dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podłoga w pomieszczeniu gospodarczym i garażu

    Jakie polecacie rozwiązanie? W pomieszczeniu gospodarczym mam łatwiejszy wybór bo mogę ułożyć płytki ale garaż nieco się skomplikował - mam jakieś 7 cm do spodu bramy garażowej a jeszcze nie mam zrobionej wylewki (anhydryt). Chciałbym wlać minimum 7 cm (przy dociśnięciu gumy na spodzie bramy może uda się uzyskać jakieś 7,5cm miejsca) i jedyne mi właściwie pozostaje to farba do betonu / cholorokauczuk.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Jakie polecacie rozwiązanie? W pomieszczeniu gospodarczym mam łatwiejszy wybór bo mogę ułożyć płytki ale garaż nieco się skomplikował - mam jakieś 7 cm do spodu bramy garażowej a jeszcze nie mam zrobionej wylewki (anhydryt). Chciałbym wlać minimum 7 cm (przy dociśnięciu gumy na spodzie bramy może uda się uzyskać jakieś 7,5cm miejsca) i jedyne mi właściwie pozostaje to farba do betonu / cholorokauczuk.
    A jaki typ bramy - jeśli panelowa to dotniesz górny panel i wszystko będzie dobrze- każdą szczelinę da się powiększyć/zniwelować.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    A czy takie rozwiązanie typu chlorokauczuk zdaje egzamin w garażu?

  4. #4

    Domyślnie

    Sugerowałbym na bazie żywicy do betonu . Droższa , ale znacznie trwalsza

  5. #5

    Domyślnie

    Wylewka anhydrytowa zrobiona. W garażu ostatecznie stanęło na grubości (średnio) 6,7cm - wahania poziomu były ok. 0,3cm. W części mieszkalnej średnio wyszło 6cm (tu wahania poziomu wyniosły 0,4cm). Choć zastanawiam się czy nie za mała grubość przy ogrzewaniu podłogowym Jak ja uwielbiam te dylematy, że można było coś zrobić inaczej, po wykonaniu jakiejś pracy

    edit:
    Właśnie rozmawiałem ze znajomym i "trochę" mnie zestresował. Stwierdził, że 6cm anhydrytu to trochę mało jak na pomieszczenie z takim wahaniem. Tak coś mi świta, że po pomiarach, przy uzgadnianiu wysokości posadzki, padło stwierdzenie, że minimum w tym przypadku to 5,6cm. Znajomy powiedział, żebym przemyślał położenie grubszych płytek żeby zwiększyć akumulację ciepła w domu.
    Drugie pytanie - czy na warstwę cholorokauczuku można (w przyszłości) ułożyć płytki gresowe?
    Ostatnio edytowane przez Jeremies ; 20-10-2020 o 19:43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony