dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    czyli to temat do akademickiej dyskusji?

    kotłownia może być poza domem. I wówczas nie ma specjalnych strat związanych z kominem.
    A reklama dźwignią handlu.
    I ja mam zap..dalać do kotłowni, żeby dorzucić do pieca ?
    Bez jaj.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tu, na forum ludzie tak robili - zewnętrzne kotłownie.
    Ale pytałeś się jak można mieć kotłownię na paliwa stałe przy pasywniaku - jest to alternatywa.
    Nie bardzo wiem o co ci chodzi z tym pytaniem.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    I ja mam zap..dalać do kotłowni, żeby dorzucić do pieca ?
    Bez jaj.
    Są tacy, co raz na tydzień zasypują pellet czy groszek do zasobnika. To nie jest problem. Problemem w domu pasywnym jest zbyt wysoka moc takich urządzeń co wymusza zastosowanie bufora, koszty serwisu, kominiarza - ekonomicznie bez sensu. Uzasadnienia komina w domu pasywnym mogą być trzy:
    1. irracjonalne pragnienie ognia w salonie
    2. chęć zapewnienia alternatywnego źródła ciepła (ale jak ma działać bez prądu, to podajnikowe rozwiązania i jakakolwiek automatyka odpada).
    3. Mieszczenie się w limicie EP przy grzaniu prądem z COP=1 wymaga już teraz zamontowania (nie ma obowiązku używania) czegoś na biomasę.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-10-2020 o 21:49

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...
    3. Mieszczenie się w limicie EP przy grzaniu prądem z COP=1 wymaga już teraz zamontowania (nie ma obowiązku używania) czegoś na biomasę.
    Jaki dom pasywny musi byc ogrzewany biomasą aby uzyskac Ep?. Pasywnosc to Eu<=15 kWh/m2*a lub 10W/m2. Jaka musi Ek zeby przy czystym pradzie, nie mówiac o PC nie zmiescic sie w Ep?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    I ja mam zap..dalać do kotłowni, żeby dorzucić do pieca ?
    Bez jaj.
    Dlatego planujesz kotłownię w salonie czy w wydzielonym pomieszczeniu w domu?

    Klimę z funkcją pompy ciepła p-p sobie załóż.
    Pilocikiem ogrzewanie zrobisz...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jaki dom pasywny musi byc ogrzewany biomasą aby uzyskac Ep?. Pasywnosc to Eu<=15 kWh/m2*a lub 10W/m2. Jaka musi Ek zeby przy czystym pradzie, nie mówiac o PC nie zmiescic sie w Ep?
    Nie zapomniałeś o CWU?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie zapomniałeś o CWU?
    Nie zapomniałem, owszem moze przy COP=1 zaistniec sytuacja przy małym (tak ok 100 m2) domu pasywnym i duzej ilosci osób ze Ep nie bedzie spełniony.
    Ale wtedy nie potrzeba biomasy, wystarczy PC o małej mocy, moze byc nieduza instalacja PV bo mozna spozytkowac na biezaco energie wyprodukowana na potrzeby cwu, pomijam Twoją interpretacją zwiazana z wsp. nakladu przy PV a własciwie energii słonecznej jako tylko Twoje zdanie w tym temacie nie majace zadnej mocy obowiazujacej.
    Moga to byc rzadko stosowanec kolektory termiczne dla przygotowania cwu. Ty jednak uparłes sie na te biomasę. Ja rozumiem ze ktos moze bardzo pragnac kotłowania w pasywnym domu i na to chciejstwo nie ma zadnej rady, ale doradzanie takiego sposobu obnizenia Ep nie uwazam za własciwe

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    instalacja PV bo mozna spozytkowac
    PV nie produkuje ciepła, tylko prąd. A grzanie prądem ma współczynnik 3 - niezależnie od tego, jak prąd został wyprodukowany.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Moga to byc rzadko stosowanec kolektory termiczne dla przygotowania cwu.
    Kolektorów nie da się nie używać. A ich montaż jest droższy od kozy, jak wliczysz cały osprzęt.

  9. #29
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ktoś zadał durne prowokujące pytanie i teraz siedzi i leje w pory z waszej produkcji ,

  10. #30

    Domyślnie

    W domu pasywnym zalecam pieniek dębowy . Godzinny spacer po domu z tym pieńkiem powoduje ogrzanie domu o kilka stopni . W końcu przy masie 90 kilo i obfitym poceniu się oddajemy atmosferze domu pare kilowatów

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    W domu pasywnym zalecam pieniek dębowy . Godzinny spacer po domu z tym pieńkiem powoduje ogrzanie domu o kilka stopni . W końcu przy masie 90 kilo i obfitym poceniu się oddajemy atmosferze domu pare kilowatów
    Ewentualnie biba non-stop jeden człowiek w stanie spoczynku wytwarza około 100W ciepła, domownicy plus goście i farelka się ukręci

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony