dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Nowe okna i zostawione szpary przy parapetach zewnętrznych

    Dzień dobry i witam wszystkich.

    Jako świeżak na forum pozdrawiam Was wszystkich i życzę miłego dzionka oraz duuużo ZDRÓWECZKA na ten czas

    Uprzejmie proszę Was o wypowiedzenie się co robić z następującej sytuacji:
    Zamontowano mi w bloku okna (3sztuki) - wyciągnięto stare i wstawiono nowe. W czasie montażu zauważyłem jedynie, że okna montowali na 4 kotwy z każdej strony (zwykłe kołki rozporowe fi. Nie miałem czasu cały czas patrzeć na ręce (wiem, wiem, to błąd), ale ja i tak się na tym nie znam. Za 2-3dni w czasie deszczu coś mnie tknęło, wyjrzałem a tu pod oknami (wszystkim, które montowali)...szpary. Blacha która wcześniej była ładnie zagięta pod stare okna, teraz jest pofalowana i pozostawiono szpary.Tam ewidentnie włazi woda pod okno. Elewacja i parapety zewnętrzne(blacha) były niedawno modernizowane przez spółdzielnię. Mam pytanie: czy oni to mogli tak zostawić ? Przy umowie mówili, że jedynie nie gładziują narożników wewnątrz na co się zgodziłem, pytałem o wnoszenie, wynoszenie, transport, - hm, widać, że nie da sie o wszystko zapytać.
    Na pierwszego maila napisali, ze wszystko zostawili w porządku (wysłałem foto, które widzicie). Po odpowiedzi (że woda przecież wchodzi pod okno i zapewne żaden fachowiec na moje foto nie spojrzał) jest cisza i już od ponad miesiąca sie nie odzywają. Wiem, że mają wprawę w wykręcaniu się i przeczuwam, że muszę oficjalnie to załatwiać. Mam niedopłatę ok 500, czy mogę np w tę kwotę nająć sobie kogoś by mi to zabezpieczył ? Czy będe miał podstawy prawne by im poźniej nie oddawać całości kwoty? Każdy dzień czekania to kolejny deszcz i kolejne litry wody wnikniętej w elewację... I czy musze najmować rzeczoznawcę do jakiejś ekpertyzy, czy elewacja od wewnątrz nie została już podniszczona ? Dopiero teraz dociera do mnie, że to może być poważna sprawa. Może jestem naiwny ,ale nie mieści mi sie w głowie, że nie chce im się kogoś wysłać by to zobaczył.

    Z góry Wam dziękuję za każą odpowiedź.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200803_113942 — kopia.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	449202   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200803_114017 — kopia.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	449203   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200803_114151 — kopia.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	449204   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200803_114312 — kopia.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	449205  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Można dywagować co i jak dało się lepiej zrobić.
    Profesjonalnie byłoby zamówić z wymianą parapetu i obrobieniem elewacji od zewnątrz (myślę że dodatkowe kilkaset zł by wystarczyło ;( )

    Może wystarczyła by uszczelka do czoła. Ciężko zgadnąć nie widząc sytuacji przed ani nie znając szczegółów pracy (pomiarów).

    Takie przypadki się silikonuje na styku. Nie jest to PRO, ale tanim kosztem to ciężko o coś lepszego.

    Pewnie znajdziesz prawnika, który to "ogarnie" i ukarze firmę za to że nie wykazała się maksymalnym profesjonalizmem i nie skasowała Cię odpowiednio extra za wzorcowo wykonaną pracę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony