Cześć,
mam dwa zagadnienia, które budzą moje wątpliwości przy projekcie domku jednorodzinnego:
1. Studnia
W MPZP mam
dla systemu wodociągów i zaopatrzenia w wodę:
a) zaopatrzenie obszaru planu w wodę ze zbiorczej lub lokalnej sieci wodociągowej istniejącej i projektowanej zasilanej z ujęć wody położonych w obszarze planu i poza nim,
b) w przypadkach uzasadnionych warunkami technicznymi sieci dopuszczenie stosowanie indywidualnych ujęć wody, pod warunkiem uwzględnienia obowiązujących w tym zakresie przepisów odrębnych,
c) dopuszczenie realizacji studni i zbiorników przeciwpożarowych,
d) nakaz zapewnienia zaopatrzenia terenów w wodę do celów przeciwpożarowych,
czy w takim przypadku muszę mieć przyłącze do wodociągów gminnych, czy mogę zasilać budynek ze studni.

2. Dojście
Dojazd do budynku będzie zrealizowany w postaci ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż granicy działki.Na działce sąsiada znajduje się zbiornik bezopływowy. Czy mogę zlokalizować drogę w odległości mniejszej niż 2 m od zbiornika? Z WT (poniżej), wynika, że zbiornik musi być 2 m od drogi i granicy działki, ale czy droga musi być 2 m od zbiornika?

§ 36 Sytuowanie zbiorników bezodpływowych
1. Odległość pokryw i wylotów wentylacji ze zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe,
dołów ustępów nieskanalizowanych o liczbie miejsc nie większej niż 4 i podobnych urządzeń
sanitarno-gospodarczych o pojemności do 10 m3
powinna wynosić co najmniej:

(...)

W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej odległości, o których mowa
w ust. 1, powinny wynosić co najmniej:
1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi – 5 m, przy czym
nie dotyczy to dołów ustępowych w zabudowie jednorodzinnej;
2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego – 2 m