dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Nibe F1245 10 KW problem z podłogówką

    Szanowni,

    Po krótce:
    - dom 230 m2 po podłodze ;
    - wszędzie podłogówka;
    - 2 rozdzielacze podłogowe, w każdym po 8 pętli;
    - system odpowietrzony.

    Przy włączonej sprężarce w trybie automatycznym rotametry ledwo co drgną. Przy zmianie ustawień sprężarki na ustawienia ręczne 100%/100% wydajności rotametry również ledwo co dgrną.
    W domu nie mogę podnieść temperatury powyżej 20 stopni.
    Co może być przyczyną ?

    Podczas zamknięcia dopływu do drugiego rozdzielacza na pierwszym rozdzielaczu rotametry ładnie "pracują"

  2. #2

    Domyślnie

    Jakie masz delty Tzasilania - Tpowrotu na podłogówce?
    Zmieniasz ustawienia sprężarki na 100%/100%, czy obroty pompy obiegowej CO?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #3

    Domyślnie

    Jak mogę sprawdzić delty T zasialnia i T powrotu?
    W 5.1.11 pr pompy czynnika grzew zmieniłem: prędkość 100%, tryb oczekiwania też 100%
    Obrotów pompy obiegowej CO nie zmieniałem

  4. #4

    Domyślnie

    Przykro mi nie znam sterownika Nibe.

    Nie wiem jak wywołać u Ciebie delty.
    Ale wartość różnicy pomiędzy temp. zasilania podłogówki i temp. powrotu do pompy dałaby nam spojrzenie na to, czy podłogówka odbiera ciepło.
    Przyjmuje się ta różnica powinna wynosić 6-8 stopni. Nibe podaje nawet 5-10. Pompa obiegowa powinna zapewnić przepływy w instalacji tak, by delta zamykała się w tych wartościach.

    Jeśli delty są OK, to problem jest gdzie indziej.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  5. #5

    Domyślnie

    Rozumiem,

    na chwilę obecną:
    zasilanie czynnika grzewczego 34,7 stopnia,
    temp powrotu 26.6 stopnia

    pręd. pompy czynnika grzewcz 100%, a rotametry praktycznie wszystkie wskazują niecałe od 05-1 L przepływu na minutę.
    Ciepło podłogi ledwo co odczuwalne...

  6. #6

    Domyślnie

    jak długie pętle w podłogówce?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  7. #7

    Domyślnie

    Pętle max 18 m.
    do salonu mam poprowadzonych kilka pętli takiej samej długości (obok siebie). Wyraźnie czuje na jednej z nich, że podłoga jest cieplejsza, a na drugiej zimna.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mate_00 Zobacz post
    Pętle max 18 m.
    ..
    Dlaczego takie krótkie, rozumiem ze dla małych pomieszczen ok, ale dla salonu czy innych wiekszych pomeszczen?

  9. #9

    Domyślnie

    Takie zaproponował wykonawca

  10. #10

    Domyślnie

    I masz kolego 2 x po 8 pętli, każda po 18 metrów? 288mb rury?? Kucie wylewki cię czeka. Nie zazdroszczę.

    Ja mam dom 165m2, 10 obiegów na parterze i 8 na pietrze Podłogówka wstaje na zasilaniu z ups'a. Łącznie pk 1150mb ruirki 18mm, Pętle po ok 70-80m. Najkrótsze łazienkowe czy w wiatrołapie to jakieś 30-60m.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 16-10-2020 o 11:03

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    To jest akurat prawidłowo, bo nie powinno się czuć ciepła podłogi przy prawidłowo zaprojektowanej podłogówce.
    Gdyby działała prawidłowo. Ale tak nie jest:

    Cytat Napisał Mate_00 Zobacz post
    Pętle max 18 m.
    (...)Wyraźnie czuje na jednej z nich, że podłoga jest cieplejsza, a na drugiej zimna.
    Jeśli masz 290m rur w domu 220m2 to rozstaw jest półmetrowy albo wiekszy. Temperatura zasilania 34 stopnie (ogromna) to znaczy, że nad rurką czuje ciepło a pomiedzy juz nie.

    Ale tu musi być błąd. Niemożliwe żeby założyli 290m rur na cały dom. Pokaż zdjecia
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 16-10-2020 o 12:33

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Pokaż zdjecia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191124_133020_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	449235

    Panowie- przepraszam, długość pętli zdecydowanie większa niż 18m.

    Ale może zaraz się dowiemy że są tam jeszcze w rozdzielaczach jakieś siłowniki.
    nie, w rozdzielaczach nie ma żadnych siłowników

    Jak PC się włączy to jak długo pracuje aby osiągnąć zadaną temperaturę na powrocie z podłogi?
    czy na pompie mogę to sprawdzić w jakiś sposób?


    Dzisiaj zostały zamontowane termometry do rozdzielaczy. Podczas pracy pompy temperatura wychodząca z pompy pokrywa się z temperaturą dochodzącą na rozdzielacz.

  13. #13

    Domyślnie

    Przychodzą mi do głowy tylko 3 rzeczy (częściowo już było o tym), w kolejności:
    1. sprawdź czy wszystkie rotametry masz rozkręcone na maxa? Póki co na starcie pracy instalacji, nie ma co ich dławić.
    2. sprawdź filtr GZ, czy nie został zapchany jakimś syfem z budowy, który dławi przepływ,
    3. sprawdź odpowietrzenie całej instalacji
    4. Nibe ma dość specyficzne "stopniominuty" i trzeba się ich nauczyć, przy ustawianiu temp. w domu,

    Daj znać jak postępy.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony