dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Przejście z propanu na gaz ziemny - czy trzeba zmieniać zew. instalację ?

    Witam

    Zamierzam przejść na gaz ziemny, obecnie lecę na propanie ze zbiornika. Czy będę zmuszony do kładzenia na nowo w ziemii instalacji gazowej ze skrzynki w ogrodzeniu do domu czy wystarczy połączyć posiadaną już instalację ze skrzynką z gazem ziemnym. Podobno zależy to od średnicy rury - posiadam obecnie śr. 3.2
    Przyznam że takie rozwiązanie byłoby idealne gdyż odległość od skrzynki do rury ze zbiornika wynosi 3 metry a w przypadku kładzenia na nowo wychodzi ok. 24 m.

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Stara instalacje i zbiornik musisz zdemontować lub permanentnie odłączyć inaczej nie podłącza Ci gazu ziemnego


  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    1. Projektant z uprawnieniami gazowymi
    2. Co z instalacja wewnętrzną za II reduktorem - patrz pkt 1
    3. Jeśli masz własny zbiornik i zużywasz ponad 2 000 litrów propanu to za gaz ziemny będziesz płacił drożej + koszty modyfikacji instalacji oraz kotła.

  4. #4

    Domyślnie

    1. Wiem, że muszę mieć projektanta
    2. Instalację wew. będę omawiać z projektantem - patrz pkt. 1
    3. U mnie propan jest bardzo drogi. Zbiornik w dzierżawie. Za rok płacę ok. 8K. z obliczeń wynika, że za gaz ziemny będzie taniej o ok. 30 %

    Przedmiotem mojego posta jest zapytanie czy do posiadanej instalacji gazowej o śr. 3,2 cm można podłączyć gaz ziemny z żółtej skrzynki do skrzynki domowej.
    Pytam tutaj gdyż 4 specjalistów od gazu w r. telefonicznej mówi, że się nie da - z kolei kolejnych 4, żę się da
    Ostatnio edytowane przez nasir77 ; 16-10-2020 o 11:32

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    3,2mm czy 3,2cm?
    Średnica PE 32 - wychodzi, że 32 mm czyli 3,2 cm. Zauważyłem, że wdał się błąd - poprawiłem
    Ostatnio edytowane przez nasir77 ; 16-10-2020 o 11:32

  7. #7

    Domyślnie

    Wydaje mi się że o te sprawy powinieneś pytać projektanta.

    Mój sąsiad w tym miesiącu robił taką operację. Miał zbiornik w ziemi. Taniej mu wyszło wykopanie tego zbiornika i sprzedanie niz wypełnianie go pianką, zabezpieczenie itp. Większość instalacji na zewnątrz też robił od nowa, bo taniej wychodziło niż dostosowywać istniejącą. Nie wnikalem w szczegóły bo sam nie chciałem gazu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony