dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie ściany w domku drewnianym

    Witam,
    jako ze jestem zupełnie "zielony" w kwestiach budownictwa chciałbym zapytać Was o radę. Otóż mam na działce domek drewniany postawiony na fundamencie. . Jednym z pomieszczeń narożnych jest łazienka, której ściany nie są w żaden sposób ocieplone (pozostałe ściany innych pomieszczeń są ocieplone wełną). Jedyną warstwa izolacyjną jest powietrze znajdujące się pomiędzy ścianami tejże łazienki. Odległość pomiędzy ściankami wynosi 4,5 cm. Chciałbym te pustkę czymś wypełnić. Problem jednak polega na tym, że dostęp do tej szczeliny powietrznej jest możliwy wyłącznie po odkręceniu jednej deski pod sufitem (reszta jest przybita gwoździami). Wobec tego nie ma możliwości włożenia tam żadnej ochrony przed wiatrem, żadnego styropianu czy tez wełny.
    Zastanawiałem się czy nie można by było tego wypełnić jakimś perlitem czy jakimś podobnym materiałem, który da się wsypać, tylko czy ma to jakikolwiek sens skoro nie da się tego ochronić przez wiatrem.
    Może zrobić ocieplenie od wewnątrz?
    Dodam, ze ocieplenie o zewnątrz nie wchodzi w rachubę ze względu na estetykę.

    pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    granulat skalny granrock super , tylko będzie trzeba znaleźć firmę zajmująca się tego typu izolacjami. Ale z tym tez nie problem bo możesz na stronie produktu odnaleźć firmy wykonawcze w okolicy
    https://www.rockwool.pl/produkty/gra...wa#Dystrybucja
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony