dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1

    Domyślnie Oczyszczenie 17 arów po zakupie kosą akumulatorową

    Witam,

    Finalizuje zakup działki i póki jeszcze bywa ciepło chciałbym zabrać się za jej wstepne, bardzo ogólne wykoszenie glownie zeby zobaczyc uksztaltowanie terenu. Dzialka ma 17 arow i jest na niej duzo wysokiej trawy, chwastow czasem gestych.
    Rozwazalem kose spalinowa, ale zalezy mi glownie na ciszy i niewdychaniu spalin więc zapewne wybiore kose akumulatorową. Poleci ktoś coś? Jezeli to ma sens to wole doplacic i miec pewnosc ze sobie poradzi

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Koszę podobną powierzchnię.
    Spalinówką.
    Idzie około 5 litrów benzyny = około 15kWh energii.
    Bateryjka 48V i 100Ah to magazyn na 4800VAh czyli 4,8kWh.
    A taka bateryjka to CZTERY dobre akumulatory samochodowe połączone szeregowo.

    BARDZO chciałbym zobaczyć jak w tym terenie mocno zarośniętym pętasz się z CZTEREMA dużymi akumulatorami na grzbiecie i kosisz, bo Ty hałasu i smrodów nie lubisz...
    Skosisz kawałek i SAM przekleństwami ciszę zniszczysz, że o posraniu się z wysiłku i efektach węchowych już nie wspomnę.
    BARDZO brakuje Ci wyobraźni.

    Kup kosę pierwszą z brzegu i ze 100 akumulatorów do niej.
    Pokosisz po małym kawałku i będzie tak jak CHCESZ!
    W jakie dwa tygodnie, codziennie (wliczając czas ładowania tych stu aku) zrobisz.
    Powodzenia!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Kup też 100 ładowarek to zrobisz w... tydzień!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja spalinową kosą z Makity chyba 1,7KM też kosiłem swoją działke z wysoką trawą. Uwierz mi, że były momenty, że stawała. Koszenie czegoś takie kosą z akumulatorem to gorzej niż udręka. Kup 4-suva. Chyba jest kilka db cichszy a i oleju nie spala

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Kosa nac za 230 zł jak dobrze pamiętam , zakładam nuż a nie żyłkę i walę co popadnie a i gałązki do 3 cm idą jak burza , daj sobie spokój z akusiami bo to ........ a nie narzędzie .
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 19-10-2020 o 15:35 Powód: Język

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Koszę podobną powierzchnię.
    Spalinówką.
    Idzie około 5 litrów benzyny = około 15kWh energii.

    Adam M.

    Tak się zapytam co Ty masz za kosę że pali 5 l paliwa na skoszenie 17 ar?? Zmień kose bo ma ona przepał jak stare cybuchy.
    Na powierzchnie około 20 ar kosząc kosą spalinowa Stihl FS340 spalam 2 l paliwa (dwa, trzy tankowania kosy).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janski Zobacz post
    Witam,

    Finalizuje zakup działki i póki jeszcze bywa ciepło chciałbym zabrać się za jej wstepne, bardzo ogólne wykoszenie glownie zeby zobaczyc uksztaltowanie terenu. Dzialka ma 17 arow i jest na niej duzo wysokiej trawy, chwastow czasem gestych.
    Rozwazalem kose spalinowa, ale zalezy mi glownie na ciszy i niewdychaniu spalin więc zapewne wybiore kose akumulatorową. Poleci ktoś coś? Jezeli to ma sens to wole doplacic i miec pewnosc ze sobie poradzi
    Jeżeli docelowo planujesz na tej działce trawę to rozglądnij sie za kosiarką-traktorkiem.
    Natomiast jeżeli chodzi o kosę to tylko spalinowa albo jak nie chcesz wdychać spalin to kose tatową
    Bezproblemowe i dożywotne są kosy Stihla albo Husqvarny no i do nich jest swobodny dostęp do części zamiennych zarówno oryginalnych jak i tańszych zamienników, wadą jest niestety cena.
    Akumulatorowa kosa jest dobra do kosmetyki trawnika po skoszeniu kosiarką.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post

    Tak się zapytam co Ty masz za kosę że pali 5 l paliwa na skoszenie 17 ar?? Zmień kose bo ma ona przepał jak stare cybuchy.
    Na powierzchnie około 20 ar kosząc kosą spalinowa Stihl FS340 spalam 2 l paliwa (dwa, trzy tankowania kosy).
    Mam tak samo - spalanie zależy przede wszystkim od tego, jak łąka wygląda, ostatnio na podobny obszar też zeszło mi 5l paliwa, i z osiem godzin roboty. Pierwsze i jedyne koszenie w tym roku... Dla porównania, jak w zeszłym roku kosiłem w czerwcu, to się wyrobiłem w 3 godziny, i paliwa zeszło o połowę mniej.

  9. #9

    Domyślnie

    Sugeruję spalinową z osprzętem do cięcia krzaczorów - taką "gwiazdka" z ostrzami a dla ciszy słuchawki lotnicze z aktywnym tłumieniem dźwięku . Wyjdzie tyle samo co dobra kosa akumulatorowa z tym zapasem akumulatorków. Używam takiej do podkaszania na działce i wcale nie jest cicha, żyłka ostrze hałasuje dosyć głośno

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Mam tak samo - spalanie zależy przede wszystkim od tego, jak łąka wygląda, ostatnio na podobny obszar też zeszło mi 5l paliwa, i z osiem godzin roboty. Pierwsze i jedyne koszenie w tym roku... Dla porównania, jak w zeszłym roku kosiłem w czerwcu, to się wyrobiłem w 3 godziny, i paliwa zeszło o połowę mniej.
    Jaką kosa kosiłeś? zapewne jaka chińszczyzną.
    Nie dość że z chińszczyzny wali olejem bo tam dajesz mieszankę 1:25 lub 1:30 a do kos stihla czy Husqvarny dajesz mieszankę 1:50.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jaką kosa kosiłeś? zapewne jaka chińszczyzną.
    Nie dość że z chińszczyzny wali olejem bo tam dajesz mieszankę 1:25 lub 1:30 a do kos stihla czy Husqvarny dajesz mieszankę 1:50.
    Husqvarna, mieszanka 1:50

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Sugeruję spalinową z osprzętem do cięcia krzaczorów - taką "gwiazdka" z ostrzami a dla ciszy słuchawki lotnicze z aktywnym tłumieniem dźwięku . Wyjdzie tyle samo co dobra kosa akumulatorowa z tym zapasem akumulatorków. Używam takiej do podkaszania na działce i wcale nie jest cicha, żyłka ostrze hałasuje dosyć głośno
    Do trawy polecam tarczę z ośmioma ostrzami bo trójkąt/gwiazda o którym piszesz powoduje częste "bicie" dzięki między innemu złemu ostrzeniu i nie wyważaniu noża po ostrzeniu co powoduje wyrabianie sie głowicy kątowej.
    Natomiast do ochrony słuchu i twarzy (oczu) obowiązkowo jest używanie przyłbicy z ochronnikami słuchu tzw słuchawkami.
    Co do dźwięku jaki wydaje żyłka tnąca to są różne rodzaje i kształty oraz grubości żyłek tnących, a to przekłada sie na dźwięk jaki słychać gdy kosa "wejdzie" na obroty i to dotyczy zarówno spalinowych jak i akumulatorowych kos.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Husqvarna, mieszanka 1:50
    Przecież napisałem że 1;50. Są modele Husqvarny które potrzebują 1;40.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Zgadzam się z przemówcami, na taki obszar to tylko spalinówka, najlepiej z nożem. Ja mam stilha 2,3 KM, do tego słuchawki, nóż taki jak ten:
    https://www.e-drwal.com/trojzab-250-mm-3-f-id-67
    i żadne chwasty, samosiejki drzewek i typ podobne nie straszne.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Zgadzam się z przemówcami, na taki obszar to tylko spalinówka, najlepiej z nożem. Ja mam stilha 2,3 KM, do tego słuchawki, nóż taki jak ten:
    https://www.e-drwal.com/trojzab-250-mm-3-f-id-67
    i żadne chwasty, samosiejki drzewek i typ podobne nie straszne.
    Ile ten stihl Ci pali?
    Natomiast co do tarczy to ja polecam taką https://www.e-drwal.com/tarcza-tnaca-230-mm-8-z-id-74
    kosza tak nie cierpi jak przy trójzębie.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Oj, trudno powiedzieć, powierzchni do koszenia mam mniej więcej 600 m2. Koszenie zajmuje mi 60-70 minut, zazwyczaj wykorzystuję prawie cały zbiornik - wg specyfikacji 0.75 litra.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Oj, trudno powiedzieć, powierzchni do koszenia mam mniej więcej 600 m2. Koszenie zajmuje mi 60-70 minut, zazwyczaj wykorzystuję prawie cały zbiornik - wg specyfikacji 0.75 litra.
    Czyli spalanie masz w porządku bo zbiorniczek wystarcza na około 60 min pracy.
    Używasz czerwonego oleju do mieszanki?
    Ja polecam zielony (półsyntetyk albo pełny syntetyk) lepsze smarowanie i mniej "smrodu" w spalinach aniżeli przy używaniu oleju czerwonego - mineralnego.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post

    Tak się zapytam co Ty masz za kosę że pali 5 l paliwa na skoszenie 17 ar?? Zmień kose bo ma ona przepał jak stare cybuchy.
    Na powierzchnie około 20 ar kosząc kosą spalinowa Stihl FS340 spalam 2 l paliwa (dwa, trzy tankowania kosy).
    Nie dziwiłbyś się, jakbyś moją dżunglę zobaczył.

    Teren od lat zaniedbany ( zanim się tu sprowadziłem).
    Powoli usiłuję go uporządkować.
    Zejdę po jakimś czasie do tych 2 litrów.
    Napisałem, bo pytający też z ugorem chce się zmierzyć.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Mam tak samo - spalanie zależy przede wszystkim od tego, jak łąka wygląda, ostatnio na podobny obszar też zeszło mi 5l paliwa, i z osiem godzin roboty. Pierwsze i jedyne koszenie w tym roku... Dla porównania, jak w zeszłym roku kosiłem w czerwcu, to się wyrobiłem w 3 godziny, i paliwa zeszło o połowę mniej.
    Mnie zajęło 9 godzin...


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Czyli spalanie masz w porządku bo zbiorniczek wystarcza na około 60 min pracy.
    Używasz czerwonego oleju do mieszanki?
    Ja polecam zielony (półsyntetyk albo pełny syntetyk) lepsze smarowanie i mniej "smrodu" w spalinach aniżeli przy używaniu oleju czerwonego - mineralnego.
    Tak, czerwony. Skoro sugerujesz to na wiosnę przetestuję zielony

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony