dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Oświetlenie w salonie

    Witam,

    Myślimy nad przebudową mieszkania.
    Wymyśliliśmy taki układ z takim umeblowaniem jak na załączniku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	docelowe.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	17,5 KB
ID:	449174 Większa wersja
    Obok sofy w rogu pokoju jest jakaś witrynka/regalik (90x40). Przed sofą mały stolik kawowy.
    (32m2 to z przedpokojem i kuchnią)


    Zastanawiam się jak oświetlić salon. Myśleliśmy o jakimś głównym oświetleniu (prawdopodobnie plafon) oraz nad punktowymi światłami sufitowymi przed telewizorem.

    Teraz powstaje pytanie gdzie to główne oświetlenie umieścić? Centralnie w salonie czy jednak nad sofą i stolikiem kawowym?

    A może zrezygnować z głównego i zamiast niego umieścić kilka punktowych? Tylko gdzie?

    Pozdrawiam,
    klantor

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wygodnie będzie pracować w kącie kuchni, gdzie masz 60 cm przejścia miedzy szafkami a ściana wc?


    Blatu stołu nie chcecie doświetlić?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wygodnie będzie pracować w kącie kuchni, gdzie masz 60 cm przejścia miedzy szafkami a ściana wc?
    Wiem, że nie za dużo. Dlatego tam byłby głównie blat do postawienia np. ekspresu oraz jako pomocniczy. Większość prac będzie sie odbywać nad zmywarką (pierwszy element w szerszej części).
    Ewentualnie WC bardziej pionowo niz poziomo wtedy jakies 20cm będzie wiecej.
    A masz może jakieś propozycję jak rozwiązać ten problem?

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Blatu stołu nie chcecie doświetlić?
    Stół będzie przy oknie więc pewnie tylko dekoracyjna funkcja tego światła. Może jakas wisząca lampa.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zima słońce zachodzi o 16 - tak po ciemku chcecie przy stole jeść?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym zrobiła oświetlenie mieszane. Kilka kinkietów, ale też jedno główne. Trzeba tylko mieć na uwadze jak będzie się siedzieć, żeby swoim cieniem nie przysłaniać światła. Kupiliśmy do salonu takie kinkiety: i one świetnie pasują jako dopełnienie, ale nie brałabym ich jako głównego źródła światła. Z kolei tylko jedna lampa (czy plafon) to trochę za mało.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 28-10-2020 o 15:40

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Zdecydowanie rozproszone, wielopunktowe oświetlenie. To stworzy w pomieszczeniu nastrój, podzieli je na strefy i optycznie powiększy wnetrze. Poza górnym centralnym oświetleniem koniecznie powinna pojawić się lampa nad stołem, stojąca przy sofie, nad sofą może wisieć obraz lub grafika, które warto doświetlić lampą galeryjną i dyskretne światło za tv (niektóre telewizory posiadają tę funkcję).

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie jest dość podobne ułożenie i fajnie sprawdza się oświetlenie mieszane. Na suficie postawiliśmy na oświetlenie punktowe, dodatkowo zainwestowaliśmy w piękną lampę stojącą, która daje przyćmione światło i robi to naprawdę ciekawy klimat. U nas też ciężko było się zdecydować na konkretną opcję, bo jest naprawdę wiele rozwiązań. Możesz pomyśleć też nad kinkietami, które mam wrażenie wracają teraz do łask. Mi przy wybieraniu oświetlenia trochę rozjaśniły wizję artykuły dlatego polecam zajrzeć. Mieli kilka ciekawych propozycji. U moich znajomych ostatnio też widziałam fajne rozwiązanie w postaci podwieszanego podświetlonego sufitu. Myślę, że z oświetleniem punktowym wyglądałoby super. Opcji jest wiele. Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 13-11-2020 o 10:37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony