dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Wysoki trapez t-35 producent powłoka

    Witam,
    wymieniam u siebie na budynku gospodarczym 10 letnia blachę trapezową t-20 (źle wykonana robota oraz słaby materiał) na coś co da spokój na kilka dekad .
    Proszę ekspertów o pomoc w doborze materiału . Czy t-35 będzie już odpowiednim wyborem czy szukać t-50/t-55 ? Blacha będzie z powłoką antykondensacyjną ,na dzień dzisiejszy dostałem propozycję cenową t-35 blachotrapez powłoka wrinkle mat tk 43zł/m2 8019 45lat wrinkle mat plus 8019 53zł/m2 60lat oraz produkt ruuki poliester rought mat 8019 47zł/m2 30lat . Co do jakości i wytrzymałości chyba przydzielana gwarancja daje jakiś obraz danego produktu choć w jej działanie i rozpatrzenie mało co wierzę .

    Z tych dwóch producentów i modeli co brać : blachotrapez wrinkle mat z huty tk lub powłoki typu HDX czy produkt od ruuki ( w wycenie nawet wpisana plannja ) .

    Z góry dziękuję za pomoc ,pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cisza więc proszę tylko o podanie producenta RUUKKI czy Blachotrapez cena podobna ok.50zł/m2 .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Blacha jest układana na deskowaniu, na łatach czy na płatwiach?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Na łatach , bez deskowania i papy dlatego blacha z powłoką antykondensacyjną . Koszt na takim metrażu nie mały ,a z racji ,że wymieniam samo pokrycje po 10 latach szukam już czegoś "lepszego " dlatego takie ceny dostałem ok.50zł/m2 powłoki z 30 letnia gwarancja RUUKI bo wyżej się nie da przy t35 oraz 45 lat z blachotrapezu stal TK . Cena podobna , dlatego nie wiem co wybrać , bo nie znam się na tych markach oraz nie miałem z nimi doświadczenia , a gwarancja to bardziej fikcja widząc po problemach z forum .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Na łatach w rozstawie ok. 30 cm lub trochę więcej? czyli o wyborze wysokości fali nie będzie decydować nośność blachy trapezowej?
    A jaki jest spadek dachu?
    Wyższa fala będzie bardziej bezpieczna.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Tak rozstaw ok.50cm , dekarz poprawi pewnie jak trzeba będzie dać gęściej łaty. Do tej pory jest tam trapez t-20 ,ale zdecydowałem się właśnie na t-35 z racji sztywności . Gorzej z tym producentem , cena m2 jak za materiał premium i adekwatna do tego powłokę wiec tu tylko wasza rada RUUKKI stal SSAB czy Blachotrapez z huty TK ?

  7. #7

    Domyślnie

    Dobra kupiłem RUUKKI , wszyscy sprzedawcy polecają ja ponad Blachotrapezem i wyśmiewają jego 60letnie gwarancje . Ja dostałem 30lat na najlepsza powłokę do trapezu z dostępnych wiec licze , ze będzie spokój na wieki .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Dobra kupiłem RUUKKI , wszyscy sprzedawcy polecają ja ponad Blachotrapezem i wyśmiewają jego 60letnie gwarancje . Ja dostałem 30lat na najlepsza powłokę do trapezu z dostępnych wiec licze , ze będzie spokój na wieki .
    Z tą gwarancją to jest tak że jest bo musi a nie daj Boże jak coś będzie się działo z powłoką to droga przez mękę aby wyegzekwować gwarancję.
    Już niejeden inwestor przerabiał gwarancję na blachę czy dachówkę, z marnym skutkiem.
    Sprzedawcy polecają bo zapewne maja większą prowizje od sprzedania blachy Ruuki. W mojej okolicy większość sprzedawców polecała dachówki ceramiczne innych firm tylko nie Robena z powodu wyżej wymienionego, a na gruncie co drugi dom pokryty jest dachówka Robena

  9. #9

    Domyślnie

    Jeden kit ta blacha , niby przy tej samej cenie tam jest dwa razy dłuższy okres gwarancyjny czyli może świadczyć , ze trochę lepsza blacha , ale nawet dekarz doradził mi finalnie ta RUUKKi , niby stal szwedzka lepsza od tej niemieckiej .

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    , niby stal szwedzka lepsza od tej niemieckiej .
    Właśnie "niby", kiedyś dawno temu co było "niemieckie" było super Teraz od jakiegoś czasu hit marketingowy to "blacha szwedzka"
    Blacha może pochodzi ze Szwecji ale tłoczona w Chinach a w Szwecji malowana i walcowana na dany kształt.

  11. #11

    Domyślnie

    Może w przypadku innych firm i tanich pokryć , ale nie w przypadku RUUKKI , jednak cena z czegoś się bierze ,a z tego co wiem fabryki i tłoczenia robione są w polsce jak w większości blach , jedynie wsad stalowy przyjeżdża z zagranicy .

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Może w przypadku innych firm i tanich pokryć , ale nie w przypadku RUUKKI , jednak cena z czegoś się bierze ,a z tego co wiem fabryki i tłoczenia robione są w polsce jak w większości blach , jedynie wsad stalowy przyjeżdża z zagranicy .
    Cena bierze się z renomy firmy, jak to mówią płacisz za firmę
    Nie to że krytykuje produkty tej firmy, ale nie można dać się omamić bełkotowi reklamowemu.
    Jedna bardzo duża firma europejska (nie będę wymieniaj jej nazwy z czystego powodu) produkująca dachy kilka lat temu miała przeboje z reklamacjami a raczej inwestorzy mieli przeboje z nią a problem dotyczył łuszczenia sie powłoki.
    A kiedyś o naszą stal bił się cały świat, bo była jedna z lepszych

  13. #13

    Domyślnie

    Nie ma wyjścia zostanie blacha , przecież dachówki nie będę na gospodarczy dawał . No niby loteria ,ale lepiej kupić „dobra” blachę i zapłacić więcej jak dać pół ceny , a potem zmiana poszycia bo tania stal i słaba powłoka . Właśnie taki temat przechodzę ,dlatego inwestuje w najlepszy trapez jaki się da . Wybierałem między blachotrapezem huta tk i RUUKKi ssab , nikt mnie nie nakierował wiec wybrałem Szwecję , większość sklepów z różnych regionów ja polecało oraz sam dekarz , a mam do niego zaufanie . Rynny dorzucę galeco stal , tu akurat w internecie doczytałem , ze dobry produkt .

  14. #14

    Domyślnie

    Mam pytanie trapez będzie z powłoką antykondensacyjną , czy ma to duże znaczenie ,że budynek ma konstrukcję drewnianą i blacha będzie na łatach ?
    Dekarz ,ani hurtownik nic nie sugerowali ,ale w internecie czytałem oraz widzę realizacje to zazwyczaj konstrukcje stalowe idą pod to .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony