dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Woda w piwnicy- bardzo proszę o podpowiedź

    Dzień dobry,
    w lutym tego roku burzyłem stary dom przyklejony do mojego domu. Miał on bardzo głęboką piwnicę którą zalewała woda (przy deszczach).
    Podczas burzenia kierownik budowy i fachowiec stwierdzili że woda w piwnicy brała się z dachu (nie było rynien- a dach był duży).
    Od lutego- były dni bardzo deszczowe i nic się nie działo natomiast podczas ostatnich opadów pojawiła mi się woda w piwnicy nowego domu.

    Opisaną sytuację przedstawiłem na rysunku. Pytanie jest następujące czy peszel (który zaznaczyłem na czerwono) powinien pomóc w mojej sytuacji?
    Jeśli nie to bardzo proszę o jakąś podpowiedźKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	449150

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem że nowy dom jest też podpiwniczony?
    Przyczyn wody w środku może być kilka. Jesteś pewien, że przesiąki z zewnątrz są przez ścianę fundamentową?
    Możesz zrobić opaskę drenarską wokół fundamentu - na pewno coś pomoże. Pod warunkiem że masz gdzie tą wodę potem odprowadzić grawitacyjnie. Skoro budynek jest podpiwniczony i będziesz ten sączek układał głęboko to może być z tym kłopot. Wtedy jedynie jakaś mała studzienka zbiorcza i pompka pływakowa.
    Jak była zasypana stara piwnica obok?

    Może nie powinienem tego dodawać - ale piwnica to trochę proszenie się o kłopoty.

  3. #3

    Domyślnie

    Przepraszam że odpowiadam z takim opóźnieniem.
    Stara piwnica była zasypywana czym popadło, gruz i ziemia. Odprowadzić wodę mam gdzie na szczęście.

    Ale co Pan uważa na temat mojego rysunku, będzie miał on zastosowanie w moim przypadku?
    Ostatnio edytowane przez Tomeck001 ; 15-02-2021 o 15:17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony