dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49

Temat: Działka

  1. #21

    Domyślnie

    Żadne warunku ani decyzje o przyłączach, do wydania WZ jest potrzebne zapewnienie dostaw mediów w tym między innymy prądu i wody i jest to zapewnienie wydawane za darmo.
    O warunku przyłącza występuje sie po uzyskaniu pozytywnego PnB.
    Przecież do wykonania przyłączy potrzebne są projekty, a to za darmo nie jest więc kto będzie wydawał kasę za coś niepewnego,
    Piszę że za coś niepewnego to nie jest powiedziane że występując o WZ jest się skazanym na zakup działki.

  2. #22

    Domyślnie

    O warunku przyłącza występuje sie po uzyskaniu pozytywnego PnB.
    to jest potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę


  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    to jest potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę
    Czy prawo się zmieniło? Do PnB wystarczyło jeszcze tak niedawno zapewnienie dostaw mediów.

  4. #24

    Domyślnie

    Hmmm, nie wiem, ja potrzebowałem warunki przyłączy, woda, kanalizacja, prąd zjazdu z drogi gminnej. Bez tego nie dostałbym pozwolenia, ale ostatnio tak dynamicznie zmienia sie prawo budowlane, ze nie mam pojecia co teraz jest potrzebne


  5. #25

    Domyślnie

    To co wymieniłeś robi projektant adaptujący projekt do działki bo on nanosi na mapkę planowany przebieg przyłączy.
    Może też zrobić projekt przyłączy ale to jest wykonywane odpłatnie, zresztą zapewne o tym wiesz.
    Sprawa dotyczyła przy występowaniu o WZ że trzeba posiadać warunki przyłączy a to nie tak dawno nie było wymagane bo wystarczyło tylko zapewnienie dostaw mediów.
    Ale cóż, jak piszesz, prawo się zmienia a ja już mam budowę za sobą

  6. #26

    Domyślnie

    nie.
    projekt to projekt, a warunki przyłączy to warunki przyłączy. to tak jak Warunki zabudowy a pozwolenie na budowę

    Sprawa dotyczyła przy występowaniu o WZ że trzeba posiadać warunki przyłączy a to nie tak dawno nie było wymagane bo wystarczyło tylko zapewnienie dostaw mediów.
    Do WZ (nie wiem jak teraz) nie było potrzebne nic i o nie mógł wystąpić każdy, nie musiał być właścicielem.


  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Do WZ (nie wiem jak teraz) nie było potrzebne nic i o nie mógł wystąpić każdy, nie musiał być właścicielem.
    Dokładnie tak było i zapewne tak jest teraz.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natwill Zobacz post
    Panowie dzialka kupiona, media przy działce. Co mam teraz robic? Wybrać pierw projekt i z projektem załatwiać wszystko czy zacząć od czegos innego.
    Moglby mi ktoś wypisać po kolei co robić z czym gdzie iść itp? Kompletnie sie na tym nie znam. Nie chce robić czegoś czego nie muszę nie po kolei.
    1. - uzyskać z Urzędu Decyzję o Warunkach Zabudowy lub Wypis i Wyrys z Palnu Miejscowego ( jeśli działka byłaby objęta Planem Miejscowym )
    2. - zlecić opracowanie ( geodeta uprawniony ) mapy do celów projektowych
    3. - zlecić ( geotechnik uprawniony ) opracowanie Opinii Geotechnicznej ( na podstawie odwiertów na działce )
    4. - wystąpić o wydanie Zapewnienia i Warunków Technicznych podłączenia budynku do sieci ( na podstawie wniosków do nestorów sieci )
    dot. gaz, energia, woda, kanalizacja ( sanitarne, deszczowa ) + ( nowość ! ) wystąpić o podanie informacji dot. możliwości podłączenia budynku do sieci ciepłowniczej
    5. - skontaktować się z projektantem. I tu dwie opcje zlecenia na opracowanie projektu :
    5.1. - projekt indywidualny : projekt koncepcyjny budynku i zagospodarowania działki i na jego podstawie opracowanie Projektu Budowlanego
    5.2 - projekt gotowy : zakup projektu koncepcyjnego gotowego budynku i na jego podstawie opracowanie Projektu Budowlanego uzupełnionego o projekt zagospodarowania działki i wszystkie inne elementy, których projekt gotowy nie posiada ( a trochę tego jest )
    6. złożenie Projektu do Urzędu i uzyskanie Pozwolenia na budowę
    7. znalezienie kierownika budowy i firmy realizacyjnej
    8. realizacja budynku i zagospodarowania działki
    9. odbiór jw i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie
    10. szczęśliwe użytkowanie budynku !!!
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    1.
    3. - zlecić ( geotechnik uprawniony ) opracowanie Opinii Geotechnicznej ( na podstawie odwiertów na działce )
    Mam wrażenie że cytujesz instrukcje z jakieś książki budowlanej a nie udzielasz porady stosownej do danej sytuacji.
    Punkt trzeci nie jest obowiązkowy, to zależy od projektanta czy zaleci takie badania.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 27-10-2020 o 21:44

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Łukasz reprezentuje odpowiedzialność, a ty typową nad Wisłą byle jakość. Przecież nie każdy dom na kurzawce, glinie czy osuwisku się zawali. Niektóre może tylko się zarysują.

    http://www.jak-zrobic-dom.pl/2011/07...-osuwisku.html

  11. #31

    Domyślnie

    Żartujesz, prawda? jaka odpowiedzialność? Cytując czy powielając informacje z innego źródła i to tak okólnikowe bo ni jak mają się do tematu choćby ten punkt 1 gdzie wyraźnie autor tematu pisze o WZ a nie MPZP.
    Jeżeli uważasz że to odpowiedzialność to jak ktoś teraz zapyta jak się buduje dom to mu skopiuje z innego źródła opis technologiczny, czy to będzie porada?
    Natomiast jeżeli chodzi o badania geologiczne to chcesz powiedzieć że jest to wymóg przy budowie każdego domu?
    Lubisz wydawać swoje pieniądze gdy nie ma potrzeby?

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Co ten bełkot o kropidle i córkach wnosi do tematu? Nic.
    Nie każda działka wymaga przeprowadzenia badań geologicznych przed budową (bez sensu porównywać budowę na stoku z budową na normalnej działce), o tym czy są one konieczne decyduje architekt opracowujący Projekt Budowlany. W moim przypadku nie było takiej potrzebny, architekt to wyraźnie zaznaczył. I o tym był wpis henrykow - że takie badania nie są obligatoryjne w każdym przpadku.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Epitety sobie podaruję. Jeśli nie ogarniasz tematu, że budując bez rozpoznania geologicznego (szczególnie gdy działka jest na stoku) narażasz sie na to co widzisz na linku, a naprawa (o ile jest mozliwa ) może cię kosztować więcej niż budowa , to faktycznie twój wybór bo twoja kasa. To analogicznie jak oszczędności na okazaniu granic przy kupnie działki (powinno być przed transakcją - to w interesie kupującego) lub ostatecznie przed mapą do celów proj. Lecz to pewnie według ciebie też wywalanie twojej krwawicy . Kiedyś się sparzysz, to może się nauczysz. Kominiarza pewnie też gonisz i stówa w kieszeni zostaje, przyda się na inspektora z kropidłem. Może córki wytłumacza ci pewne oczywistości.
    Kolego rozumiesz co ja napisałem, że badania geologiczne nie są obowiązkowe do wydania PnB.
    czy napisałem lub gdzieś zaprzeczam że nie trzeba ich robić? wyraźnie napisałem że takie badania zleca projektant adoptujący projekt do danej działki, ewentualnie i sam inwestor może te badania wykonać, nikt mu nie zabroni tego. A z zapodanego linka co wynika? ano to że jak mówią mądry polak po szkodzie, przed budową jak i jej trakcie wszyscy byli chepi i nie widzieli przesłanek katastrofy, a Ty zarzucam mi jakieś niestworzone rzeczy, jeszcze może oskarży mnie o ta katastrofę budowlaną
    Druga część swojej wypowiedzi sobie mogłeś darować bo bije z niej chamstwo które nie ma nic wspólnego z tematem.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Co ten bełkot o kropidle i córkach wnosi do tematu? Nic.
    Nie każda działka wymaga przeprowadzenia badań geologicznych przed budową (bez sensu porównywać budowę na stoku z budową na normalnej działce), o tym czy są one konieczne decyduje architekt opracowujący Projekt Budowlany. W moim przypadku nie było takiej potrzebny, architekt to wyraźnie zaznaczył. I o tym był wpis henrykow - że takie badania nie są obligatoryjne w każdym przpadku.
    Dzięki za potwierdzenie moich słów. Jak widać kto jest w temacie ten jest kumaty i wie o co biega, tylko zwykły laik który naczyta sie artykułów i poradników budowlanych uważa się za wybitnego speca.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Natwill

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    42

    Domyślnie

    Moja gmina wymaga badań z odwiertami. Bez tego nie pozwolą budować

  16. #36

    Domyślnie

    Tylko, że gmina nie wydaje PnB, od tego jest starostwo.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Dokładnie tak było i zapewne tak jest teraz.
    Powielasz błędne informacje, które nijak się mają do rzeczywistości.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Powielasz błędne informacje, które nijak się mają do rzeczywistości.
    To może mnie oświecisz skoro jestem w błędzie. Bo Twój post ni jak ma się do merytoryki, jak masz coś do powiedzenia to uzasadnij a nie wypisuj słowa bez pokrycia.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie każda działka wymaga przeprowadzenia badań geologicznych przed budową (bez sensu porównywać budowę na stoku z budową na normalnej działce), o tym czy są one konieczne decyduje architekt opracowujący Projekt Budowlany.
    http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/Doc...WDU20120000463

    § 4.
    [...]
    3. Rozróżnia się następujące kategorie geotechniczne obiektu budowlanego:
    1) pierwsza kategoria geotechniczna, która obejmuje posadawianie niewielkich obiektów budowlanych, o statycznie wyznaczalnym schemacie obliczeniowym w prostych warunkach gruntowych, w przypadku których możliwe jest zapewnienie minimalnych wymagań na podstawie doświadczeń i jakościowych badań geotechnicznych, takich jak:
    a) 1- lub 2-kondygnacyjne budynki mieszkalne i gospodarcze,
    [...]
    § 6. 1. Zakres badań geotechnicznych gruntu ustala się w zależności od kategorii geotechnicznej obiektu budowlanego.
    2. Dla obiektów budowlanych pierwszej kategorii geotechnicznej zakres badań geotechnicznych może być ograniczony do wierceń i sondowań oraz określenia rodzaju gruntu na podstawie analizy makroskopowej. Wartości parametrów geotechnicznych można określać przy wykorzystaniu lokalnych zależności korelacyjnych.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Powielasz błędne informacje, które nijak się mają do rzeczywistości.
    Pisałem już wcześniej w tym wątku jak wygląda sytuacja na chwilę obecną. Cofnij się na poprzednią stronę.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony