dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Temat: Działka

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Pisałem już wcześniej w tym wątku jak wygląda sytuacja na chwilę obecną. Cofnij się na poprzednią stronę.
    To co pisałeś to była proponowana zmiana ustawy, nie doszły mnie słuchy aby ona weszła w życie.
    Załóżmy że weszła w życie a to i tak nic nie zmieni bo ja jako zainteresowany kupnem danej działki zamiast płacić 600 zł za WZ, to będę żądał od właściciela działki aby pokazał mi WZ dla tej działki i tak będę miał WZ za darmo, bo właściciel ma warunki za darmo.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 06-11-2020 o 13:29

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Obecnie wystąpienie o WZ jest darmowe, ale tylko dla właściciela działki. W innym wypadku opłata to 600 zł.
    możesz podać źródło tego twierdzenia? Podstawa prawna.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To co pisałeś to była proponowana zmiana ustawy, nie doszły mnie słuchy aby ona weszła w życie.
    Załóżmy że weszła w życie a to i tak nic nie zmieni bo ja jako zainteresowany kupnem danej działki zamiast płacić 600 zł za WZ, to będę żądał od właściciela działki aby pokazał mi WZ dla tej działki i tak będę miał WZ za darmo, bo właściciel ma warunki za darmo.
    Mocne jest te "żądać", takie... polskie.

    Szkoda, że w praktyce ta sama działka z WZ będzie miała zupełnie inną cenę niż ta bez WZ, ale z możliwością ich uzyskania.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    możesz podać źródło tego twierdzenia? Podstawa prawna.
    Slawko niestety nie podam Ci podstawy prawnej. Wypowiadam się jako praktyk. Sam dowiedziałem się o tym przy kupnie działek. Jeszcze parę miesięcy temu wszystko wyglądało tak jak pisał kolega "żądacz" powyżej. WZ uzyskiwało się bez problemu i bez opłat.

    To samo tyczy się promes dotyczących podłączenia wody i kanalizy. Do 19.09.20 były promesy, obecnie występujesz z wnioskiem o wydanie warunków technicznych dla powyższcyh z określeniem lokalizacji przyłącza, ilościach dobowych wody, ścieków etc.
    Niby jest to wiążące, ale wystarczy przed złożeniem PnB złożyć nowy wniosek, już z konkretnymi wytycznymi.

  5. #45

    Domyślnie

    Czyli tylko słyszałeś, że trzeba zapłacić.......

    To samo tyczy się promes dotyczących podłączenia wody i kanalizy. Do 19.09.20 były promesy, obecnie występujesz z wnioskiem o wydanie warunków technicznych dla powyższcyh z określeniem lokalizacji przyłącza, ilościach dobowych wody, ścieków etc.
    a ja nie miałem promes tylko musiałem dostarczyć warunki techniczne podłaczenia wody, kanalizacji, prądu itp.
    Czyżby wróciło stare..... to co było kilka lat temu? Na pewno? czy tylko słyszałeś?
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 09-11-2020 o 15:58

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Mocne jest te "żądać", takie... polskie.

    Szkoda, że w praktyce ta sama działka z WZ będzie miała zupełnie inną cenę niż ta bez WZ, ale z możliwością ich uzyskania.
    Nie bądź smieszny, w jakim świecie Ty żyjesz?
    Każdy kto kupuje działkę pyta o możliwość zabudowy (trafiają sie łosie co kupują kota w worku ale to margines) czyli czy ma WZ albo wypis z MPZP i nie ma to nic związane z cena działki, o czym ty w ogóle piszesz?
    Skoro właściciel działki otrzymuje WZ za darmo to w jaki sposób ma to wpłynąć na cenę działki?
    Kto kupi działkę bez WZ?
    Możesz mi wyjaśnić dlaczego działka z WZ ma być droższa niż bez.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Slawko niestety nie podam Ci podstawy prawnej. Wypowiadam się jako praktyk.
    To że coś obowiązuje regionalnie bo tak sobie Pan Wójt czy Burmistrz ustalił, nie oznacza że to obowiązuje w całym kraju. Dla przykładu do PnB jest wymagany projekt instalacji elektrycznej, ale bywają w Polsce starostwa gdzie nie wymagają takiego projektu przy składaniu papierków na PnB.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To że coś obowiązuje regionalnie bo tak sobie Pan Wójt czy Burmistrz ustalił, nie oznacza że to obowiązuje w całym kraju. Dla przykładu do PnB jest wymagany projekt instalacji elektrycznej, ale bywają w Polsce starostwa gdzie nie wymagają takiego projektu przy składaniu papierków na PnB.
    W tej chwili już żadne starostwo nie może wymagać instalacji elektrycznej do PnB. Instalacja jest częścią PT, który robi się po uzyskaniu PnB.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie bądź smieszny, w jakim świecie Ty żyjesz?
    Każdy kto kupuje działkę pyta o możliwość zabudowy (trafiają sie łosie co kupują kota w worku ale to margines) czyli czy ma WZ albo wypis z MPZP i nie ma to nic związane z cena działki, o czym ty w ogóle piszesz?
    Skoro właściciel działki otrzymuje WZ za darmo to w jaki sposób ma to wpłynąć na cenę działki?
    Kto kupi działkę bez WZ?
    Możesz mi wyjaśnić dlaczego działka z WZ ma być droższa niż bez.
    Ile gruntów pod budowę kupiłeś z swoim życiu? Jedną działkę? Dwie?
    Bez urazy, ale dyskutowanie z teoretykiem, który kiedyś kupił jedną działkę pod budowę domu mija się z celem.
    Nie jestem śmieszny, piszę jako praktyk. Tylko na przełomie pażdziernika/listopada zakupiłem 6 działek rolnych, żadna nie miała WZ. Do tego na działkach była służebność operatora energii.
    Cena to jakieś 15% ceny rynkowej gruntów w tej okolicy. Formalności zajęły 2 miesiące. Obecnie każda działka ma wydane WZ. W KW czysto, żadnych służebności. Dla przyszłych kupujących zrobione badania gruntu. Do końca roku wszystkie działki będą sprzedane.
    Tak działają "łosie", o których piszesz.


    Panowie macie rację. Lokalnie może to wyglądać inaczej niż w reszcie kraju. Odniosłem się do własnego przypadku, może niepotrzebnie

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony