dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ksdob

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    9

    Domyślnie pomysł na małą łazienkę

    Witam,

    Obecnie jestem na etapie możliości zmian lokatorskich w łazience. Szukam pomysłu jak bym mógł w tej łazience zmieścić:
    * duży prysznic z głębokim brodzikiem, 100x100 ewntualnie 80x120, najlepiej kwadratowy
    * pralkę pełnowymiarową 60x60, rozważam położenie na niej suszarki elektrycznej jako drugiego sprzętu
    * szerszy zlew, myślę że 70cm
    * WC - zabudowany z generitu
    * bidet
    * kosz na bieliznę - wszelaką taki z ikei plasikowy może być

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka Rzut parteru.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	449288Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka_Rzuty_Wod-Kan.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	21,1 KB
ID:	449289

    Mam rodzinę z dwójką dzieci 3-5 lat. Iii one jeszcze potrzebują się wymoczyć. Jeżeli nie ma takiej możliwości to będę musiał zrezygnować z bidetu i zrobić wannę. Na szczęcie mam 4 otwory WC więc w tych okolicach mogę postawić geberit.
    Ostatnio edytowane przez ksdob ; 18-10-2020 o 11:15

  2. #2

    Domyślnie

    Jest coś takiego jak wc z bidetem razem, zatem nie trzeba dwóch- osobno bidetu i osobno wc.Węższy a wyższy kaloryfer.Kaloryfera nie możesz przełożyć? Pomyślałabym o takim rozwiązaniu aby bezinwazyjnie montować uchwyty (są takie) na grzejniku aby mieć gdzie powiesić ręczniki. a ten kosz na pranie ma być na wszystkie brudne ubrania?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bez jaj
    Może jacuzzi dołożyć?

  4. #4

    Domyślnie

    A może tak:
    - bidet z wc razem
    -przenieść kaloryfer na inną ścianę
    - brudownik wiszący, na froncie drzwiczek koła do których wrzuca się brudne ubrania:https://www.ikea.com/pl/pl/p/lillang...ialy-10206246/ coś takiego zmodyfikowanego przez stolarza bo te z IKEI to za wielkie, wrzucanie jest łatwiejsze, częściej się wrzuca niż wyjmuje, a pod tym wieszaki na ręczniki,
    -nad pralką suszarka do prania.
    Rysunek bez proporcji, żółta to kabina, B to brudownik (ale nie wiem jaka byłaby głębokość tego brudownika), ale jak nie da rady z brudownikiem to może być szafka na detergenty.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	39,6 KB
ID:	449290  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 18-10-2020 o 00:14

  5. #5

    Domyślnie

    Druga opcja:
    Nad P- pralką kaloryfer, obok umywalka, obok S- suszarka a pod nią brudownik. Między pralka a kabiną ręczniki oznaczone jako R, wc z bidetem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka 2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	38,1 KB
ID:	449291  

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ksdob

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    9

    Domyślnie

    Hej, źle się wyraziłem na temat suszarki - myslałem o takiej elektrycznej, którą połóże na pralce
    WC z opcją bidetu brzmi fajnie w tym momencie.
    A jak widzicie tutaj wannę z parawanem, tylko takim zamkiętym dookoła?

  7. #7

    Domyślnie

    ja dobrze zrozumiałam o suszarce- ze ma być elektryczna i to w moich planach nie przeszkadza. Tylko wszystko trzeba dokładnie wymierzyć, a pralka być może jest możliwa taka ładowana od góry- będzie wówczas mniejsza i mniej miejsca zajmie.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ksdob

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    9

    Domyślnie

    A jak widzisz taką łazienkę z wanną zakrytą parawanem nawannowym?

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ksdob

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wyklikałem sobie łazienkę w ikea planer, który układ jest lepszy? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ikea_9VKPL6_lazienka_prysznic.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	449364Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ikea_9VKRT3_lazienka_wanna.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	449365

  10. #10

    Domyślnie

    Półokrągła wanna jest wygodniejsza nie jet kanciasta- zwłaszcza wówczas gdy w jej pobliżu ma być np. sedes, umywalka, szafka.

  11. #11
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    W jednym projekcie jest wanna, w drugim kabina prysznicowa, to kwestia decyzji, bo obydwa prezentowane projekty są ok. Poza wc z bidetem na świecie popularnie stosowana jest bidetta, mocowana na ścianie obok miski ustępowej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony