dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Odmowa wydania warunków przyłącza gazowego

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie Odmowa wydania warunków przyłącza gazowego

    Witam,

    Nie wiem co mam o tym myśleć. Dzisiaj dostałem odmowną decyzję odnośnie przyłącza gazowego. Zupełnie tego nie rozumiem, gdyż 2 miesiące temu mojemu sąsiadowi podłączyli gaz. W jego przypadku musieli od głównej drogi poprowadzić sieć w uliczkę osiedlowa ( po obu stronach działki i świeżo wybudowane
    domy ) około 65 m do skrzynki w płocie. Ja do słupka oznaczającego gaz przy jego posesji mam jak to gazownia wyliczyła 30 m rurociągu 63 mm i poprzek przez drogę do mojego płotu 7 m / 25 mm. Według mojego wyliczenia ( mierzone miarą ) jest to trochę inaczej gdyż wychodzi 26,2 m / 63 mm i przez drogę 8m / 25 mm do ewentualnej skrzynki w moim płocie. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale opisuje dokładna sytuacje. Dostałem odmowę, że nie spełniam podobno warunków ekonomicznych. To sąsiad któremu 2 miesiące temu podłączali ponad 60 m je spełniał? Podobno inny ( dopiero potem będę miał potwierdzenie ) sąsiad który mieszka dalej w ulicy ma do wspomnianego słupka oznaczającego gaz około 115 m / 63 mm i 8m/25mm przez drogę do swojego płotu dostał warunki przyłączenia pozytywne. O co w tym chodzi. W gminie wszędzie gaz ( musze sprawdzić w poniedziałek jak gazownia wnioskowała dostając pozwolenie na rozbudowę na mojej ulicy). To jest jakaś kpina, a może czyjaś złośliwość. Niestety sprawa ciągnie się od 2 miesięcy gdyż jakiś ludek z warszawy zawiesił mój wniosek, że niby na ulicy nie planują sieci gazowej. Wiec ja mu mowie, że sąsiad na gazie właśnie gotuje obiad i gość zaniemówił. Dostał jak to się mówi po polsku ,,zjebe", że co Oni tam wyrabiają, że takie głupoty potem ludzie w decyzjach dostają. Nie myślałem, że nasza spinka i opieprz który słusznie dostał wpłynie na taka decyzję. Dlaczego tak pisze, bo uważam, że nie było żadnej przesłanki do wydania odmowy i w tym przypadku jest to czysta złośliwość. Jak myślicie co mogę z tym zrobić. Czy jest szansa za pomocą innej drogi ( np. sądowej ) odwrócić bieg sprawy . Pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pismo.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	449206

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Hahaha, byłeś w bardzo ważnym biurze i obraziłeś bardzo ważnego urzędnika, więc czego się spodziewałeś? To Polska właśnie. Nawet jeśli nieruchomość przepiszesz na szwagra, to mogą pamiętać twój adres. Masz prze.eba.e.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie

    Witaj, zjebe dostał telefonicznie, ale to jest jakiś .... Właśnie dostałem potwierdzenie tego co pisałem o sąsiedzie którego posesja leży 115 m dalej od słupka gazowego a ode mnie jakieś 85m. Czyli debil wydał odmowę na emocjach i nie wie, że na tej ulicy max do przyszłego roku do połowy będzie gazociąg prawie do końca uliczki. Czyli znowu się zamotał i niema wiedzy. Coś mi się wydaje, że chyba jednak będę miał ten gaz. Wiesz ze mnie też jest dobry kawał skur...a. Pozdrawiam.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Gdy emocję biorą górę nad rozumem, to fakty nie maja znaczenia. Obiektywnie, wydaje się że twoje działania nie miały sensu. Gaz i tak dostaniesz, poszedłeś w nerwy czyli czyli wygenerowałeś sobie wroga kosztem twojego zdrowia. Gdzie tu sens? Po co reagować gwałtownie? Przespać się z problemem, na drugi dzień najczęściej nie wygląda tak strasznie. Młody jesteś, dużo przed tobą i szkoda zdrowia na bzdety. Za kilka lat gdy skończysz budowę to dowiesz się co jest ważne a co nie. Gaz nie jest jedynym źródłem energii.
    Powodzenia na budowie!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A potem i tak skończysz z pompa ciepła

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie

    Elfir, na gruntową mnie nie stać. Masz jakąś inna alternatywę ? Wiesz kocioł gazowy niby już wisi na ścianie, ale jest nowy z gwarancją i obniżam cenę i zawsze się sprzeda. Inne koszty jakie poniosłem to komin do gazu 1100 zł . Przebolałbym gdybym miał inna alternatywę. Do ogrzania 240 m2 -Poddasze 25 cm piana, ściany 15 grafit ( dobra jakaś lambda nie pamiętam dokładnie ), podłoga 15 grafit lambda 0,30.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    powietrzna.
    Przecież nie wybudowałeś się pod Kasprowym Wierchem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony