dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Temat: Sterowanie piecem viessmann vitodens 050 który wariant wybrać ?

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemeklo

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    22

    Domyślnie Sterowanie piecem viessmann vitodens 050 który wariant wybrać ?

    Witam.


    Mam dom 100m2 wszędzie jest podłogówka 10 pętli -> 5 na parterze i 5 na piętrze. Posiadam piec dwufunkcyjny viessmann vitodens 050. Dom nowowybudowany, ocieplony itp. pierwszy sezon grzewczy. https://www.archon.pl/projekty-domow...m12922b4c86afe

    Kilka wariantów:

    1. Sam czujnik pogodowy -> sprawdzałem w instrukcji nie ma krzywych do podłogówki tylko na grzejniki (więc chyba odpada)
    2. Termostat 0/1 na parterze
    3. Dwie listwy + 10 siłowników + 10 termostatów (drogi interes)
    4. Jedna listwa +10 siłowników + 2 termostaty (piętro + parter)
    5. Bez dodatkowego sprzętu => nastawianie temperatury podłogi na piecu ( trochę mało komfortowe bo piec jest na piętrze oraz w razie wyjazdu na dłuższy okres wracam do zimnego mieszkania)
    6. Może jest jakiś moduł do pieca, żeby można byłoby sterować temperaturą na piecu z parteru (Internetu)=> nie chodzi mi o sterowniki 0/1


    Proszę o doradzenie który wariant wybrać tak aby było ekonomicznie i komfortowo.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Do ogrzewania podłogowego nie powinno się stosować sterowników 0/1 gdyż ze względu na dużą pojemność cieplną pojawią się spore wahania temperatury w pomieszczeniach.
    Do komfortowego sterowania ogrzewaniem płaszczyznowym konieczne jest sterowanie pogodowe. Do Vitodensa 050 można wykorzystać Pakiet zestawu uzpełniającego do sterowania mieszaczem i obiegiem bezpośrednim, z 2 termostatami pomieszczenia.
    Można będzie wykorzystać tylko jeden kanał i cały dom mieć jako jeden obieg lub po dołożeniu sprzęgła, pompy i zaworu 3drogowego mieszajacego bedzie można rodzielić piętra na 2 odrębne obiegi.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemeklo

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    22

    Domyślnie

    Tylko ten piec ma takie krzywe ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20201015-155231_Drive.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	449167

    Proszę podać link do tego zestawu uzupełniającego.
    Ostatnio edytowane przez Przemeklo ; 15-10-2020 o 17:14

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    cennik instalatora, strona 12, przykład 3:
    https://www.viessmann.pl/content/dam...2020_10_13.pdf
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemeklo

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    22

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za pomoc.

    Drogi interes ten wariant 3 więcej niż piec.

    A wariant 1 by zadziałał?

    Jakbym dokupił Vitoconnect OT2 + Vitotrol 100 OT1 x2 ( na górę i dół) zadziała?

    P.s gdzieś wyczytalem, że lepiej będzie piec wymienić na Viessmann Vitodens 200-W tylko chyba ten piec nie jest 2funkcyjny
    Ostatnio edytowane przez Przemeklo ; 16-10-2020 o 10:44

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Na rynku polskim Vitodens 200 występuje albo w wersji 1f przystosowanej do wspólpracy z zasobnikiem zewnętrznym albo w wersjach kompaktowych z wbudowanym zasobnikiem. Zrezygnowaliśmy z kotła 2u funkcyjnego gdyż te urządzenia stosowane sa w rozwiązaniach gdzie klienci oczekują komfortu ciepłej wody i często mają więcej niż jedna łazienkę..
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemeklo

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    22

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem:

    1. Wywnioskowałem, że przykład 1 i same podłączenie Vitoconnect OT2 + Vitotrol 100 OT1+ ATS nic nie da bo krzywa jest na grzejniki i chyba musiałbym dokupić ( Vitocell 100-W) (ogólnie z moją instalacją nie będzie działało)

    2. Przykład 2 : Vitocell 100-W +Termostatyczna grupa mieszająca M2 +Vitoconnect OT2+ Vitotrol 100 OT1+ ATS - sterowanie całym obiegiem czyli góra i dół taka sama temperatura

    3. Przykład 3: Vitocell 100-W+ Pakiet zestawu uzpełniającego do sterowania obiegiem z mieszaczem i obiegiem bezpośrednim z 2 termostatami + Zespół grup pompowych dla 1 obiegu bez mieszacza oraz 1 obiegu z zaworem mieszającym - sterowanie niezależnie górą i dołem

    4. Posiadam piec + dwie rozdzielnice, więc w każdym przypadku muszę dokupić Vitocell 100-W ?

    5. Pozostaje mi ustawiać temperaturę podłogi na piecu manualnie jak mróz to większą jak ciepło to mniejszą

    6. Podłączyć ATS i sterować krzywą jak w pkt.5

    ad1- około 2200 zł
    ad2 - około 3400zł
    ad3 - około 7000zł

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    opisane powyżej roziwązania są jak najbardziej OK.
    z tym że przy pkt 5 i 6 problem z utrzymaniem temperatury zależny będzie od zachowania przepływów na instalacji. Przy małych przepływach (odcinanie poszczególnych obwodów) kocioł zacznie taktować i wtedy pojawią się problemy z utrzymaniem temperatury zasilania
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemeklo

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    22

    Domyślnie

    Dzień dobry.



    Odłączyłem termostat 0/1 od pieca, ponieważ żeby utrzymać temperaturę 19 stopni (na zew 10) zjadł 6m gazu.

    Zrobiłem sobie tabelę krzywej do podłogówki i będę testował na czujniku zewnętrznej temperatury. Wczoraj ustawiłem na 10 i zobaczę czy utrzyma temperaturę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201109_100534.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	450064

    Mam pytania:

    1. Jakie będę miał możliwości modyfikacji, ustawień jak podłączę sterownik vitotroll 100 OT do tego pieca ( z czujnikiem zew tem lub bez) ?
    (krzywa, temp wody bieżącej, CO itp)

    2. Który sterownik ma więcej możliwości Vitotrol 100 OT czy Vitotrol OT1 ?

    3. Czy Vitotrol 200a będzie współpracował z tym piecem i czy będzie miał takie same możliwości jak vitotrol 100 OT?

    4. Czy sterownik innych firm będzie współpracował z tym piecem np salus RT520 OpenTherm (OT+ 4.0) lub Elektrobock Termostat (PT52) OpenTherm Plus (OT +) ?

    5. Który sterownik będzie najlepszy pod względem ustawień do vitodens 050 ?
    Ostatnio edytowane przez Przemeklo ; 09-11-2020 o 13:06

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    1. pełna funkcjonalność sterownika Vitotrol 100OT opisana jest w instrukcji https://webapps.viessmann.com/vibook...e-fit&view=Fit
    2. jeden i drugi z wymienionych sterowników to fragmenty większego zestawu sterownania.
    - Vitotrol 100OT jest uzupełnieniem zestawu rozszerzajacego do sterowania max 2 obiegami grzewczymi(możliowść podłączenia 2 sterowników Vitotrol 100-OT) dla kotłów z szyną komunikacyjną OpenTherm. sterownik przewodowy. Kompletu nastaw dokonujemy z poziomu sterownika. Praca w trybie pogodowym.
    - Sterownik Vitotrol 100OT1 jest zdalnym modułem współpracującym z modułem komunikacyjnym Vitoconnect 100OT. umożliwosjącym sterowanie kotłem i instalacją przez internet. NAstawy dokonujemy z poziomu aplikacji. Praca jedynie w trybie stałotemperaturowym.
    3. nie. Vitotrol 200E jest zdalnym sterownikiem do urządzeń grzewczych wyposażonych w szynę komunikacyjną PlusBUS (obecnie tylko kotły Vitodens 2xx B2xE i B2xF)
    4. niestety tu nie pomogę, nieznam sterowników konkurencji.
    5. kocioł Vitodens 050 jest kotłem dedykowanym do mieszkań wyposażonych w instalacje grzejnikowe, gdzie najlepiej (mimo swojej prostoty sterowania) sprawdzają się zwykłe sterowmiki 0/1.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemeklo

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    22

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź
    Rozumiem, że bez rozbudowy albo zmiany pieca nie będzie to tak super funkcjonowało, lecz brak finansów na rozbudowę Szukam półśrodka.

    Przestudiowałem instrukcję Vitotrol 100-OT i do końca nie zrozumiałem jego działania z czujnikiem pogodowym.

    Jeżeli podłączę sam sterownik bezpośrednio do pieca z czujnikiem pogodowym i zmodyfikuję sobie krzywą i ustawię temp w pokoju np 20 stopni to:

    a. Po osiągnięciu temperatury sterownik wyłączy piec
    b. Po osiągnięciu temperatury sterownik wyłączy palnik a pompa będzie dalej działała
    c. Służy tylko do modyfikowania krzywej i nie reaguje na temperaturę pomieszczenia

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    W przypadku automatyki pogodowej zapominamy o sterowaniu wł/wył pracą kotła w funkcji temperatury pomieszczenia.

    Automatyka kotła pracując w trybie pogodowym dobiera temperaturę zasilania kotła na podstawie aktualnej temperatury zewnętrzej (zależność ta jest przedstawiona na krzywej zwanej krzywą grzewczą). Przy dobrze zaprojektowanej instalacji (policzone OZC, zrobione obliczenia hydrauliczne i wszystko zmontowane i wyregulowane zgodnie z projektem) nie potrzeba niczego więcej. Oczywiście jak widać choćby na tym forum, 99% speców wychodzi z założenia, że projekt to wywalone pieniądze w błoto i dla tego aby zapewnić włsciwą temperatuę w pomieszczeniu układ sterowania można doposażyć w zdalny sterownik w pomieszczeniu. Zdalny sterowmnik w pomieszczeniu gdy zostanie przekroczona wymagana temperatura pomieszczenia powie do kotła: jest zbyt ciepło grzej słabiej (nie powie wyłącz się). Oczywiście jeżeli kocioł pracuje a temperatura w pomieszczeniu ni ejest osiągana to sterownik mówi do kotła: grzej mocniej bo jest jeszcze zbyt zimno". Przez analogię do jazdy samochodem jeżeli mamy ograniczenie predkości np do 70km/h a samochód ropędzi nam się do 75 to przecież nie wyłączamy silnika tylko zdejmujemy nogę z gazu i czekamy żeby samochód zwolnił.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemeklo

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    22

    Domyślnie

    Super. Dziękuję za wytłumaczenie łopatologicznie. Zamówię tego vitotrola i będę testował. Pozdrawiam


    Witam. Sterownik przyszedł i mam problem:

    Wybieram według temp. zewnętrznej ( na wyswiwtlaczu pojawia sie ikona, info - odczytuje temp zewnętrzną) ale nie ma w ustawieniach - regulator, więc nie mogę sterować krzywa. W czym problem ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20201122-132022_Allegro.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	450451
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20201122-132031_Allegro.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	450452
    Ostatnio edytowane przez Przemeklo ; 22-11-2020 o 13:22

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    a czy przypięty jest czujnik temperatury zewnętrznej do kotła.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemeklo

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    22

    Domyślnie

    Dziękuję sterownik pracuje prawidłowo

    Przeszukałem całą instrukcję i nie znalazłem jak ustawić parametr dla ogrzewania podłogowego

    Współczynnik wpływu pomieszczenia
    Ostatnio edytowane przez Przemeklo ; 03-12-2020 o 23:37

  16. #16

    Domyślnie

    Witam

    Odświeżę nieco ten temat. Zakupiłem dom w którym jest zainstalowane następujące ogrzewanie:
    - Cały parter podłogówka (+ grzejnik drabinka w łazience i grzejnik w garażu)
    - Piętro to grzejniki, z wyjątkiem łazienki gdzie oprócz grzejnika jest też podłogówka
    - Na rozdzielaczu na dole jest pompa mieszająca do podłogówki

    Kocioł jak w temacie, Vitodens 050, do tego sterownik 0/1 w salonie + sterownik pompy mieszającej od podłogówki.
    Proszę o informację czy takie sterowanie będzie ok, zastanawiam się czy nie lepiej byłoby dołożyć regulator pogodowy żeby kocioł więcej modulował mocą, a nie pracował cały czas w trybie on/off - mniej ekonomiczne wg. mnie.
    Jeśli tak to jaki regulator pogodowy będzie dobrze współpracował z tym kotłem i instalacją jak opisałem?

    Pozdrawiam

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojciszPL Zobacz post
    Witam

    Odświeżę nieco ten temat. Zakupiłem dom w którym jest zainstalowane następujące ogrzewanie:
    - Cały parter podłogówka (+ grzejnik drabinka w łazience i grzejnik w garażu)
    - Piętro to grzejniki, z wyjątkiem łazienki gdzie oprócz grzejnika jest też podłogówka
    - Na rozdzielaczu na dole jest pompa mieszająca do podłogówki

    Kocioł jak w temacie, Vitodens 050, do tego sterownik 0/1 w salonie + sterownik pompy mieszającej od podłogówki.
    Proszę o informację czy takie sterowanie będzie ok, zastanawiam się czy nie lepiej byłoby dołożyć regulator pogodowy żeby kocioł więcej modulował mocą, a nie pracował cały czas w trybie on/off - mniej ekonomiczne wg. mnie.
    Jeśli tak to jaki regulator pogodowy będzie dobrze współpracował z tym kotłem i instalacją jak opisałem?

    Pozdrawiam
    prosze o podanie dokładnie modelu kotła, na tabliczece znamionowej na kotle będzie Vitodens 050-W BPJA, BPJC, BPJD albo B0KA
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    prosze o podanie dokładnie modelu kotła, na tabliczece znamionowej na kotle będzie Vitodens 050-W BPJA, BPJC, BPJD albo B0KA
    Witam, model to 050W BPJD
    Problemy jakie widzę w te chwili są 3:
    1. Sterownik 0/1 jest na parterze, więc kocioł "nie wie" jaka jest temperatura na piętrze w pokojach gdzie są grzejniki, tam może być za niska, a mimo to nie będzie grzał
    2. Sterownik 0/1 na parterze steruje pracą kotła, a w tym samym pokoju deweloper wstawił sterownik 0/1 do pompy od pogłogówki (od parteru) - wskutek delikatnych różnic we wskazaniach dwóch czujników, może być sytuacja że włączy się kocioł, a nie włączy pompa od podłogówki lub odwrotnie - bez sensu
    3. Ogromne wg. mnie zużyciu gazu po tym sezonie - dom przez pół zimy był ogrzewany do ok. 19st, bo był remontowany, od marca utrzymujemy ok. 21st - projekt Dom w Klematisach 19R2B, karta charakterystyki poniżej:

    Jest to dom dwulokalowy, powierzchnia jednego lokalu to 135m2 (z czego 18m2 to garaż), więc biorąc pod uwagę zapotrzebowanie z karty, zużyciu powinno być:
    30.50 kWh/m2*rok * 135m2 = 4177kWh
    Podczas gdy do dzisiaj zużycie wynosi 14060wWh, więc coś jest mocno nie tak.

    Pozdrawiam

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Taki układ nie ma prawa działać prawidłowo. Problemem jest to, że sam niewiem co doradzić. Kocioł Vitodens 050 BPJD teoretycznie może pracować ze sterowaniem pogodowym ale jest to proste sterowanie ograniczone do jednej krzywej grzewczej 1.4 czyli takiej dla grzejników.
    Najlepiej byłoby zmienić kocioł na taki który obsługuje 2 obiegi grzewcze w trybie pogodowy, i hydraulicznie rozdzielić grzejniki od ogrzewania płaszczyznowego. Żadne sterowanie 0/1 nie sprawdzi się w ogrzewaiu płaszczyznowym ze względu na zbyt dużą pojemność cieplną układu.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #20

    Domyślnie

    Obawiam się że na zmiany hydrauliczne instalacji jest na późno (wszystko puszczone w podłodze, dom już wykończony). Żeby puszczać bezpośrednio z kotła na podłogę musiałaby być większe przekroje rur, aby uzyskać wymagane przepływy, więc niestety to odpada.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy, to:
    1. Ustawić grzanie pod krzywą grzewczą dla grzejników - jak ona wygląda w tym kotle? Są różne krzywe do wyboru?
    2. Ustawić jakoś temp. zasilania podłogi na mieszaczu, niezależnie od tego co idzie z kotła
    Co do pojemności cieplnej, to jestem zaskoczony, bo po 1godz od włączenia/wyłączenia obiegów pompy podłogówki, zaczyna sie zmieniać temperatura w pomieszczeniu (0.1st C) - wygląda więc na to, że pojemność nie jest bardzo duża.
    Natomiast nie wiem kompletnie skąd tak ogromne zuzycie gazu - czy to może być kwestia cwu i faktu że kocioł jest 2F?
    Kondensacja raczej zachodzi (w tej chwili ustawione ręcznie na kotle 45st zasilanie), wszystkie pomieszczenia dogrzane.
    Jak sprawdzić ilość uruchomień w nim na dobę - czy nie ma taktowania?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony