dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pytanie dotyczące lokalizacji dojazdu do budynku oraz MPZP

    Cześć,
    mam dwa zagadnienia, które budzą moje wątpliwości przy projekcie domku jednorodzinnego:
    1. Studnia
    W MPZP mam
    dla systemu wodociągów i zaopatrzenia w wodę:
    a) zaopatrzenie obszaru planu w wodę ze zbiorczej lub lokalnej sieci wodociągowej istniejącej i projektowanej zasilanej z ujęć wody położonych w obszarze planu i poza nim,
    b) w przypadkach uzasadnionych warunkami technicznymi sieci dopuszczenie stosowanie indywidualnych ujęć wody, pod warunkiem uwzględnienia obowiązujących w tym zakresie przepisów odrębnych,
    c) dopuszczenie realizacji studni i zbiorników przeciwpożarowych,
    d) nakaz zapewnienia zaopatrzenia terenów w wodę do celów przeciwpożarowych,
    czy w takim przypadku muszę mieć przyłącze do wodociągów gminnych, czy mogę zasilać budynek ze studni.

    2. Dojście
    Dojazd do budynku będzie zrealizowany w postaci ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż granicy działki.Na działce sąsiada znajduje się zbiornik bezopływowy. Czy mogę zlokalizować drogę w odległości mniejszej niż 2 m od zbiornika? Z WT (poniżej), wynika, że zbiornik musi być 2 m od drogi i granicy działki, ale czy droga musi być 2 m od zbiornika?

    § 36 Sytuowanie zbiorników bezodpływowych
    1. Odległość pokryw i wylotów wentylacji ze zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe,
    dołów ustępów nieskanalizowanych o liczbie miejsc nie większej niż 4 i podobnych urządzeń
    sanitarno-gospodarczych o pojemności do 10 m3
    powinna wynosić co najmniej:

    (...)

    W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej odległości, o których mowa
    w ust. 1, powinny wynosić co najmniej:
    1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi – 5 m, przy czym
    nie dotyczy to dołów ustępowych w zabudowie jednorodzinnej;
    2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego – 2 m

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    46.336
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1. Jak nie dostaniesz zgody na podłączenie do wodociągów to możesz miec studnię

    2. teoretycznie nie, ale mała szansa, że to ktoś sprawdzi.

  3. #3

    Domyślnie

    Super, bardzo dziękuję szczerze mówiąc na to drugie nie potrafię w rozporządzeniach znaleźć uzasadnienia, ale rozumiem że intencją prawodawcy było zachowanie 2m między zbiornikiem, a drogą, nawet jeśli nie wynika to wprost z przepisów.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    46.336
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak. Wydaje mi się, ze intencją była droga/chodnik publiczne - jak komuś uszkodzi się szambo to jego wykopanie nie uszkodzi drogi.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilovepierogi Zobacz post
    Cześć,
    2. Dojście
    Dojazd do budynku będzie zrealizowany w postaci ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż granicy działki.Na działce sąsiada znajduje się zbiornik bezopływowy. Czy mogę zlokalizować drogę w odległości mniejszej niż 2 m od zbiornika? Z WT (poniżej), wynika, że zbiornik musi być 2 m od drogi i granicy działki, ale czy droga musi być 2 m od zbiornika?
    Ten przepis nie mówi o odległości od zbiornika tylko od pokrywy włazu lub wylotu powietrza. Tu chodzi o wyziewy kanalizacyjne.
    Patrzcie o giaury! jam siny, blady...
    Zgadnijcie czyim ja posłem?...
    Jam was oszukał: wracam z Grenady,

    Ja wam zarazę przyniosłem!...

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.474

    Domyślnie

    ad 1 p. b) i c)
    dopuszcza realizację studni " w przypadkach uzasadnionych " ! ( np. sieć wodociągowa 20km dalej )

    ad.2
    jeżeli Warunki Zabudowy / zapisy Planu Miejscowego przewidują ciąg pieszo jezdny ( dojazd i dojście do drogi publicznej ) w danym miejscu - to lokalizacja zbiornika bezodpływowego jest " bajką " sąsiada.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony