeś.
    Gdybać można dużo.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 15-10-2020 o 10:20

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ale czy MPZP wyraźnie zabrania budowy ujęć na własne potrzeby? Mi miejscowe MPWiK odmówiło podłączenia do wody (rozbudowa sieci), więc wywierciłem studnię i z niej korzystam. Jedynie wodę do picia przywożę oligoceńską. Płacę tylko za ścieki i żyję z tym. To "sukcesywne rozbudowywanie" może i z 50 lat trwać....
    PC SDC09H3E8

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Co jest w wypisie z MPZP?
    Czyje działki są po drodze (po których musiałbyś chodzić, jeździć i puszczać media)? Czy operatorzy mają służebności w tych działkach?

  5. #5

    Domyślnie

    Wystąp o warunki przyłączenia i zapytaj sąsiada czy się zgodzi żeby od niego kopać.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6

    Domyślnie

    I przy okazji sprawdź czy masz zapewniony prawnie ( poprzez służebność gruntową przejazdu, drogi gminne wewnętrzne ) 5 metrowy dojazd do tej działki z drogi publicznej. Inaczej nie dostaniesz pozwolenia na budowę.

    Piszę z własnego doświadczenia bo mam drogę utwardzoną pod samą działkę, wszystkie media ale brakuje 1m do wymaganych 5m i proszę ludzi o służebność na brakujący fragment.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony