dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie Cienka wylewka a ogrzewanie podłogowe

    Witam.
    Kilka dni temu zostały wykonane u mnie wylewki. Beton został położony na 15cm styro. Generalnie mieszanka bardzo mocna zbrojona włóknami. Bardzo twarda.
    O ile w kuchni poziom wylewki się zgadza o tyle w łazience brakuje 1.5cm wylewki... Ma grubość ok 5cm. Generalnie miał bym to daleko gdzieś tylko męczy mnie jedna kwestia.
    Będą tam kładziony płytki 60x120 i obawiam się o pękanie, oczywiście wcześniej wszystko zostanie wygrzane.
    Co Wy o tym myślicie? Łazienka mała 7m2.
    Kolejna kwestia to spadek do odpływu liniowego bo tam grubość spada w najcieńszym miejscu aż do 3cm.
    Oczywiście wszystko będzie na elastycznym kleju i elastyczne fugi. Może jakieś maty kompensujące?

    Czy spać spokojnie?

    Ostatnio edytowane przez majmaj ; 18-10-2020 o 13:40

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Spij spokojnie.
    Taka płytka będzie miała i swoją grubość i wytrzymałość, dodatkowo musi być pod nią odpowiednia ilość kleju, na rzadkim grzebieniu (aby uniknąć powietrza pod płytką). Fachowiec który je będzie układał musi zachować spadki, a poza tym nie może przecież później korygować jej wysokości przyklejenia.
    Chociaż może się wydawać że wylewka jest stosunkowo cienka - jest ok, lepiej tak niż zrobiona zbyt wysoko.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Dziękuje Ci za odpowiedz.

    Płytkarzy mam z doświadczeniem, od 20 lat to robią i stosują najlepsze kleje elastyczne.
    Zapewne jak przyjdzie odpływ liniowy to połączę go z wylewką i to najcieńsze miejsce będzie troszkę grubsze niż 2cm. Co najgorsze na samej krawędzi spadku do odpływu jest rurka od ogrzewania. Rurka ma 16mm czyli betonu nad nią jest 0.6mm.
    Chociaż mi się wydaję że ten spadek jest za duzy, na 120cm najniższy punkt ma 3cm spadku względem górnej wylewki.
    Może przy montażu odpływu troszkę nadłożyć tam zaprawy?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał majmaj Zobacz post
    Chociaż mi się wydaję że ten spadek jest za duzy, na 120cm najniższy punkt ma 3cm spadku względem górnej wylewki.
    Może przy montażu odpływu troszkę nadłożyć tam zaprawy?
    Wszystko wyjdzie w trakcie - naprawdę w tym momencie nie warto się zastanawiać - to jest zbyt pochopne stwierdzenie że coś jest za duże lub zbyt małe.
    Wszystkie sprawy załatwia się gdy coś się przyłoży czy dołoży - możesz sobie zapisać info dla fachowców (aby nie zapomnieć np spytać).
    To że spadek jest większy to tylko zaleta - podłożenie więcej materiału da pożądany efekt, a w innym przypadku? same problemy: https://forum.muratordom.pl/showthre...56#post7984856
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Skoro tak mówisz to więzę Ci uspokoiłeś mnie - przy pierwszej budowie domu człowiek wszystko sobie niepotrzebnie dobiera do głowy...

    Nad tą grubością zacząłem się zastanawiam bo po wejściu na ten cienki beton pod odpływ czuć i widać ze to lekko się ugina, ale jak przyjdzie odpływ i połączy się to z sobą to usztywni zapewne.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    No to uważaj i nie chodź po tym bez potrzeby, to może być naprawdę kruche - dopiero rozłożony ciężar na odpowiednią powierzchnię zapewni sztywność.
    Zresztą to jest tylko piasek związany niewielką ilością cementu. Zobacz w salonie jak przenosi drgania - tupnij - gdyby ten efekt pozostał byłoby niekomfortowo mieszkać , a tak z czasem wszystko się wypełni i unormuje tym bardziej , że masz pod posadzką warstwy styropianu i dźwięk roznosi się jak w "pudle rezonansowym"
    Pozdrawiam i życzę wytrwałości
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Masz rację że to tylko wylewką i do tego jeszcze świeża bo tylko 4 dni ma. Pewnie klej i płytki usztywnią wszystko.
    Generalnie starałem się używać twardego styropianu EPS100. Wcześniej jak mi ktoś mówił że dopiero przy budowie 3 domu wychodzi wszystko ok to się śmiałem bo myślałem że wszystko mam zaplanowane. A tu ilość niespodzianek i smaczków przerosła mnie
    Chociaż jak słucham te wszystkie historie o tym jaki to koszmar z budową domu to stwierdzam że puki co jakoś mi to idzie, owszem papiery to był KOSZMAR. Dalej to już tylko z górki, nie licząc że zostałem oszukany na 10tys, bo firma która budowała mi konstrukcję zgłosiła upadłość.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Spadek możesz spokojnie zmniejszyć. Na 120 cm 1,5cm wystarczy.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Witam.
    Wracając do tematu cienkiej wylewki - po wstawieniu odpływu liniowego wszystko się ładnie usztywniło. Na koniec dodam foty skończonej łazienki.
    Nie chcę zakładać innego tematu więc zadam to pytanie tutaj:
    Powoli przymierzam się do zrobienia odwodnienia z rynien (4 rynny). Odprowadzę wodę do rowu, jedynie dręczy mnie pytanie czy te żółte rury karbowane (u mnie będą bez otworów) są wystarczająco sztywne aby wkopać je z 60cm w ziemię i nie martwić się o to że zostaną zgniecione? Bo będzie na nich dodatkowo leżeć kostka.
    Czy w miejscu gdzie będzie stało auto taka rura też da radę?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Te rury niestety nie nadają się do tego, można oczywiście kupić te sztywne i zasypać je piaskiem z cementem na tej głębokości - ale nie daje to 100% pewności, że wytrzymają. Ja poprowadziłem wszystko do zbiornika Ty do rowu, jednak gdy przechodziłem przez miejsca takie jak chodnik czy podjazd zastosowałem twardą rurę PCV pomarańczową.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Czas na parapetówkę








    Pozdrawiam!

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Handyman80

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Półwieś
    Kod pocztowy
    34-115
    Posty
    96

    Domyślnie

    Fajnie wyszło

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Dobra wracając do tematu odwodnienia. Mam 4 rynny, powierzchnia dachu to 200m2.
    Myślicie ze z rynien rury fi 110 będą ok? Tylko w miejscu gdzie połączę 4 rury w jedną to co dać fi 160 czy fi 200?

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    W sensie pod dwie rynny łączę w 110 a na końcu dwie 110 do jednej 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony