dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question dziwna uszczelka śrubunku pod grzejnikiem - ni to oring, ni to płaska

    Koledzy,
    Zechciało mi się zdjąć grzejnik żeby dobrze wymyć tył z kurzu i teraz mi cieknie ze śrubunku... Chyba za mocno dokręciłem i uszkodziłem uszczelkę. Skąd taką wziąć?

    Uszczelka jest jakąś dziwną hybrydą oringu 18/2 i uszczelki płaskiej 18x24. Zdecydowanie nie jest to po prostu rozgnieciony oring, tylko jakieś fabryczne dzieło.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201015_200912.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	449176 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201015_201429.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	449180 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201015_201542.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	449178 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201015_203028.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	449181

    Czy może być tak, że wystarczy sam oring? Nie wiem czy to połączenie uszczelnia się bardziej na oringu, czy na tej płaskiej części. Grzejnik firmy Kermi, ale śrubunek ani zawór, to nie wiem czyj.

    Macie pomysł skąd to wziąć, albo czym zastąpić? Płaską czy oringiem?
    Ostatnio edytowane przez bezczajnikowiec ; 15-10-2020 o 22:10

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Dobrze dobrany oring zadziała.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PowerRubber

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    4

    Smile

    Cytat Napisał bezczajnikowiec Zobacz post
    Koledzy,
    Zechciało mi się zdjąć grzejnik żeby dobrze wymyć tył z kurzu i teraz mi cieknie ze śrubunku... Chyba za mocno dokręciłem i uszkodziłem uszczelkę. Skąd taką wziąć?

    Uszczelka jest jakąś dziwną hybrydą oringu 18/2 i uszczelki płaskiej 18x24. Zdecydowanie nie jest to po prostu rozgnieciony oring, tylko jakieś fabryczne dzieło.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201015_200912.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	449176 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201015_201429.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	449180 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201015_201542.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	449178 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201015_203028.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	449181

    Czy może być tak, że wystarczy sam oring? Nie wiem czy to połączenie uszczelnia się bardziej na oringu, czy na tej płaskiej części. Grzejnik firmy Kermi, ale śrubunek ani zawór, to nie wiem czyj.

    Macie pomysł skąd to wziąć, albo czym zastąpić? Płaską czy oringiem?
    Jak najbardziej należy spróbować z oringiem, który będzie najtańszym rozwiązaniem. Jeżeli nie pomoże, to wtedy można szukać innych rozwiązań.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bezczajnikowiec Zobacz post

    Macie pomysł skąd to wziąć, albo czym zastąpić? Płaską czy oringiem?
    Jest to oring ale po dokręceniu się odkształcił bo dopasował sie do gniazda w grzejniku, musisz kupić oring. W sklepie z armaturą powinieneś dokupić bez problemu albo w samochodowym.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 17-10-2020 o 10:26

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jest to oring ale po dokręceniu się odkształcił bo dopasował sie do gniazda w grzejniku
    Hmm... Dziwne, ze on tak równiutko "wypłynął"... Uszczelka z drugiej rurki jest ładniejsza i tam wyraźnie widać, że wszystko jest równiutkie - jak z fabryki...

    Pokazałem gościowi w sklepie zdjęcia (te same, co wstawiałem) - trochę się zdziwił... Zwykle ta końcówka jest stożkiem. A jak nie ma stożka, to oringi (bo są wtedy dwa) siedzą w rowkach. A u mnie stożka brak i rowków też brak.

    No nic, spróbuję z oringiem. A może ze dwa oringi tam wrzucić?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bezczajnikowiec Zobacz post
    Hmm... Dziwne, ze on tak równiutko "wypłynął"... Uszczelka z drugiej rurki jest ładniejsza i tam wyraźnie widać, że wszystko jest równiutkie - jak z fabryki...

    Pokazałem gościowi w sklepie zdjęcia (te same, co wstawiałem) - trochę się zdziwił... Zwykle ta końcówka jest stożkiem. A jak nie ma stożka, to oringi (bo są wtedy dwa) siedzą w rowkach. A u mnie stożka brak i rowków też brak.

    No nic, spróbuję z oringiem. A może ze dwa oringi tam wrzucić?
    Być może ktoś dał grubszy oring i dlatego go tak zdeformowało.
    Nie ma sensu dawać dwóch, jeden wystarczy, a żeby dobrze wszystko weszło to przed wciśnięciem w gniazdo grzejnika oring potraktuj płynem do naczyń.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PowerRubber

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bezczajnikowiec Zobacz post
    Hmm... Dziwne, ze on tak równiutko "wypłynął"... Uszczelka z drugiej rurki jest ładniejsza i tam wyraźnie widać, że wszystko jest równiutkie - jak z fabryki...

    Pokazałem gościowi w sklepie zdjęcia (te same, co wstawiałem) - trochę się zdziwił... Zwykle ta końcówka jest stożkiem. A jak nie ma stożka, to oringi (bo są wtedy dwa) siedzą w rowkach. A u mnie stożka brak i rowków też brak.

    No nic, spróbuję z oringiem. A może ze dwa oringi tam wrzucić?

    Należy pamiętać, że jak zmienimy "grubość" to zmienimy wymiary całej uczelki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony