dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zaciekający komin - tynk mozaikowy

    Witam serdecznie.
    Po ostatnich ulewach, które trwały nieprzerwanie 3 doby mam zamoknięty komin poniżej deskowania. Wygląda na kapilarne podciąganie wody (przez tynk?).
    Komin systemowy (Plewa z wkładem od wew. szkliwionym) na to zaciągnąłem klej z siatką, podkład i tynk mozaikowy.
    Komin przez rok nie przeciekał, chociaż nie było tak długich opadów deszczu. Opierzenie sprawdzałem i wszystko wygląda OK. Mam dachówkę ceramiczną na pełnym deskowaniu i papę. Co do obróbki komina to jestem jej pewny na 95% (obróbka poprawnie wykonana wraz z wywinięciem papy). Na garażu również mam komin i tam sytuacja jest podobna - chociaż zacieki były w mniejszym stopniu (ładniej tynk położony ).
    Pytanie czy tynk mozaikowy może przepuszczać wodę? Mam dwie opcje. Pomalować tynk "Lakierem do tynków dekoracyjnych (mozaikowych)"... tak aby uszczelnić powierzchnię lub nałożyć drugą warstwę mozaiki. Skłaniam się ku rozwiązaniu z Lakierem. Może ktoś miał podobny problem? Albo wykończony komin również tynkiem ... tylko z jaką różnicą?
    Pozdrawiam
    Piotr

  2. #2

    Domyślnie

    Może będzie dla potomnych ... kupiłem lakier do tynków mozaikowych i przemalowałem 2 razy. Na tą chwile komin nie przecieka nic się nie dzieje. Na przyszłość jeżeli ktoś będzie chciał wykończyć komin mozaiką to proponuję go ocieplić minimalnie styropianem i wtedy siatka klej podkład i tynk.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocarny Zobacz post
    Może będzie dla potomnych ... kupiłem lakier do tynków mozaikowych i przemalowałem 2 razy. Na tą chwile komin nie przecieka nic się nie dzieje. Na przyszłość jeżeli ktoś będzie chciał wykończyć komin mozaiką to proponuję go ocieplić minimalnie styropianem i wtedy siatka klej podkład i tynk.
    Po pierwsze nie styropianem tylko wełną.
    Po drugie tynk tynkiem ale nie zaglądałeś pod pokrycie dachowe więc nie masz w 100% pewności że przeciek był spowodowany brakiem tynku. Masz pełne deskowanie, komin na połaci dachu przy spadku jest zaporą dla spływającej wody z góry dachu i pomimo że opierzenie jak piszesz masz ok ale zapewne piszesz o opierzeniu zewnętrznym, a jak wygląda opierzenie wewnętrzne? czyli jak jest uszczelniony komin na pełnym deskowaniu? I tak na marginesie gdy kładłeś tynk mozaikowy to opierzenie zewnętrzne komina ściągałeś i dałeś tynk do samej papy?
    Przy obfitych opadach deszczu i zacinającym wietrze to dachówka zakładkowa jest na tyle nieszczelna że wiatr wciśnie pod nią dość dużą ilość wody.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Po pierwsze nie styropianem tylko wełną.
    Po drugie tynk tynkiem ale nie zaglądałeś pod pokrycie dachowe więc nie masz w 100% pewności że przeciek był spowodowany brakiem tynku. Masz pełne deskowanie, komin na połaci dachu przy spadku jest zaporą dla spływającej wody z góry dachu i pomimo że opierzenie jak piszesz masz ok ale zapewne piszesz o opierzeniu zewnętrznym, a jak wygląda opierzenie wewnętrzne? czyli jak jest uszczelniony komin na pełnym deskowaniu? I tak na marginesie gdy kładłeś tynk mozaikowy to opierzenie zewnętrzne komina ściągałeś i dałeś tynk do samej papy?
    Przy obfitych opadach deszczu i zacinającym wietrze to dachówka zakładkowa jest na tyle nieszczelna że wiatr wciśnie pod nią dość dużą ilość wody.
    Kolego o czym Ty do mnie rozmawiasz w ogóle?! Proszę czytaj ze zrozumieniem!
    Ok co do wełny się nie sprzeczam ... niepalna. Chociaż na wentylacyjnym to i styro będzie OK.
    Przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post odnośnie opierzenie zew. i wew. (papa), bo to co wypisujesz to chyba przeczytałeś w innym wątku.
    A w skrócie dla Twojej informacji było tak:
    - tynk na komin (wytynkowany poniżej deskowania)
    - deskowanie
    - opierzenie z papy; wszystko poprawnie wykonane
    - opierzenie komina z blachy; i też wszystko ok

    Rozwiązałem problem i stwierdziłem, że warto napisać, aby ktoś nie popełnił moje błędu lub sobie też mógł ten problem rozwiązać.

  5. #5

    Domyślnie

    Po co ta napinka?
    Sorki, zgadza sie pisałeś o lakierze do tynków mozaikowych a ja odczytałem że potraktowałeś komin tynkiem mozaikowym, choć tynk mozaikowy masz położony.
    Co do opierzenia to nie ja pisałem że na 95% jest ono wykonane prawidłowo, więc nie zarzucaj mi że nie czytałem, bo czytałem, a teraz piszesz że opierzenie jest ok, więc kto tu pisze bez zrozumienia??
    To że rozwiązałeś problem i to opisałeś to super, masz nawet za to plusa bo mało kto wraca na forum aby podzielić się z innymi rozwiązaniem problemu.
    A czy okaże się to strzałem w dziesiątkę to poczekajmy do pierwszych ulewnych, zacinających opadów deszczu, mam nadzieję że też podzielisz się z nami swoimi obserwacjami.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 26-11-2020 o 21:06

  6. #6

    Domyślnie

    Tak opierzenie napisałem na 95 % bo na 100 % to niczego nie można przyjmować (przynajmniej ja tak mam).
    Też nie mam pojęcia, czy to zda egzamin (mam nadzieję że tak!) Opady większe lub mniejsze już były i komin suchy ... Bardziej martwi mnie co się stanie po zimie, kiedy przyjdą ujemne temperatury (jakieś oblodzenia) i po lecie w upalne dni. Chociaż muszę przyznać, że lakier sprawia wrażenie produktu bardzo dobrego. Ale do tego potrzeba czasu. Postaram się dać znać.
    P.S. Może jakiś wczoraj nerwowy dzień miałem. Masz rację nie ma co się spinać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony