dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Alergia?

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaudiaw21

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Żarnów
    Kod pocztowy
    26-330
    Posty
    32

    Domyślnie Alergia?

    Witam, chciałam się poradzić bo już nie mam pomysłu. Będzie długo
    Mieszkamy ok. Rok w nowym domu. I wtedy zaczęły się problemy. Ja zaczęłam właściwie od początku. Dzieci od ok. Pół roku. Męża problem nie dotyczy. Bo jestem w domu rzadko, pracuje za granicą.
    Odkąd tu mieszkamy męczą nas bóle gardła. Rano są suche,w nosie to samo (wilgotność mamy na poziome 60-75% w sypialniach w salonie 50-66% więc nie wiem skąd) w dzień gardła też nam wysychają i strasznie pieką... I tylko te gardło, żadne kaszle, katary. I to nie tylko rano, ale objawy są cały dzień.
    Bylismy u lekarza jednego, drugiego. Jeden,że mamy bardzo podraznione śluzówki. Drugi, że to refluks, miałam gastroskopie. Biorę nawet leki, ale nic nie pomagają. Zrobiliśmy wymazy z gardła na bakterie, grzyby. Nic. Inna Pani doktor jak dowiedziała sie, że to nowy dom. Zaczęła pytać co tam mamy. Farby mieliśmy wszystkie z magnata te lepsze. Podłogi w kafelkach,Sufit mieliśmy drewniany, zaolejowany. Powiedziala, że pewnie ten sufit wydaje opary. Zdjelismy ten sufit Wszystkie deski wywaliliśmy, belki owinelismy. Na to folia, i karton gips. I problem wciąż jest. Nawet te magnaty zamalowalam gruntem i farbami dla alergików. Nie mam już pomysłu od czego tak może być. Inna pani alergolog stwierdziła, że nowy dom absolutnie nie powinien uczulic. Testy miała tylko córka bo jej ostatnio dokucza też zatkany nos. Nic nie wyszło. Lekarze przepisują tylko na nawilżanie gardła i tyle, aeriusy i inne takie.
    Oczyszczacz chodzi cała dobę w pokojach i salonie.
    Nadmienie, że mieszkamy ok 200 m lasu i zalewu sporego. Ale myślę, że to nie tutaj problem. Bo tylko w domu te objawy sa. Wprowadziliśmy się rok po rozpoczęciu budowy. Niestety zmusiła nas do tego sytuacja. Myslicie, że to wszystko jeszcze świeże? Musi to wszystko wyparowac?
    Rok czasu dzień w dzien nas te gardło boli. Macie jakieś pomysly?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Działka (przed zakupem) to było pole orne /łąka czy co innego? Jakieś chaszcze były? Widzieliscie wykopy pod budynek czy budowaliscie na odległość? Budynek podpiwniczony? Jaka wentylacja: mechaniczna czy grawiatacyjna? Meble nowe? Z jakiego zakładu? Za mało wiemy, szklana kula słabo pokazuje.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Przyślij zdjęcie jednego z pokoi, zdjęcie gardła, badanie kosztuje 50 zł.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Wróć w myślach do momentu kiedy musieliście podjąć decyzję do przeprowadzki, wymyśl sobie inny scenariusz, na przykład jak przeprowadzacie się do nowego, pięknego i wymarzonego domu.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Przyślij zdjęcie jednego z pokoi, zdjęcie gardła, badanie kosztuje 50 zł.
    Badanie czego ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Badanie czego ?
    Poziomu naiwności chyba

  7. #7

    Domyślnie

    Hm jonizator pomoże taki do 100 z alledrogo czy ze sklepu internetowego. Za późno, pora roku nie ta ale czy wcześniej przy otwartych oknach całą noc ta alergia była?

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Badanie czego ?
    zdjęcie gardła by sprawdzić czakry, przeskanować organy i określić ich stan i czy ma duszę i czy niema kogoś jeszcze w ciele, możliwie że się uda znaleźć przyczynę. zdjęcie pokoju nie wiem ja tego nie robię, nie pytam, poco. liczy się wynik. Ja na przykład nie miałem duszy przez dwa lata, a w ciele był insekt.A teraz mój anioł stróż jest przy mnie i trzyma mnie za prawe ramię. Każdy może nauczyć się diagnostyki z wahadełkiem czemu tego nie robicie nie wiem, mój 6 letni syn, wahadełkiem przepowiada pogodę na tydzień do przodu.. U szwagra (sąsiad) covid drugi raz a my nawet bez maseczek chodzimy, do niego też. Naiwnością jest chodzenie po lekarzach kupowanie leków które cię zatruwają i przeprowadzenie remontu w nowym domu.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nagromadzenie banialuków w pięciu linijkach tekstu - master level

  10. #10

    Domyślnie

    No kuzyn miał podobne objawy plus lekki okazjonalny kaszel . Wymaz z gardła ustalenie winowajcy i celowana w drania terapia antybiotykowa. I po tygodniu udręka ponad półroczna się skończyła. Jakaś bakteria usadowiła się w gardle i psociła

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    alergia to slaba watroba i nerki i co jest chemicznego w domu: przyczyna!
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony