dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: "Dziurawienie" ościeżnicy podczas montażu ???

  1. #1

    Domyślnie "Dziurawienie" ościeżnicy podczas montażu ???

    Na wstępie chciałbym się przywitać i powitać wszystkich forumowiczów.

    WITOJCIE

    Problem natury technicznej zakiełkował w mojej głowie i potrzebuję fachowej odpowiedzi technicznej w sprawie "POPRAWNEGO" mocowania okien/drzwi tarasowych do ościeży.

    Jestem na etapie budowy domu ( pierwszego hehe) i zaczynam rozglądać się za oknami i drzwiami balkonowymi ( 5 sztuk w domu parterowym)

    Ale do sedna. W jednym z salonów Oknoplastu, pytając o sposób mocowania ościeżnicy do muru, Pan odpowiedział , że robi się otwory w ościeżnicy i przykręca okno kotwami, dyblami czy kołkami. Nigdy nie montowałem okien profesjonalnie ale zajmuję się elektroinstalatorstwem więc jakieś tam pojęcie o budowach mam i nie bardzo mi się podoba taki sposób montażu.

    Kupując okna za kilkadziesiąt tysięcy zł mam na samym początku je "podziurawić" osłabiając ich sztywność i szczelność profilu i to wszystko przez autoryzowanych instalatorów?

    Czy montaż ościeżnicy do muru, poprzez osłabianie sztywności i szczelności profilu jest montażem prawidłowym i zgodnym z normami budowlanymi ( nie wspomnę już o aspektach wizualnych)? Wiercąc otwory przelotowe w ościeżnic, narażamy wnętrze profilu na wypełnienie się skroploną wodą, itp, itd.

    Co na to dział techniczny producenta okien?

    Pozdrawiam

    Waldee

  2. #2

    Domyślnie

    Montuje sie na kotwach. Kotwy przykręcasz do ramy, a te z kolei do ściany. Tynk je przykrywa.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Montuje sie na kotwach. Kotwy przykręcasz do ramy, a te z kolei do ściany. Tynk je przykrywa.
    ..lub/i za pomocą dybli/śrub ościeżnicowych. Oba sposoby są poprawne od zawsze, przy czym za bardziej nowoczesny uchodzą śruby. Często są wręcz zalecane/ niezbędne, szczególnie przy długich elementach.
    Dziura fi 6mm nie osłabia okna, ba! śruba je stabilizuje! Komory i tak nie są do końca szczelne (okno ma mnóstwo otworów technologicznych! Nieszczelne? Dlatego przed wkręceniem zalecane jest posmarowanie dolnych śrub silikonem .
    Przeglądam stronę Oknoplastu w poszukiwaniu szerokich wytycznych montażu. Nie widzę, a szkoda. Są na szczęście odpowiednie informacje w karcie gwarancyjnej:
    https://oknoplast.com.pl/wp-content/...ancyjna_PL.pdf
    Strona 2, rys. 8, 10, 11. Wyraźnie widać śruby.
    Ps. Też czekam aż zajrzy tu ktoś z fabryki i odpowie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony